- Org.nr.
- 920 883 044
- Adresse
- Strandgata 52, 6905 Florø
- Hovedeier
- Smarter Invest AS, 97,5 %
Driftsresultat−817 383−71,9 % margin
Årsresultat−896 067−78,8 % margin
Egenkapital1 023 34250,4 % av eiendelene
SAFE STORAGE AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 920 883 044
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 17.04.2018
- Registrert
- 23.05.2018
- Adresse
- Strandgata 52, 6905 Florø
- Kommune
- Kinn
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Kinn (246)
- Aksjekapital
- 913 500
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SAFE STORAGE AS928 549 615 · KINN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Skape, utvikle og selge digital teknologi og kompetanse innen lager og logistikkløsninger for virksomheter og kommuner, og andre som er opptatt av digital teknologi samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Tidligere navn
- Retrams Holding AS23.05.2018 til 05.11.2021
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 1 254 635 | 297 869 | - |
| Sum driftsinntekter | 1 136 653 | 1 134 040 | 1 254 635 | 297 869 | 0 |
| Varekostnad | - | 14 357 | 115 247 | 27 632 | - |
| Lønnskostnad | - | 450 582 | 356 352 | 180 460 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | 6 000 | 6 000 | 6 000 | 1 500 |
| Annen driftskostnad | - | 1 745 870 | 777 528 | 74 311 | 2 221 |
| Sum driftskostnader | 1 954 036 | 2 216 809 | 1 255 127 | 288 403 | 3 721 |
| Driftsresultat | −817 383 | −1 082 769 | −492 | 9 466 | −3 721 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 249 | - |
| Annen finansinntekt | - | - | 1 220 | - | - |
| Sum finansinntekter | 12 756 | 3 729 | 1 220 | 249 | 189 |
| Annen rentekostnad | - | - | 1 | - | - |
| Annen finanskostnad | - | - | 126 | - | - |
| Sum finanskostnader | 91 439 | 2 605 | 127 | - | - |
| Netto finans | −78 683 | 1 124 | 1 092 | 249 | 189 |
| Resultat før skatt | −896 067 | −1 081 645 | 600 | 9 715 | −3 532 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | 4 | 128 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 600 | 9 587 | - |
| Årsresultat | −896 067 | −1 081 645 | 600 | 9 587 | −3 532 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 600 | 9 587 | - |
| Totalresultat | - | - | 600 | 9 587 | - |
| Udekket tap | - | - | - | 3 563 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 600 | 6 024 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 600 | 9 587 | - |
| Utvikling | - | - | 16 500 | 22 500 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 16 500 | 22 500 | - |
| Sum anleggsmidler | 4 500 | 10 500 | 16 500 | 22 500 | 28 500 |
| Sum varer | - | - | 13 907 | - | - |
| Kundefordringer | - | - | 427 386 | 8 699 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 202 221 | 17 796 | - |
| Sum fordringer | - | - | 629 607 | 26 494 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 316 414 | 421 157 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 316 414 | 421 157 | - |
| Sum omløpsmidler | 2 024 640 | 1 906 753 | 959 928 | 447 651 | 392 531 |
| Sum eiendeler | 2 029 140 | 1 917 253 | 976 428 | 470 151 | 421 031 |
| Aksjekapital | - | - | 300 000 | 300 000 | - |
| Overkurs | - | - | 100 000 | 100 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | −5 570 | −5 570 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 2 994 430 | 1 594 430 | 394 430 | 394 430 | 394 430 |
| Annen egenkapital | - | - | 6 624 | 6 024 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −1 971 088 | −1 075 021 | 6 624 | 6 024 | −3 563 |
| Sum egenkapital | 1 023 342 | 519 409 | 401 054 | 400 454 | 390 867 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | 532 319 | 47 891 | - |
| Betalbar skatt | - | - | - | 128 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 9 201 | 4 976 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 33 855 | 16 703 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 005 798 | 1 397 844 | 575 374 | 69 698 | 30 164 |
| Sum gjeld | 1 005 798 | 1 397 844 | 575 374 | 69 698 | 30 164 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 976 428 | 470 151 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,01▲ | 1,36 | 1,67 | 6,42 | 13,01 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,98▼ | 2,69 | 1,43 | 0,17 | 0,08 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −40,8 %▲ | −74,6 % | 0,1 % | 2,2 % | −0,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −71,9 %▲ | −95,5 % | −0,0 % | 3,2 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −78,8 %▲ | −95,4 % | 0,0 % | 3,2 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 50,4 %▲ | 27,1 % | 41,1 % | 85,2 % | 92,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SAFE STORAGE AS−71,9 %
1,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−100 %−50050100
SAFE STORAGE AS−71,9 % 1,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−100 %−50050100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Stein-Asle Øvrebotn | 1971 |
| Styrets leder | Tore Einebærholm Havn | 1963 |
| Styremedlem | Stein-Asle Øvrebotn | 1971 |
| Regnskapsfører | T HAVN AS974 432 153 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Smarter Invest AS97,5 %Florø · 891 000 ordinære aksjer
- Sogndal · 13 500 ordinære aksjer
- Christian Hjertenes Aguirre0,99 %f. 1997 · Florø · 9 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Smarter Invest AS
- Retrams AS95,5 %
- YTIR AS95,2 %
- SAFE STORAGE AS97,5 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.