- Org.nr.
- 914 238 730
- Adresse
- Olav Tryggvasons gate 40, 7011 Trondheim
- Hovedeier
- Bitastad AS, 100 %
- Bransje
- Drift av restauranter
Driftsresultat30 215 77335,5 % margin
EBITDA30 978 005før av- og nedskrivninger
Årsresultat10 427 54612,2 % margin
Egenkapital4 492 2566,8 % av eiendelene
SABRURA DRIFT AS er et aksjeselskap innen drift av restauranter, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 238 730
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 03.09.2014
- Registrert
- 01.10.2014
- Adresse
- Olav Tryggvasons gate 40, 7011 Trondheim
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 8
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SABRURA DRIFT AS920 081 487 · TRONDHEIM8 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Franchisegiver og bistand til drift av serveringssteder, herunder utlån og alt som dermed står i den forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 85 214 989 | 72 251 339 | 70 049 631 | 58 226 400 | 40 767 145 |
| Sum driftsinntekter | 85 214 989 | 72 251 339 | 70 049 631 | 58 226 400 | 40 767 145 |
| Varekostnad | 10 394 354 | 5 619 397 | 4 066 563 | 3 854 562 | 151 |
| Lønnskostnad | 10 203 295 | 10 910 797 | 9 539 920 | 7 911 147 | 7 609 363 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 108 220 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 762 232 | 349 526 | 288 554 | 94 817 | - |
| Annen driftskostnad | 33 639 335 | 28 063 377 | 26 625 376 | 21 692 865 | 16 154 264 |
| Sum driftskostnader | 54 999 216 | 44 943 098 | 40 520 413 | 33 553 391 | 23 871 998 |
| Driftsresultat | 30 215 773 | 27 308 241 | 29 529 218 | 24 673 009 | 16 895 146 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | - | - | - | 2 137 804 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 2 707 609 | 2 128 835 | 2 396 014 | 1 364 325 | - |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 152 111 | 190 346 | 267 443 | 68 669 | 7 414 |
| Annen renteinntekt | 1 073 032 | 505 762 | 644 082 | 543 746 | 516 494 |
| Annen finansinntekt | 49 999 | - | - | - | 1 273 592 |
| Sum finansinntekter | 3 982 751 | 2 824 943 | 3 307 538 | 1 976 740 | 3 935 303 |
| Nedskr. av finansielle anleggsmidler | - | - | - | - | 865 008 |
| Nedskrivning av finansielle eiendeler | 16 024 569 | 7 623 258 | 12 617 080 | 8 016 953 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern (0) | - | - | - | 11 414 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 332 138 | - | - | - | 3 790 |
| Annen rentekostnad | 3 116 | −93 921 | 7 662 | 2 644 | 1 579 |
| Annen finanskostnad | 129 | 581 993 | 1 426 | - | 88 |
| Sum finanskostnader | 16 359 952 | 8 111 330 | 12 626 169 | 8 031 011 | 870 465 |
| Netto finans | −12 377 202 | −5 286 386 | −9 318 630 | −6 054 271 | 3 064 837 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 19 959 983 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 4 311 160 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 15 648 823 |
| Resultat før skattekostnad | 17 838 571 | 22 021 854 | 20 210 587 | 18 618 738 | - |
| Skattekostnad | 7 411 025 | 6 874 719 | 7 205 251 | 5 782 245 | - |
| Årsresultat | 10 427 546 | 15 147 135 | 13 005 337 | 12 836 493 | 15 648 823 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 15 648 823 |
| Avgitt konsernbidrag | 10 143 867 | 17 494 893 | 13 030 687 | 12 443 997 | 14 430 164 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 1 218 659 |
| Annen egenkapital | 283 679 | −2 347 758 | −25 350 | 392 496 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 13 005 337 | 12 836 493 | 15 648 823 |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker ol. | 2 931 871 | 1 388 810 | 1 134 798 | 158 245 | - |
| Utsatt skattefordel | 0 | 4 883 | - | - | 3 136 |
| Sum immaterielle eiendeler | 2 931 871 | 1 393 693 | 1 134 798 | 158 245 | 246 314 |
| Prosjekt under utførelse | - | - | - | - | 295 643 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 9 703 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | 906 458 | - |
| Maskiner og anlegg | 636 302 | 198 940 | 51 782 | 64 772 | - |
| Sum varige driftsmidler | 636 302 | - | 51 782 | - | 305 346 |
| Investering i datterselskap | 1 115 468 | 1 325 467 | 1 325 467 | 813 467 | 1 270 170 |
| Andre langsiktige fordringer | 30 089 019 | 30 170 144 | 24 483 541 | 13 989 161 | 9 884 246 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 31 204 487 | 31 495 611 | 25 809 007 | 14 802 628 | 11 154 416 |
| Sum anleggsmidler | 34 772 659 | 33 088 244 | 26 995 587 | 15 932 103 | 11 706 076 |
| Varer | - | - | 0 | 84 095 | 84 095 |
| Sum varer | - | - | 0 | 84 095 | 84 095 |
| Kundefordringer | 21 566 808 | 20 261 450 | 19 152 906 | 9 454 015 | 4 505 502 |
| Andre kortsiktige fordringer | 6 523 658 | 3 450 616 | 2 829 620 | 3 807 008 | 3 151 448 |
| Konsernfordringer | 2 549 200 | 5 423 776 | 2 396 014 | 9 074 667 | 10 710 766 |
| Sum fordringer | 30 639 667 | 29 135 842 | 24 378 539 | 22 335 690 | 18 367 716 |
| Aksjer og andeler i foretak i samme konsern | - | - | - | - | 602 000 |
| Andre finansielle instrumenter | 30 004 | 30 003 | 731 994 | 1 333 994 | - |
| Sum investeringer | 30 004 | 30 003 | 731 994 | 1 333 994 | 602 000 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 224 172 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 642 543 | 652 561 | 422 401 | 340 474 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 642 543 | 652 561 | 422 401 | 340 474 | 224 172 |
| Sum omløpsmidler | 31 312 214 | 29 818 406 | 25 532 934 | 24 094 253 | 19 277 984 |
| Sum eiendeler | 66 084 873 | 62 906 650 | 52 528 521 | 40 026 357 | 30 984 060 |
| Konsesjoner, patenter, lisenser o.l. | - | - | - | - | 243 178 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 4 462 256 | 4 178 576 | 6 526 335 | 6 551 685 | 6 159 189 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 462 256 | 4 178 576 | 6 526 335 | 6 551 685 | 6 159 189 |
| Sum egenkapital | 4 492 256 | 4 208 576 | 6 556 335 | 6 581 685 | 6 189 189 |
| Utsatt skatt | 25 301 | 0 | 325 | 1 114 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 25 301 | 0 | 325 | 1 114 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 325 | 1 114 | 0 |
| Leverandørgjeld | 6 729 739 | 4 753 894 | 4 752 665 | 3 367 090 | 1 340 403 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 1 270 066 |
| Betalbar skatt | 0 | 9 020 | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 3 196 401 | 3 156 800 | 3 006 373 | 2 857 792 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 50 016 027 | 48 216 468 | 36 746 115 | 26 314 236 | 20 791 354 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 625 149 | 2 561 890 | 1 466 708 | 904 440 | 1 393 048 |
| Sum kortsiktig gjeld | 61 567 316 | 58 698 073 | 45 971 861 | 33 443 557 | 24 794 871 |
| Sum gjeld | 61 592 617 | 58 698 073 | 45 972 186 | 33 444 671 | 24 794 871 |
| Sum egenkapital og gjeld | 66 084 873 | - | 52 528 521 | - | 30 984 060 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,51 | 0,51 | 0,56 | 0,72 | 0,78 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 13,71▼ | 13,95 | 7,01 | 5,08 | 4,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 53,0 %▲ | 52,2 % | 71,0 % | 75,1 % | 67,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 35,5 %▼ | 37,8 % | 42,2 % | 42,4 % | 41,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 12,2 %▼ | 21,0 % | 18,6 % | 22,0 % | 38,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 6,8 %▲ | 6,7 % | 12,5 % | 16,4 % | 20,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 10 651 874
- Resultat per ansatt, kroner
- 3 776 972
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SABRURA DRIFT AS35,5 %
85,2 mill. 8 ansatte 2025
0 %10203040
ZERO FIVE AS1,6 % 844,5 mill.1 294 ansatte 2025
Select Service Partner AS3,8 % 2 154,5 mill.2 287 ansatte 2025
KING FOOD AS8,5 % 1 784,8 mill.28 ansatte 2025
SABRURA DRIFT AS35,5 % 85,2 mill.8 ansatte 2025
0 %10203040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 56.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Frank Anglevik | 1974 |
| Styrets leder | Eric-Mathias Bodd Five | 1987 |
| Styremedlem | Eirik Solli Haukaas | 1985 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
| Regnskapsfører | AST REGNSKAP AS977 498 651 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Bitastad AS100,0 %Trondheim · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Bitastad Holding AS
- Bitastad AS100,0 %
- JPN AS100,0 %
- KOMPIS NORGE AS100,0 %
- Matmegleren AS100,0 %
- Innredning AS100,0 %
- SBNO AS100,0 %
- Markadi AS100,0 %
- SANOI DRIFT AS100,0 %
- AST REGNSKAP AS94,0 %
- BBNO AS70,5 %
- SABRURA DRIFT AS100,0 %
- Sabrura Markveien AS100,0 %
- Sabrura Triaden AS100,0 %
- SABRURA MOA AS100,0 %
- Sabrura Herkules AS100,0 %
- Sabrura Arendal AS100,0 %
- Sabrura Amanda AS100,0 %
- Sabrura Solsiden AS100,0 %
- Sabrura Værstetorvet AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Sabrura Markveien AS100,0 %826 685 522 · 500 ordinære aksjer
- Sabrura Triaden AS100,0 %827 886 432 · 300 ordinære aksjer
- SABRURA MOA AS100,0 %921 387 695 · 300 ordinære aksjer
- Sabrura Herkules AS100,0 %927 886 375 · 300 ordinære aksjer
- Sabrura Arendal AS100,0 %929 169 549 · 300 ordinære aksjer
- Sabrura Amanda AS100,0 %929 610 598 · 300 ordinære aksjer
- Sabrura Solsiden AS100,0 %915 158 005 · 100 ordinære aksjer
- Sabrura Værstetorvet AS100,0 %934 044 134 · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.