- Org.nr.
- 929 070 755
- Adresse
- Fjordgata 1, 9405 Harstad
- Bransje
- Drift av restauranter
Driftsresultat335 3114,0 % margin
EBITDA509 994før av- og nedskrivninger
Årsresultat323 6163,8 % margin
Egenkapital−160 613−11,1 % av eiendelene
Sabrura Harstad AS er et aksjeselskap innen drift av restauranter, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 070 755
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 10.03.2022
- Registrert
- 19.04.2022
- Adresse
- Fjordgata 1, 9405 Harstad
- Postadresse
- c/o AST Regnskap AS, Olav Tryggvasons gate 40
- Kommune
- Harstad
- Aksjekapital
- 300 000
- Ansatte
- 18
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Sabrura Harstad AS929 093 879 · HARSTAD15 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Serveringsvirksomhet, og dermed alt som står i den forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 8 475 970 | 7 630 386 | 8 031 483 | 1 723 000 |
| Annen driftsinntekt | 8 661 | 23 822 | 5 793 | 16 000 |
| Sum driftsinntekter | 8 484 631 | 7 654 208 | 8 037 276 | 1 739 000 |
| Varekostnad | 2 243 941 | 2 158 446 | 2 410 724 | 504 843 |
| Lønnskostnad | 2 857 362 | 2 587 431 | 2 989 588 | 695 999 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 174 683 | 114 493 | 76 713 | 11 667 |
| Annen driftskostnad | 2 873 333 | 2 818 336 | 3 087 313 | 705 370 |
| Sum driftskostnader | 8 149 320 | 7 678 705 | 8 564 338 | 1 917 879 |
| Driftsresultat | 335 311 | −24 497 | −527 062 | −178 879 |
| Annen renteinntekt | 308 | - | 42 | - |
| Sum finansinntekter | 308 | 0 | 42 | 0 |
| Annen rentekostnad | 12 003 | 5 965 | 46 569 | 1 299 |
| Sum finanskostnader | 12 003 | 5 965 | 46 569 | 1 299 |
| Netto finans | −11 695 | −5 965 | −46 527 | −1 299 |
| Resultat før skatt | 323 616 | −30 461 | −573 589 | −180 179 |
| Skattekostnad | 0 | 0 | 39 639 | −39 639 |
| Årsresultat | 323 616 | −30 461 | −613 228 | −140 540 |
| Udekket tap | 323 616 | −30 461 | −613 228 | −140 540 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −613 228 | −140 540 |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker ol. | 476 569 | 547 157 | 617 745 | 688 333 |
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 39 639 |
| Sum immaterielle eiendeler | 476 569 | 547 157 | 617 745 | 727 972 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 332 939 | 437 034 | 275 375 | 250 000 |
| Sum varige driftsmidler | 332 939 | 437 034 | 275 375 | 250 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum anleggsmidler | 809 508 | 984 191 | 893 120 | 977 972 |
| Varer | 179 431 | 139 510 | 118 044 | 249 173 |
| Sum varer | - | - | 118 044 | 249 173 |
| Kundefordringer | 28 121 | 22 023 | 109 738 | 29 925 |
| Andre kortsiktige fordringer 84 O11 | - | - | - | 166 508 |
| Andre kortsiktige fordringer | 103 087 | 91 885 | - | - |
| Sum fordringer | 131 208 | 113 908 | 193 749 | 196 433 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 321 980 | 264 527 | 336 614 | 216 884 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 321 980 | 264 527 | 336 614 | 216 884 |
| Sum omløpsmidler | 632 620 | 517 945 | 648 407 | 662 490 |
| Sum eiendeler | 1 442 128 | 1 502 136 | 1 541 527 | 1 640 462 |
| Aksjekapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | - |
| Udekket tap | 460 613 | 784 229 | 753 767 | 140 540 |
| Sum opptjent egenkapital | −460 613 | −784 229 | −753 767 | −140 540 |
| Sum egenkapital | −160 613 | −484 229 | −453 767 | 159 460 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | 0 | 0 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | - |
| Leverandørgjeld | 866 672 | 1 370 295 | 1 336 154 | 918 691 |
| Skyldige offentlige avgifter | 248 830 | 204 738 | 209 393 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 487 239 | 411 332 | 449 747 | 516 764 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 602 741 | - | 1 995 294 | 1 481 002 |
| Sum gjeld | 1 602 741 | 1 986 364 | 1 995 294 | 1 481 002 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 442 128 | 1 502 136 | 1 541 527 | 1 640 462 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,39▲ | 0,26 | 0,32 | 0,45 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −9,98▼ | −4,10 | −4,40 | 9,29 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 22,8 %▲ | −1,6 % | −33,1 % | −10,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 4,0 %▲ | −0,3 % | −6,6 % | −10,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 3,8 %▲ | −0,4 % | −7,6 % | −8,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −11,1 %▲ | −32,2 % | −29,4 % | 9,7 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 471 368
- Resultat per ansatt, kroner
- 18 628
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Sabrura Harstad AS4,0 %
8,5 mill. 18 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
ZERO FIVE AS1,6 % 844,5 mill.1 269 ansatte 2025
Select Service Partner AS3,8 % 2 154,5 mill.2 269 ansatte 2025
Sabrura Harstad AS4,0 % 8,5 mill.18 ansatte 2025
KING FOOD AS8,5 % 1 784,8 mill.28 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 56.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Winna Torvik | 1978 |
| Styrets leder | Winna Torvik | 1978 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
| Regnskapsfører | AST REGNSKAP AS977 498 651 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- WINNA TORVIK100,0 %f. 1978 · Harstad · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.