- Org.nr.
- 915 830 935
- Adresse
- Stubberudveien 4, 0668 Oslo
Driftsresultat−53 381ikke oppgitt
Årsresultat57 811ikke oppgitt
Egenkapital6 900 18553,3 % av eiendelene
S.Holding AS er et aksjeselskap innen utleie og leasing av biler og andre lette motorvogner, stiftet 2015.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 915 830 935
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 15.09.2026
- Stiftet
- 01.06.2015
- Registrert
- 26.08.2015
- Adresse
- Stubberudveien 4, 0668 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 77.110 Utleie og leasing av biler og andre lette motorvognerUtleie og leasing av biler og andre lette motorvogner i Oslo (150)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- S.Holding AS915 836 267 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Forvalte sine eierinteresser, foreta finansielle og industrielle investeringer og tilby administrative tjenester, samt all annen virksomhet som henger naturlig sammen med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 53 381 | - | - | 281 378 | 15 274 |
| Sum driftskostnader | 53 381 | 56 504 | 860 097 | 281 378 | 15 274 |
| Driftsresultat | −53 381 | −56 504 | −860 097 | −281 378 | −15 274 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | - | - | 1 681 176 | 226 004 |
| Annen renteinntekt | 124 228 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 124 228 | 394 797 | 5 460 087 | 1 681 176 | 226 004 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 2 |
| Sum finanskostnader | - | 16 740 | −400 000 | - | 2 |
| Netto finans | 124 228 | 378 057 | 5 860 087 | 1 681 176 | 226 002 |
| Resultat før skatt | - | 321 553 | 4 999 990 | 1 399 798 | 210 729 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 1 399 798 | 210 729 |
| Resultat før skattekostnad | 70 847 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 13 036 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 57 811 | 321 553 | 4 999 990 | 1 399 798 | 210 729 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 57 811 | - | - | 1 399 798 | 210 729 |
| Totalresultat | 57 811 | - | - | 1 399 798 | 210 729 |
| Avsatt til annen egenkapital | 57 811 | - | - | 1 399 798 | 210 729 |
| Sum overføringer og disponeringer | 57 811 | - | - | 1 399 798 | 210 729 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | - |
| Investering i datterselskap | 1 675 000 | - | - | 1 880 000 | 1 880 000 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 2 899 378 | - | - | 159 000 | 150 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 574 378 | - | - | 2 039 000 | 2 030 000 |
| Sum anleggsmidler | 4 574 378 | 4 553 378 | 4 658 378 | 2 039 000 | 2 030 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 3 233 845 | - | - | 3 251 203 | 2 969 154 |
| Sum fordringer | 3 233 845 | - | - | 3 251 203 | 2 969 154 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 5 134 435 | - | - | 6 556 208 | 46 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 5 134 435 | - | - | 6 556 208 | 46 |
| Sum omløpsmidler | 8 368 280 | 5 109 223 | 5 992 008 | 9 807 411 | 2 969 200 |
| Sum eiendeler | 12 942 658 | 9 662 601 | 10 650 386 | 11 846 411 | 4 999 200 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 6 870 185 | - | - | 1 490 830 | 2 291 032 |
| Sum opptjent egenkapital | 6 870 185 | 6 812 374 | 6 490 821 | 1 490 830 | 2 291 032 |
| Sum egenkapital | 6 900 185 | 6 842 374 | 6 520 821 | 1 520 830 | 2 321 032 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 83 | - | - | 1 076 | - |
| Betalbar skatt | 13 036 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 6 029 354 | - | - | 10 324 505 | 2 677 632 |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 042 473 | 2 820 227 | 4 129 566 | 10 325 581 | 2 678 168 |
| Sum gjeld | 6 042 473 | 2 820 227 | 4 129 566 | 10 325 581 | 2 678 168 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 942 658 | - | - | 11 846 411 | 4 999 200 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,38▼ | 1,81 | 1,45 | 0,95 | 1,11 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,88▲ | 0,41 | 0,63 | 6,79 | 1,15 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,6 %▼ | 3,3 % | 40,9 % | 16,6 % | 4,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 53,3 %▼ | 70,8 % | 61,2 % | 12,8 % | 46,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Przemyslaw Stankiewicz | 1986 |
| Styrets leder | Przemyslaw Stankiewicz | 1986 |
| Revisor | VELLE REVISJON AS992 985 135 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Przemyslaw Stankiewicz100,0 %f. 1986 · Kjeller · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Heiasvingen 50 AS100,0 %920 726 070 · 3 000 ordinære aksjer
- S Propety AS100,0 %935 846 196 · 1 000 ordinære aksjer
- Stubberudveien Eiendom AS100,0 %998 565 243 · 30 ordinære aksjer
- Oslobilutleie.no AS94,0 %984 133 715 · 1 645 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.