- Org.nr.
- 918 045 643
- Adresse
- Trosterudveien 31B, 0778 Oslo
Driftsresultat−6 563ikke oppgitt
Årsresultat5 960ikke oppgitt
Egenkapital1 402 63261,2 % av eiendelene
SÆVES HOLDING AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2016.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 045 643
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 04.10.2026
- Stiftet
- 31.10.2016
- Registrert
- 14.11.2016
- Adresse
- Trosterudveien 31B, 0778 Oslo
- Kommune
- Oslo
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Kjøp, salg og investeringer i andre selskaper og verdipapirer, samt hva hermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 6 563 | 6 300 | - | - | 30 |
| Sum driftskostnader | 6 563 | 6 300 | - | 4 645 | 30 |
| Driftsresultat | −6 563 | −6 300 | - | −4 645 | −30 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 819 635 |
| Annen renteinntekt | 12 775 | 1 236 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 12 775 | 1 236 | 4 392 | 392 013 | 819 635 |
| Annen rentekostnad | - | 22 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | - | 22 | - | - | - |
| Netto finans | 12 775 | 1 214 | - | 392 013 | 819 635 |
| Resultat før skatt | - | - | 4 392 | 387 368 | 819 605 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 819 605 |
| Resultat før skattekostnad | 6 213 | −5 086 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 253 | - | 1 375 | - | - |
| Årsresultat | 5 960 | −5 086 | 3 017 | 3 017 | 819 605 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | 819 605 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 5 960 | −5 086 | - | - | - |
| Totalresultat | 5 960 | −5 086 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 5 960 | −5 086 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 5 960 | −5 086 | - | - | 819 605 |
| Sum driftsinntekter | - | - | - | 0 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 485 050 | - | - | - | 1 429 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 490 050 | 485 050 | - | - | 1 429 000 |
| Sum anleggsmidler | 490 050 | 485 050 | 470 000 | 471 334 | 1 430 334 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | - | 953 605 |
| Andre kortsiktige fordringer | 652 288 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 652 288 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 148 585 | 1 186 454 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 148 585 | 1 186 454 | - | - | 953 605 |
| Sum omløpsmidler | 1 800 873 | 1 186 454 | 1 911 595 | 2 304 618 | 953 605 |
| Sum eiendeler | 2 290 923 | 1 671 504 | 2 381 595 | 2 775 952 | 2 383 939 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | - | 1 334 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 1 334 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | −5 570 | −5 570 | - | - | −5 570 |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 1 378 202 | 1 372 242 | - | - | 989 455 |
| Sum opptjent egenkapital | 1 378 202 | 1 372 242 | 1 377 328 | 1 374 311 | 989 455 |
| Sum egenkapital | 1 402 632 | 1 396 672 | 1 401 758 | 1 398 741 | 1 013 885 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 252 500 | 252 500 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 252 500 | 252 500 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 252 500 | 252 500 | 978 877 | 1 374 699 | 0 |
| Betalbar skatt | 253 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 635 538 | 22 332 | - | - | 1 370 054 |
| Sum kortsiktig gjeld | 635 791 | 22 332 | 960 | 2 512 | 1 370 054 |
| Sum gjeld | 888 291 | 274 832 | 979 837 | 1 377 211 | 1 370 054 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 290 923 | 1 671 504 | - | - | 2 383 939 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,83▼ | 53,13 | 1 991,24 | 917,44 | 0,70 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,63▲ | 0,20 | 0,70 | 0,98 | 1,35 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,3 %▲ | −0,2 % | - | 15,0 % | 34,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 61,2 %▼ | 83,6 % | 58,9 % | 50,4 % | 42,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Kristine Haugen Heffermehl | 1991 |
| Styrets leder | Kristine Haugen Heffermehl | 1991 |
| Regnskapsfører | PROFIT PARTNER AS930 068 586 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Kristine Haugen Heffermehl100,0 %f. 1991 · Oslo · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Taberna Holding AS5,00 %934 228 405 · 50 ordinære aksjer
- OSLO HELSEBYGG AS0,38 %926 410 679 · 5 301 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.