- Org.nr.
- 925 637 335
- Adresse
- c/o OH Slåke Invest AS, Holterveien 4D, 1448 Drøbak
- Bransje
- Grunnarbeid
Driftsresultat191 3461,1 % margin
EBITDA299 474før av- og nedskrivninger
Årsresultat102 2860,6 % margin
Egenkapital879 01320,5 % av eiendelene
S Anlegg AS er et aksjeselskap innen grunnarbeid, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 637 335
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 01.10.2026
- Stiftet
- 01.07.2020
- Registrert
- 25.09.2020
- Adresse
- c/o OH Slåke Invest AS, Holterveien 4D, 1448 Drøbak
- Kommune
- Frogn
- Næring
- 43.120 GrunnarbeidGrunnarbeid i Frogn (22)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 8
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- S Anlegg AS925 748 838 · FROGN7 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Virksomhet med grunnarbeid, herunder graving, sprengning og transport.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 16 669 956 | 14 179 040 | 10 656 916 | 8 062 228 | 6 741 751 |
| Annen driftsinntekt | - | 27 000 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 16 669 956 | 14 206 040 | 10 656 916 | 8 062 228 | 6 741 751 |
| Varekostnad | 7 588 223 | 6 730 973 | 4 235 504 | 3 587 239 | 3 644 278 |
| Lønnskostnad | 4 272 237 | 3 648 287 | 2 855 850 | 1 943 376 | 1 552 503 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 108 128 | 81 812 | 77 963 | 67 171 | 22 059 |
| Annen driftskostnad | 4 510 022 | 3 853 891 | 2 807 887 | 2 148 348 | 1 053 839 |
| Sum driftskostnader | 16 478 609 | 14 314 963 | 9 977 203 | 7 746 134 | 6 272 680 |
| Driftsresultat | 191 346 | −108 923 | 679 713 | 316 095 | - |
| Annen renteinntekt | 321 | 5 | 629 | 1 | - |
| Sum finansinntekter | 321 | 5 | 629 | 1 | - |
| Annen rentekostnad | 56 884 | 30 058 | 22 844 | 9 866 | 2 083 |
| Sum finanskostnader | 56 884 | 30 058 | 22 844 | 9 866 | 2 083 |
| Netto finans | −56 563 | −30 053 | −22 215 | −9 866 | −2 083 |
| Resultat før skatt | - | - | 657 498 | 306 229 | 466 988 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 103 105 |
| Resultat før skattekostnad | 134 783 | −138 976 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 32 497 | −26 135 | 146 255 | 68 156 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 511 243 | 238 073 | 363 883 |
| Årsresultat | 102 286 | −112 841 | 511 243 | 238 073 | 363 883 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 102 286 | −112 841 | 511 243 | 238 073 | 363 883 |
| Totalresultat | 102 286 | −112 841 | 511 243 | 238 073 | 363 883 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | - | 300 000 |
| Overført fra annen egenkapital | - | −112 841 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 102 286 | - | 511 243 | 238 073 | 63 883 |
| Sum overføringer og disponeringer | 102 286 | −112 841 | 511 243 | 238 073 | 363 883 |
| Hjemmeside | 29 333 | 40 033 | - | - | - |
| Utsatt skattefordel | 75 035 | 32 966 | - | - | 7 578 |
| Sum immaterielle eiendeler | 104 368 | 72 999 | 20 400 | 25 500 | 23 578 |
| Maskiner og anlegg | 23 120 | 46 540 | 69 960 | 93 380 | 54 925 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 360 645 | 146 829 | 196 854 | 221 965 | 211 091 |
| Sum varige driftsmidler | 383 765 | 193 369 | 266 814 | 315 345 | 266 016 |
| Andre langsiktige fordringer | 476 053 | 392 587 | 159 528 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 476 053 | 392 587 | 159 528 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 964 186 | 658 955 | 446 742 | 340 845 | 289 594 |
| Sum varer | 204 385 | 103 205 | - | - | - |
| Kundefordringer | 2 090 594 | 2 181 408 | 1 849 698 | 928 195 | 1 212 227 |
| Andre kortsiktige fordringer | 256 138 | 378 612 | 244 535 | 79 874 | 60 342 |
| Sum fordringer | 2 346 732 | 2 560 020 | 2 094 233 | 1 008 069 | 1 272 569 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 768 791 | 382 871 | 1 043 189 | 615 764 | 200 616 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 768 791 | 382 871 | 1 043 189 | 615 764 | 200 616 |
| Sum omløpsmidler | 3 319 907 | 3 046 096 | 3 137 422 | 1 623 833 | 1 473 185 |
| Sum eiendeler | 4 284 093 | 3 705 051 | 3 584 164 | 1 964 678 | 1 762 779 |
| Konsesjoner, patenter o.1. | - | - | 20 400 | 25 500 | - |
| Konsesjoner, patenter o.l. | - | - | - | - | 16 000 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 854 583 | 752 296 | 865 137 | 353 895 | 115 822 |
| Sum opptjent egenkapital | 854 583 | 752 296 | 865 137 | 353 895 | 115 822 |
| Sum egenkapital | 879 013 | 776 726 | 889 567 | 378 325 | 140 252 |
| Utsatt skatt | - | - | 5 565 | 8 311 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 5 565 | 8 311 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 241 583 | - | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 1 245 543 | 1 696 541 | 863 968 | 611 207 | 302 059 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 487 126 | 1 696 541 | 863 968 | 611 207 | 302 059 |
| Sum langsiktig gjeld | 1 487 126 | 1 696 541 | 869 533 | 619 518 | 302 059 |
| Leverandørgjeld | 851 349 | 596 478 | 921 470 | 369 872 | 534 439 |
| Betalbar skatt | 74 566 | 12 396 | 149 001 | 52 267 | 110 683 |
| Skyldig offentlige avgifter | 524 372 | 236 867 | 454 769 | 364 382 | 163 129 |
| Utbytte | - | - | - | - | 300 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 467 668 | 386 042 | 299 824 | 180 314 | 212 218 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 917 955 | - | 1 825 064 | 966 835 | 1 320 468 |
| Sum gjeld | 3 405 080 | 2 928 324 | 2 694 597 | 1 586 353 | 1 622 527 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 284 093 | 3 705 051 | 3 584 164 | 1 964 678 | 1 762 779 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,73▼ | 2,47 | 1,72 | 1,68 | 1,12 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,87▲ | 3,77 | 3,03 | 4,19 | 11,57 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 4,8 %▲ | −3,0 % | 24,5 % | 17,0 % | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 1,1 %▲ | −0,8 % | 6,4 % | 3,9 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,6 %▲ | −0,8 % | 4,8 % | 3,0 % | 5,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 20,5 %▼ | 21,0 % | 24,8 % | 19,3 % | 8,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 2 083 745
- Resultat per ansatt, kroner
- 23 918
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
S Anlegg AS1,1 %
16,7 mill. 8 ansatte 2025
0 %2468
S Anlegg AS1,1 % 16,7 mill.8 ansatte 2025
AF HÆHRE & CONTUR ANS2,9 % 2 347,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
VASSBAKK & STOL AS6,4 % 3 162,2 mill.812 ansatte 2025
ANLEGG ØST ENTREPRENØR AS7,7 % 2 004,4 mill.391 ansatte 2025
0 %2468
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.120.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ronnie Mannerud Kristiansen | 1975 |
| Styrets leder | Odd Haktor Slåke | 1953 |
| Styremedlem | Ronnie Mannerud Kristiansen | 1975 |
| Revisor | PEDERSEN & SKOGHOLT AS987 562 765 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- O H SLÅKE INVEST AS50,0 %Drøbak · 15 000 ordinære aksjer
- ØINÆS HOLDING AS25,0 %Vestby · 7 500 ordinære aksjer
- Kentos Holding AS25,0 %Drøbak · 7 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.