Driftsresultat−526 728ikke oppgitt
Årsresultat356 376ikke oppgitt
Egenkapital13 675 27799,6 % av eiendelene
RYGA INVEST AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 988 736 791
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 14.09.2005
- Registrert
- 19.10.2005
- Adresse
- c/o Steinar Sæter, Skorhaugveien 7, 1400 Ski
- Telefon
- 90663314
- Kommune
- Nordre Follo
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Nordre Follo (684)
- Aksjekapital
- 923 747
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- RYGA INVEST AS992 160 985 · NORDRE FOLLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering i aksjer i andre selskaper samt alt som naturlig faller inn under dette. Samt konsulentarbeid innenfor befaring og vedlikeholdsarbeid på eiendommer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | - | - | 125 400 |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | 0 | 125 400 |
| Lønnskostnad | - | - | - | 763 841 | 474 846 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | 99 200 | 16 533 |
| Annen driftskostnad | - | - | - | 181 308 | 180 568 |
| Sum driftskostnader | 526 728 | 1 116 866 | 1 169 192 | 1 044 349 | 671 947 |
| Driftsresultat | −526 728 | −1 116 866 | −1 169 192 | −1 044 349 | −546 547 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | - | 3 819 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 5 165 860 |
| Sum finansinntekter | 883 174 | 6 146 | 119 216 | 7 018 048 | 5 169 679 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | - | 16 999 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 205 |
| Annen finanskostnad | - | - | - | - | 55 400 |
| Sum finanskostnader | 70 | 1 590 495 | 1 448 412 | 1 538 167 | 72 604 |
| Netto finans | 883 104 | −1 584 349 | −1 329 196 | 5 479 881 | 5 097 075 |
| Resultat før skatt | 356 376 | −2 701 215 | −2 498 388 | 4 435 532 | 4 550 528 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 4 550 528 |
| Årsresultat | 356 376 | −2 701 215 | −2 498 388 | 4 435 532 | 4 550 528 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 4 550 528 |
| Totalresultat | - | - | - | - | 4 550 528 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | 4 550 528 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | - | 4 550 528 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | - | - | 479 467 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 479 467 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | - | - | 10 333 333 |
| Investeringer i aksjer og andeler | - | - | - | - | 296 642 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 10 629 976 |
| Sum anleggsmidler | 11 109 336 | 11 208 536 | 13 122 735 | 11 183 811 | 11 109 442 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 17 933 |
| Sum fordringer | - | - | - | - | 17 933 |
| Markedsbaserte aksjer | - | - | - | - | 2 296 847 |
| Sum investeringer | - | - | - | - | 2 296 847 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 4 401 873 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 4 401 873 |
| Sum omløpsmidler | 2 618 695 | 2 244 088 | 3 642 252 | 9 096 174 | 6 716 653 |
| Sum eiendeler | 13 728 030 | 13 452 624 | 16 764 986 | 20 279 984 | 17 826 096 |
| Aksjekapital | - | - | - | - | 923 747 |
| Sum innskutt egenkapital | 923 747 | 923 747 | 923 747 | 923 747 | 923 747 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 16 759 224 |
| Sum opptjent egenkapital | 12 751 530 | 12 395 154 | 15 696 368 | 19 194 756 | 16 759 224 |
| Sum egenkapital | 13 675 277 | 13 318 901 | 16 620 116 | 20 118 503 | 17 682 972 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | - | 32 482 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 45 603 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 65 039 |
| Sum kortsiktig gjeld | 52 753 | 133 723 | 144 871 | 161 481 | 143 124 |
| Sum gjeld | 52 753 | 133 723 | 144 871 | 161 481 | 143 124 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | - | - | 17 826 096 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 49,64▲ | 16,78 | 25,14 | 56,33 | 46,93 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,00▼ | 0,01 | 0,01 | 0,01 | 0,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 2,6 %▲ | −7,4 % | −5,7 % | 31,4 % | 25,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | −435,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | 3 628,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,6 %▲ | 99,0 % | 99,1 % | 99,2 % | 99,2 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Runar Sæter | 1977 |
| Styrets leder | Runar Sæter | 1977 |
| Styremedlem | Steinar Sæter | 1943 |
| Varamedlem | Andre Falchenberg | 1978 |
| Revisor | MOORE AS823 389 272 | - |
| Regnskapsfører | ENORA AS935 701 430 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- RUNAR SÆTER50,0 %f. 1977 · Ski · 264 533 ordinære aksjer
- STEINAR SÆTER50,0 %f. 1943 · Ski · 264 532 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Bobstr AS50,0 %925 122 238 · 815 000 ordinære aksjer
- Xpanorama AS33,3 %917 448 256 · 300 ordinære aksjer
- Fødsel AS1,66 %930 616 133 · 600 ordinære aksjer
- Huddlestock Fintech AS0,52 %821 888 522 · 1 469 360 ordinære aksjer
- Immuvera Therapeutics AS0,14 %926 109 553 · 8 981 ordinære aksjer
- DUVI AS0,07 %911 898 411 · 47 366 A-aksjer
- Alotta AS0,04 %825 171 142 · 41 500 ordinære aksjer
- Appear ASA0,00 %986 942 033 · 1 250 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.