- Org.nr.
- 829 589 052
- Adresse
- Etnedalsvegen 1441, 2890 Etnedal
- Hovedeier
- Inregnico AS, 70 %
Driftsresultat171 77742,5 % margin
EBITDA256 905før av- og nedskrivninger
Årsresultat12 6543,1 % margin
Egenkapital−52 684−1,6 % av eiendelene
S-Laget AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2022.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 829 589 052
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 12.07.2022
- Registrert
- 03.08.2022
- Adresse
- Etnedalsvegen 1441, 2890 Etnedal
- Kommune
- Etnedal
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Etnedal (17)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- S-Laget AS929 848 969 · ETNEDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eierskap og drift av eiendom, eie aksjer og andeler i andre selskaper, og det som har naturlig sammenheng med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 44 445 | 34 638 | 33 672 |
| Annen driftsinntekt | 359 502 | 347 930 | 262 286 |
| Sum driftsinntekter | 403 947 | 382 568 | 295 958 |
| Lønnskostnad Il, | - | - | 800 |
| Lønnskostnad | 0 | 0 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 85 128 | 78 845 | 79 908 |
| Annen driftskostnad | 147 042 | 145 681 | 250 561 |
| Sum driftskostnader | 232 170 | 224 526 | 331 269 |
| Driftsresultat | 171 777 | 158 043 | −35 311 |
| Annen renteinntekt | 1 552 | 2 837 | 1 155 |
| Annen finansinntekt | 2 836 | 2 629 | 846 |
| Sum finansinntekter | 4 388 | 5 466 | 2 001 |
| Annen rentekostnad | 155 624 | 165 783 | 184 056 |
| Sum finanskostnader | 155 624 | 165 783 | 184 056 |
| Netto finans | −151 236 | −160 317 | −182 055 |
| Resultat før skatt | 20 542 | −2 275 | −217 367 |
| Skattekostnad | 7 888 | −5 072 | −49 232 |
| Årsresultat | 12 654 | 2 797 | −168 134 |
| Udekket tap | 12 654 | 2 797 | −168 134 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −168 134 |
| Annen egenkapital | 0 | 0 | - |
| Utsatt skattefordel | 46 416 | 54 304 | 49 232 |
| Sum immaterielle eiendeler | 46 416 | 54 304 | 49 232 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 3 225 901 | 3 057 529 | 2 954 874 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 31 875 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 3 257 776 | 3 057 529 | 2 954 874 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 3 304 192 | 3 111 833 | 3 004 107 |
| Kundefordringer | 24 401 | 38 716 | 130 211 |
| Andre kortsiktige fordringer | 16 285 | 4 461 | 4 181 |
| Sum fordringer | 40 686 | 43 176 | 134 392 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 13 909 | 345 921 | 503 868 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 13 909 | 345 921 | 503 868 |
| Sum omløpsmidler | 54 595 | 389 097 | 638 260 |
| Sum eiendeler | 3 358 787 | 3 500 931 | 3 642 367 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Udekket tap | 152 684 | 165 337 | 168 134 |
| Sum opptjent egenkapital | −152 684 | −165 337 | −168 134 |
| Sum egenkapital | −52 684 | −65 337 | −68 134 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 323 662 | 2 455 818 | 2 587 974 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 1 072 500 | 1 072 500 | 1 072 500 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 3 396 162 | 3 528 318 | 3 660 474 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 3 660 474 |
| Leverandørgjeld | 3 269 | 11 193 | 24 756 |
| Skyldige offentlige avgifter | 0 | 13 028 | 11 204 |
| Annen kortsiktig gjeld | 12 039 | 13 729 | 14 067 |
| Sum kortsiktig gjeld | 15 308 | 37 950 | 50 027 |
| Sum gjeld | 3 411 470 | 3 566 268 | 3 710 501 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 358 787 | 3 500 931 | 3 642 367 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,57▼ | 10,25 | 12,76 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −64,75▼ | −54,58 | −54,46 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,1 %▲ | 4,6 % | −0,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 42,5 %▲ | 41,3 % | −11,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 3,1 %▲ | 0,7 % | −56,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −1,6 %▲ | −1,9 % | −1,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
S-Laget AS42,5 %
0,4 mill. 1 til 4 ansatte 2025
0 %255075100
S-Laget AS42,5 % 0,4 mill.1 til 4 ansatte 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Kirsti Hagaseth | 1969 |
| Styremedlem | Einar Fløgum | 1972 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Inregnico AS70,0 %Etnedal · 70 ordinære aksjer
- Fløgum Invest AS30,0 %Etnedal · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Inregnico AS
- ACCOUNTOR VALDRES OG LAND AS75,0 %
- S-Laget AS70,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.