- Org.nr.
- 922 331 537
- Adresse
- Apotekergata 10B, 0180 Oslo
Driftsresultat580 93419,7 % margin
Årsresultat478 68516,2 % margin
Egenkapital105 53911,1 % av eiendelene
S V Visual Communication AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 331 537
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 25.02.2019
- Registrert
- 05.03.2019
- Adresse
- Apotekergata 10B, 0180 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 47.400 Detaljhandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyrDetaljhandel med informasjons- og kommunikasjonsteknologiutstyr i Oslo (145)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- S V Visual Communication AS922 642 435 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
salg av videokonferanseutstyr og tilhørende tjenester for audiovisuell kommunikasjon. Utover dette salg og installasjon av AV-utstyr til konferanserom.
Tidligere navn
- Alfanor 19118 AS05.03.2019 til 15.04.2019
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 2 748 094 | 2 739 284 | 2 580 934 |
| Sum driftsinntekter | 2 949 882 | 797 103 | 2 748 094 | 2 739 284 | 2 580 934 |
| Varekostnad | - | 347 164 | 2 132 231 | 1 694 225 | 675 409 |
| Lønnskostnad | - | - | - | 248 | 878 738 |
| Annen driftskostnad | - | 271 618 | 269 165 | 267 099 | 558 364 |
| Sum driftskostnader | 2 368 948 | 618 782 | 2 401 396 | 1 961 573 | 2 112 510 |
| Driftsresultat | 580 934 | 178 321 | 346 698 | 777 711 | 468 424 |
| Annen rentekostnad | - | - | 2 537 | 11 279 | 238 |
| Annen finanskostnad | - | - | 38 765 | 10 710 | 8 396 |
| Sum finanskostnader | 10 883 | 32 478 | 41 302 | 21 989 | 8 634 |
| Netto finans | −10 266 | −30 835 | −41 302 | −21 989 | −8 634 |
| Resultat før skatt | 570 669 | 147 486 | 305 395 | 755 722 | 459 789 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | 54 047 | - | - | 101 154 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | 87 159 | 166 259 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 218 236 | 589 463 | 358 635 |
| Årsresultat | 478 685 | 93 439 | 218 236 | 589 463 | 358 635 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 218 236 | 589 463 | 358 635 |
| Totalresultat | - | - | 218 236 | 589 463 | 358 635 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | 358 635 |
| Ordinært utbytte | - | - | 550 000 | 1 200 000 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | −331 764 | −610 537 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 218 236 | 589 463 | 358 635 |
| Sum finansinntekter | 617 | 1 643 | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 775 064 | 575 064 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 775 064 | 575 064 | - |
| Sum anleggsmidler | - | 0 | 775 064 | 575 064 | 0 |
| Sum varer | - | - | 453 550 | 453 550 | 145 940 |
| Kundefordringer | - | - | 156 718 | 870 781 | 1 798 050 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 29 028 |
| Sum fordringer | - | - | 156 718 | 870 781 | 1 827 078 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 27 721 | 244 720 | 60 639 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 27 721 | 244 720 | 60 639 |
| Sum omløpsmidler | 947 345 | 437 299 | 637 989 | 1 569 051 | 2 033 657 |
| Sum eiendeler | 947 345 | 437 299 | 1 413 053 | 2 144 115 | 2 033 657 |
| Aksjekapital | - | - | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | - | 73 415 | 405 179 | 1 015 716 |
| Sum opptjent egenkapital | 75 539 | 166 854 | 73 415 | 405 179 | 1 015 716 |
| Sum egenkapital | 105 539 | 196 854 | 103 415 | 435 179 | 1 045 716 |
| Langsiktig konserngjeld | - | - | - | - | 396 793 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 396 793 |
| Sum langsiktig gjeld | 173 216 | 173 216 | 0 | 0 | 396 793 |
| Leverandørgjeld | - | - | 649 515 | 190 992 | 8 296 |
| Betalbar skatt | - | - | 87 159 | 166 259 | 101 154 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 22 964 | 151 685 | 390 068 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | - | - | 91 629 |
| Utbytte | - | - | 550 000 | 1 200 000 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 668 589 | 67 229 | 1 309 638 | 1 708 936 | 591 147 |
| Sum gjeld | 841 806 | 240 445 | 1 309 638 | 1 708 936 | 987 941 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 1 413 053 | 2 144 115 | 2 033 657 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,42▼ | 6,50 | 0,49 | 0,92 | 3,44 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 7,98▲ | 1,22 | 12,66 | 3,93 | 0,94 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 84,0 %▲ | 19,5 % | 19,5 % | 37,2 % | 23,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 19,7 %▼ | 22,4 % | 12,6 % | 28,4 % | 18,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 16,2 %▲ | 11,7 % | 7,9 % | 21,5 % | 13,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 11,1 %▼ | 45,0 % | 7,3 % | 20,3 % | 51,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
S V Visual Communication AS19,7 %
2,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−5 %05101520
EPLEHUSET NORGE AS−0,3 % 1 371,2 mill.275 ansatte 2025
Netonnet AB NUF1,4 % 816,3 mill.64 ansatte 2025
Komplett Services AS3,1 % 5 613,3 mill.311 ansatte 2025
S V Visual Communication AS19,7 % 2,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−5 %05101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.400.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Marcus Johan Donald Englund | 1974 |
| Regnskapsfører | LANGSETH SERVICES AS994 883 291 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- S V Visual Communication AB100,0 %43241, Varberg · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.