- Org.nr.
- 926 417 282
- Adresse
- Dusavikveien 39, 4007 Stavanger
- Hovedeier
- Remora Robotics AS, 100 %
Driftsresultat−1 832 457−70,1 % margin
EBITDA−1 100 544før av- og nedskrivninger
Årsresultat−2 016 671−77,1 % margin
Egenkapital106 9565,3 % av eiendelene
Ryakva AS er et aksjeselskap innen industri-, produkt- og motedesignvirksomhet, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 417 282
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 03.12.2020
- Registrert
- 21.01.2021
- Adresse
- Dusavikveien 39, 4007 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Næring
- 74.110 Industri-, produkt- og motedesignvirksomhetIndustri-, produkt- og motedesignvirksomhet i Stavanger (176)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Ryakva AS926 454 986 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling og salg av produkter samt tjenester til aquakulturnæringen og alt som står i naturlig forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 614 570 | 8 539 605 | 4 732 791 | 7 221 788 | 159 420 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | 83 840 | - |
| Sum driftsinntekter | 2 614 570 | 8 539 605 | 4 732 791 | 7 305 628 | 159 420 |
| Varekostnad | 7 916 | 937 | 36 627 | - | 82 220 |
| Lønnskostnad | 2 829 502 | 3 003 172 | 1 733 983 | 1 817 099 | 25 675 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 42 600 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 731 913 | 720 990 | 666 024 | 311 340 | - |
| Annen driftskostnad | 877 697 | 2 022 899 | 1 208 163 | 1 486 528 | 80 059 |
| Sum driftskostnader | 4 447 028 | 5 747 997 | 3 644 797 | 3 614 967 | 230 553 |
| Driftsresultat | −1 832 457 | 2 791 608 | 1 087 994 | 3 690 661 | −71 133 |
| Annen renteinntekt | - | - | 15 | - | - |
| Annen finansinntekt | 925 | 817 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 925 | 817 | 15 | - | - |
| Annen rentekostnad | 120 460 | 184 396 | 98 337 | 116 755 | 59 037 |
| Sum finanskostnader | 120 460 | 184 396 | 98 337 | 116 755 | 59 037 |
| Netto finans | −119 535 | −183 579 | −98 322 | −116 755 | −59 037 |
| Resultat før skatt | - | - | 989 672 | 3 573 906 | −130 170 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −29 862 |
| Resultat før skattekostnad | −1 951 992 | 2 608 028 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 64 679 | 574 998 | 219 469 | 786 258 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 770 203 | 2 787 648 | −100 308 |
| Årsresultat | −2 016 671 | 2 033 030 | 770 203 | 2 787 648 | −100 308 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −2 016 671 | 2 033 030 | 770 203 | 2 787 648 | −100 308 |
| Totalresultat | −2 016 671 | 2 033 030 | 770 203 | 2 787 648 | - |
| Udekket tap | - | - | - | 105 878 | −100 308 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | 1 093 632 | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | −323 429 | 2 681 769 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 770 203 | 2 787 648 | −100 308 |
| Båt | 1 181 100 | - | - | - | 2 140 000 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 220 000 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 586 160 | - | 2 | 864 000 | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 035 347 | 1 767 260 | 2 369 289 | 2 959 500 | 2 935 500 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | 3 712 908 | 3 245 000 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | 3 712 908 | 3 245 000 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 1 035 347 | 5 544 847 | 5 614 289 | 2 959 500 | 2 965 362 |
| Kundefordringer | 752 715 | 370 813 | 925 471 | 745 218 | 199 275 |
| Andre kortsiktige fordringer | 155 812 | 31 281 | - | 39 366 | 528 844 |
| Konsernfordringer | - | 404 302 | - | - | - |
| Sum fordringer | 908 527 | 806 396 | 925 471 | 784 584 | 728 119 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 80 562 | 1 404 388 | 69 364 | 2 979 524 | 194 609 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 80 562 | 1 404 388 | 69 364 | 2 979 524 | 194 609 |
| Sum omløpsmidler | 989 089 | 2 210 784 | 994 835 | 3 764 108 | 922 728 |
| Sum eiendeler | 2 024 436 | 7 755 631 | 6 609 124 | 6 723 608 | 3 888 090 |
| Utsatt skattefordel | - | 64 679 | - | - | 29 862 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | 64 679 | - | - | 29 862 |
| Maskiner og utstyr | - | - | - | - | 575 500 |
| Maskiner og anlegg | - | - | 730 989 | 2 095 500 | - |
| Skip og flytende installasjoner | - | - | 1 638 300 | - | - |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 24 430 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 100 308 |
| Annen egenkapital | 76 956 | 2 093 627 | 2 358 340 | 2 681 769 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 76 956 | 2 093 627 | 2 358 340 | 2 681 769 | −100 308 |
| Sum egenkapital | 106 956 | 2 123 627 | 2 388 340 | 2 711 769 | −75 878 |
| Utsatt skatt | - | - | 8 405 | 97 395 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 8 405 | 97 395 | - |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | - | 2 574 755 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 557 273 | 1 317 825 | 1 215 277 | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 557 273 | - | 1 215 277 | 2 574 755 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 557 273 | 1 317 825 | 1 223 682 | 2 672 150 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner(kassek reditt) | - | - | 637 059 | - | - |
| Leverandørgjeld | 65 495 | 91 416 | 122 970 | 128 005 | 1 395 196 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 659 001 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 213 169 | - | 434 106 | 237 026 | 33 462 |
| Kortsiktig konserngjeld | 373 174 | 2 945 825 | 1 402 092 | - | 2 458 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 708 369 | - | 400 875 | 315 656 | 77 311 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 360 207 | 4 314 179 | 2 997 102 | 1 339 689 | 3 963 969 |
| Sum gjeld | 1 917 480 | 5 632 004 | 4 220 784 | 4 011 839 | 3 963 969 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 024 436 | 7 755 631 | 6 609 124 | 6 723 608 | 3 888 090 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | −5 570 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,73▲ | 0,51 | 0,33 | 2,81 | 0,23 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 17,93▲ | 2,65 | 1,77 | 1,48 | −52,24 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −37,5 %▼ | 38,9 % | 16,3 % | 69,6 % | −1,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −70,1 %▼ | 32,7 % | 23,0 % | 50,5 % | −44,6 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −77,1 %▼ | 23,8 % | 16,3 % | 38,2 % | −62,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 5,3 %▼ | 27,4 % | 36,1 % | 40,3 % | −2,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Ryakva AS−70,1 %
2,6 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−100 %−50050100
Ryakva AS−70,1 % 2,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
PURE SALMON TECHNOLOGY AS−2,2 % 519,6 mill.78 ansatte 2025
SALT SHIP DESIGN AS45,7 % 442,6 mill.58 ansatte 2025
Welltec Technology Center Stavanger AS93,2 % 442,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−100 %−50050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 74.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Brage Carstens Amundsen | 1987 |
| Styrets leder | Brage Carstens Amundsen | 1987 |
| Styremedlem | Gjermund Meltveit | 1979 |
| Revisor | ERGA REVISJON AS980 024 679 | - |
| Regnskapsfører | JANSSON & LARSEN REGNSKAP AS979 713 894 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Remora Robotics AS100,0 %Stavanger · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Remora Robotics AS
- Remora Assets AS100,0 %
- Ryakva AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.