- Org.nr.
- 812 190 172
- Adresse
- Øvre Flatåsveg 12, 7079 Flatåsen
- Hovedeier
- RUTA AS, 100 %
Driftsresultat1 517 19043,4 % margin
EBITDA1 632 865før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 173 68333,6 % margin
Egenkapital4 839 82083,4 % av eiendelene
RUTA EIENDOM AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 812 190 172
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 20.06.2013
- Registrert
- 08.07.2013
- Adresse
- Øvre Flatåsveg 12, 7079 Flatåsen
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Trondheim (2 804)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- RUTA EIENDOM AS912 231 275 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp, utvikling, drift og forvaltning av fast eiendom, rådgivningstjenester knyttet til bygg og eiendom samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 384 529 | 2 451 788 | 5 995 491 | 3 939 327 | - |
| Annen driftsinntekt | 2 108 804 | - | 84 180 | 2 457 713 | - |
| Sum driftsinntekter | 3 493 333 | 2 451 788 | 6 079 671 | 6 397 040 | 2 687 135 |
| Varekostnad | 9 159 | 717 880 | 4 502 975 | 2 774 781 | 1 647 939 |
| Lønnskostnad | 1 135 179 | 1 461 184 | 1 720 773 | 1 654 655 | 1 197 984 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 115 675 | 144 100 | 144 100 | 203 214 | 202 379 |
| Annen driftskostnad | 716 130 | 965 570 | 991 088 | 1 672 001 | 685 758 |
| Sum driftskostnader | 1 976 143 | 3 288 733 | 7 358 936 | 6 304 652 | 3 734 060 |
| Driftsresultat | 1 517 190 | −836 945 | −1 279 264 | 92 388 | −1 046 925 |
| Annen renteinntekt | 4 588 | 39 943 | 17 966 | 1 679 | - |
| Annen finansinntekt | 3 931 | 1 816 | 1 134 324 | 4 591 | - |
| Sum finansinntekter | 8 519 | 41 760 | 1 152 290 | 6 270 | 3 287 |
| Annen rentekostnad | 4 646 | 259 795 | 177 617 | 79 781 | - |
| Annen finanskostnad | 14 640 | 5 875 | 12 699 | - | - |
| Sum finanskostnader | 19 286 | 265 670 | 190 316 | 79 781 | 50 482 |
| Netto finans | −10 767 | −223 910 | 961 974 | −73 511 | −47 195 |
| Resultat før skatt | - | - | −317 290 | 18 877 | −1 094 121 |
| Resultat før skattekostnad | 1 506 422 | −1 060 855 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 332 739 | −233 388 | −318 903 | 8 857 | −245 511 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 613 | 10 021 | - |
| Årsresultat | 1 173 683 | −827 467 | 1 613 | 10 020 | −848 610 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 173 683 | −827 467 | 1 613 | 10 021 | - |
| Totalresultat | 1 173 683 | −827 467 | 1 613 | 10 021 | - |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 11 167 259 | - |
| Udekket tap | 825 855 | −825 854 | 1 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 347 829 | −1 613 | 1 613 | −11 157 239 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 173 684 | −827 467 | 1 614 | 10 020 | - |
| Utsatt skattefordel | 317 440 | 650 179 | 555 557 | 236 654 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 317 440 | 650 179 | 555 557 | 236 654 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | 3 690 990 | 3 833 490 | 3 975 990 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 3 | 13 239 | 14 839 | 16 439 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | 3 704 229 | 3 848 329 | 3 992 429 | - |
| Investering i datterselskap | - | - | - | 1 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 3 659 378 | 3 997 712 | 3 366 955 | 14 834 214 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 338 334 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 3 997 712 | 3 997 712 | 3 366 955 | 14 834 215 | - |
| Sum anleggsmidler | 4 315 152 | 8 352 120 | 7 770 841 | 19 063 298 | 14 301 399 |
| Sum varer | 176 095 | 176 095 | 176 095 | 176 095 | - |
| Kundefordringer | 384 354 | 223 890 | 576 853 | 1 900 315 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 727 212 | 786 997 | 1 103 197 | 575 275 | - |
| Konsernfordringer | - | - | 77 795 | - | - |
| Sum fordringer | 1 111 566 | 1 010 887 | 1 757 845 | 2 475 590 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 200 579 | 164 123 | 496 384 | 848 661 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 200 579 | 164 123 | 496 384 | 848 661 | - |
| Sum omløpsmidler | 1 488 240 | 1 351 106 | 2 430 323 | 3 500 347 | 6 656 734 |
| Sum eiendeler | 5 803 392 | 9 703 226 | 10 201 164 | 22 563 644 | 20 958 133 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 4 391 991 | 4 391 991 | 3 900 000 | 3 900 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 4 491 991 | 4 491 991 | 4 000 000 | 4 000 000 | 9 107 077 |
| Udekket tap | - | 825 854 | - | - | - |
| Annen egenkapital | 347 829 | - | 1 613 | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 347 829 | −825 855 | 1 612 | - | 6 050 162 |
| Sum egenkapital | 4 839 820 | 3 666 137 | 4 001 613 | 4 000 000 | 15 157 239 |
| Langsiktig konserngjeld | 152 179 | 5 152 179 | 4 892 383 | 4 714 766 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 100 706 | 100 706 | 100 706 | 500 706 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 252 884 | 5 252 884 | 4 993 089 | 5 215 472 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 252 884 | 5 252 884 | 4 993 089 | 5 215 472 | 5 136 848 |
| Leverandørgjeld | 7 381 | 89 685 | 362 505 | 1 466 617 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 108 127 | 29 736 | 49 351 | 167 767 | - |
| Utbytte | - | - | - | 11 167 259 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | - | - | 152 361 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 595 180 | 664 785 | 794 607 | 394 169 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 710 688 | 784 205 | 1 206 463 | 13 348 173 | 664 047 |
| Sum gjeld | 963 573 | 6 037 089 | 6 199 551 | 18 563 645 | 5 800 894 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 803 392 | 9 703 226 | 10 201 164 | 22 563 645 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,09▲ | 1,72 | 2,01 | 0,26 | 10,02 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,20▼ | 1,65 | 1,55 | 4,64 | 0,38 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 19,7 %▲ | −8,0 % | −0,8 % | 0,5 % | −5,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 43,4 %▲ | −34,1 % | −21,0 % | 1,4 % | −39,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 33,6 %▲ | −33,7 % | 0,0 % | 0,2 % | −31,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 83,4 %▲ | 37,8 % | 39,2 % | 17,7 % | 72,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
RUTA EIENDOM AS43,4 %
3,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
RUTA EIENDOM AS43,4 % 3,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Hans Tarjei Finsrud | 1963 |
| Styrets leder | Hans Tarjei Finsrud | 1963 |
| Styremedlem | Geir Finsrud | 1959 |
| Styremedlem | Rune Storm | 1965 |
| Varamedlem | Oddvar Arne Aardahl | 1965 |
| Regnskapsfører | SVABERGET ØKONOMI AS936 994 946 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- RUTA AS100,0 %Flatåsen · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- RUTA AS
- RUTA INVEST AS100,0 %
- RUTA ENTREPRENØR AS73,8 %
- RUTA EIENDOM AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.