- Org.nr.
- 922 155 399
- Adresse
- Sjøfartsgata 2, 7714 Steinkjer
- Hovedeier
- MALIN AS, 100 %
- Bransje
- Drift av restauranter
Driftsresultat637 0494,7 % margin
EBITDA841 347før av- og nedskrivninger
Årsresultat501 5153,7 % margin
Egenkapital500 66014,0 % av eiendelene
Sabrura Steinkjer AS er et aksjeselskap innen drift av restauranter, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 155 399
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 08.01.2019
- Registrert
- 02.02.2019
- Adresse
- Sjøfartsgata 2, 7714 Steinkjer
- Postadresse
- c/o Ast Regnskap AS, Olav Tryggvasons gate 40
- Kommune
- Steinkjer
- Aksjekapital
- 500 000
- Ansatte
- 20
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Sabrura Steinkjer AS922 184 151 · STEINKJER22 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Cafe- og serveringsvirksomhet, og dermed alt som står i den forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 13 539 999 | 12 475 878 | 11 150 152 | 10 506 417 | 9 323 489 |
| Annen driftsinntekt | 18 147 | 125 621 | 27 348 | 26 914 | 234 730 |
| Sum driftsinntekter | 13 558 146 | 12 601 499 | 11 177 501 | 10 533 331 | 9 558 219 |
| Varekostnad | 3 993 523 | 3 948 303 | 3 378 202 | 3 403 896 | 2 952 639 |
| Lønnskostnad | 4 490 444 | 4 204 181 | 3 891 578 | 3 880 819 | 3 344 241 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 154 324 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 204 298 | 203 411 | 206 284 | 186 821 | - |
| Annen driftskostnad | 4 232 833 | 4 157 511 | 3 709 728 | 3 219 585 | 2 944 768 |
| Sum driftskostnader | 12 921 097 | 12 513 406 | 11 185 791 | 10 691 121 | 9 395 973 |
| Driftsresultat | 637 049 | 88 093 | −8 291 | −157 790 | 162 246 |
| Annen renteinntekt | 16 660 | 848 | 383 | - | - |
| Sum finansinntekter | 16 660 | 848 | 383 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 10 571 | 7 448 | 3 061 | 1 112 | 4 026 |
| Annen finanskostnad | 169 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 10 741 | 7 448 | 3 061 | 1 112 | 4 026 |
| Netto finans | 5 919 | −6 600 | −2 678 | −1 112 | −4 026 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 158 220 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 34 808 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 123 412 |
| Resultat før skattekostnad | 642 968 | 81 493 | −10 969 | −158 902 | - |
| Skattekostnad | 141 453 | 343 | 16 714 | −34 950 | - |
| Årsresultat | 501 515 | 81 150 | −27 683 | −123 952 | 123 412 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 123 412 |
| Ordinært utbytte | 390 000 | 0 | - | - | 123 412 |
| Avgitt konsernbidrag | 46 800 | 0 | - | - | - |
| Udekket tap | 64 715 | 81 150 | −27 683 | −123 952 | - |
| Annen egenkapital | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | −27 683 | −123 952 | 123 412 |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker ol. | 278 432 | 359 927 | 441 422 | 522 917 | - |
| Utsatt skattefordel | 0 | 0 | 0 | 16 714 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 278 432 | 359 927 | 441 422 | 539 631 | 607 917 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 362 397 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 349 284 | 472 087 | 415 225 | 519 455 | - |
| Sum varige driftsmidler | 349 284 | - | 415 225 | - | 362 397 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 627 716 | 832 014 | 856 647 | 1 059 085 | 970 314 |
| Varer | 244 167 | 152 791 | 173 217 | 93 001 | 61 323 |
| Sum varer | - | - | 173 217 | 93 001 | 61 323 |
| Kundefordringer | 34 138 | 26 120 | 32 478 | 74 528 | 53 072 |
| Andre kortsiktige fordringer | 226 542 | 212 736 | 244 942 | 238 662 | 351 172 |
| Sum fordringer | 260 680 | 238 857 | 277 420 | 313 191 | 404 244 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 1 195 504 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 447 624 | 1 431 799 | 1 158 322 | 729 137 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 447 624 | 1 431 799 | 1 158 322 | 729 137 | 1 195 504 |
| Sum omløpsmidler | 2 952 471 | 1 823 447 | 1 608 958 | 1 135 329 | - |
| Sum eiendeler | 3 580 187 | 2 655 460 | 2 465 606 | 2 194 414 | 2 631 384 |
| Konsesjoner, patenter, lisenser o.l. | - | - | - | - | 607 917 |
| Aksjekapital | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 | 500 000 |
| Overkurs | 6 430 | 6 430 | 6 430 | 6 430 | 6 430 |
| Sum innskutt egenkapital | 506 430 | 506 430 | 506 430 | 506 430 | 506 430 |
| Annen egenkapital | 0 | 0 | - | - | - |
| Udekket tap | 5 770 | 70 485 | 151 635 | 123 952 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −5 770 | −70 485 | −151 635 | −123 952 | - |
| Sum egenkapital | 500 660 | 435 945 | 354 795 | 382 478 | 506 430 |
| Utsatt skatt | 3 152 | 343 | 0 | 0 | 18 236 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 3 152 | 343 | 0 | - | 18 236 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 18 236 |
| Leverandørgjeld | 1 039 593 | 944 155 | 871 092 | 658 042 | 616 007 |
| Betalbar skatt | 125 444 | 0 | - | - | 15 014 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 317 147 |
| Skyldige offentlige avgifter | 446 132 | 434 797 | 396 193 | 362 244 | - |
| Utbytte | 390 000 | 0 | - | - | 123 412 |
| Kortsiktig konserngjeld | 60 000 | 0 | - | - | 250 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 015 207 | 840 221 | 843 526 | 791 650 | 785 138 |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 076 375 | - | 2 110 811 | - | 2 106 718 |
| Sum gjeld | 3 079 527 | 2 219 515 | 2 110 811 | 1 811 936 | 2 124 954 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 580 187 | 2 655 460 | 2 465 606 | 2 194 414 | 2 631 384 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,96▲ | 0,82 | 0,76 | - | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 6,15▲ | 5,09 | 5,95 | 4,74 | 4,20 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 21,0 %▲ | 3,5 % | −0,3 % | −6,5 % | 6,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 4,7 %▲ | 0,7 % | −0,1 % | −1,5 % | 1,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 3,7 %▲ | 0,6 % | −0,2 % | −1,2 % | 1,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 14,0 %▼ | 16,4 % | 14,4 % | 17,4 % | 19,2 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 677 907
- Resultat per ansatt, kroner
- 31 852
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Sabrura Steinkjer AS4,7 %
13,6 mill. 20 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
ZERO FIVE AS1,6 % 844,5 mill.1 269 ansatte 2025
Select Service Partner AS3,8 % 2 154,5 mill.2 269 ansatte 2025
Sabrura Steinkjer AS4,7 % 13,6 mill.20 ansatte 2025
KING FOOD AS8,5 % 1 784,8 mill.28 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 56.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Malin Evjen | 1991 |
| Styrets leder | Malin Evjen | 1991 |
| Styremedlem | Rune Evjen | 1953 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
| Regnskapsfører | AST REGNSKAP AS977 498 651 | - |