- Org.nr.
- 974 903 067
- Telefon
- 35 96 84 84
- Adresse
- Stokkevannveien 15, 3962 Stathelle
- Hovedeier
- MI Holding AS, 100 %
Driftsresultat3 253 00483,2 % margin
EBITDA3 370 243før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 358 83834,8 % margin
Egenkapital11 365 54331,7 % av eiendelene
Safecon AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 1995.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 974 903 067
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 27.08.2026
- Stiftet
- 11.08.1995
- Registrert
- 16.08.1995
- Adresse
- Stokkevannveien 15, 3962 Stathelle
- Telefon
- 35 96 84 84
- Kommune
- Bamble
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Bamble (161)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.morganinstrument.com
Underenheter
1
- Safecon AS975 334 287 · BAMBLE
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Handel, utleie og tjenester og det som herved står i forbindelse, samt invetsering og deltagelse i andre foretak.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 3 909 932 | 3 555 415 | 2 477 849 | 2 220 208 | 2 114 866 |
| Sum driftsinntekter | 3 909 932 | 3 555 415 | 2 477 849 | 2 220 208 | 2 114 866 |
| Avskrivning | - | - | - | - | 302 473 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 117 239 | 117 239 | 322 563 | 315 866 | - |
| Annen driftskostnad | 539 688 | 557 271 | 489 467 | 337 605 | 330 289 |
| Sum driftskostnader | 656 927 | 674 510 | 812 030 | 653 471 | 632 762 |
| Driftsresultat | 3 253 004 | 2 880 904 | 1 665 819 | 1 566 737 | 1 482 104 |
| Annen finansinntekt | 41 574 | 32 688 | 6 219 | 154 | 41 |
| Sum finansinntekter | 41 574 | 32 688 | 6 219 | 154 | 41 |
| Annen rentekostnad | 314 | - | 11 | - | - |
| Annen finanskostnad | 1 552 075 | 1 700 133 | 977 500 | 295 658 | 202 507 |
| Sum finanskostnader | 1 552 389 | 1 700 133 | 977 511 | 295 658 | 202 507 |
| Netto finans | −1 510 815 | −1 667 445 | −971 292 | −295 504 | −202 466 |
| Resultat før skatt | - | - | 694 527 | 1 271 233 | 1 279 638 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 281 520 |
| Resultat før skattekostnad | 1 742 189 | 1 213 459 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 383 351 | 266 383 | 152 798 | 279 661 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 541 729 | 991 572 | 998 118 |
| Årsresultat | 1 358 838 | 947 076 | 541 729 | 991 572 | 998 118 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 998 118 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 358 838 | 947 076 | 541 729 | 991 572 | - |
| Totalresultat | 1 358 838 | 947 076 | 541 729 | 991 572 | - |
| Avgitt konsernbidrag | 583 477 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 775 361 | 947 076 | 541 729 | 991 572 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 358 838 | 947 076 | 541 729 | 991 572 | 998 118 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 26 588 412 | 26 663 312 | 26 532 183 | 8 041 088 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 204 782 | 247 122 | 66 966 | 87 056 | - |
| Sum varige driftsmidler | 26 793 194 | 26 910 434 | 26 599 149 | 8 128 144 | 8 343 561 |
| Sum anleggsmidler | 26 793 194 | 26 910 434 | 26 645 339 | 8 154 126 | 8 353 532 |
| Kundefordringer | 562 385 | 555 686 | - | 1 185 913 | 450 962 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 7 322 527 |
| Andre kortsiktige fordringer | 7 356 | 7 016 | 397 306 | 367 392 | - |
| Konsernfordringer | 7 150 000 | 7 050 000 | 6 970 300 | 7 300 000 | - |
| Sum fordringer | 7 719 740 | 7 612 702 | 7 367 606 | 8 853 304 | 7 773 489 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 349 468 | 549 087 | 537 254 | 95 826 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 349 468 | 549 087 | 537 254 | 95 826 | 283 245 |
| Sum omløpsmidler | 9 069 208 | 8 161 789 | 7 904 860 | 8 949 130 | 8 056 734 |
| Sum eiendeler | 35 862 402 | 35 072 222 | 34 550 199 | 17 103 255 | 16 410 266 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 46 190 | 25 982 | 9 971 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 46 190 | 25 982 | 9 971 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | - | - | - | - | 8 343 561 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 11 265 543 | 10 490 182 | 9 543 106 | 9 001 377 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 11 265 543 | 10 490 182 | 9 543 106 | 9 001 377 | 8 009 805 |
| Sum egenkapital | 11 365 543 | 10 590 182 | 9 643 106 | 9 101 377 | 8 109 805 |
| Utsatt skatt | 423 765 | 204 985 | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 423 765 | 204 985 | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 23 092 000 | 24 096 000 | 6 600 000 | 7 250 000 | 7 900 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 23 092 000 | 24 096 000 | 6 600 000 | 7 250 000 | 7 900 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 23 515 765 | 24 300 985 | 6 600 000 | 7 250 000 | 7 900 000 |
| Leverandørgjeld | 16 614 | 20 478 | 20 774 | 7 992 | 16 461 |
| Betalbar skatt | - | 15 208 | 173 006 | 295 672 | 294 677 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | - | - | 86 857 |
| Skyldig offentlige avgifter | 206 207 | 145 369 | - | 447 557 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 748 048 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 10 225 | - | 6 473 | 658 | 2 466 |
| Sum kortsiktig gjeld | 981 094 | 181 055 | 18 307 093 | 751 879 | 400 461 |
| Sum gjeld | 24 496 859 | 24 482 040 | 24 907 093 | 8 001 879 | 8 300 461 |
| Sum egenkapital og gjeld | 35 862 402 | 35 072 222 | 34 550 199 | 17 103 255 | 16 410 266 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 9,24▼ | 45,08 | 0,43 | 11,90 | 20,12 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,16▼ | 2,31 | 2,58 | 0,88 | 1,02 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 9,3 %▲ | 8,4 % | 6,5 % | 9,4 % | 9,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 83,2 %▲ | 81,0 % | 67,2 % | 70,6 % | 70,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 34,8 %▲ | 26,6 % | 21,9 % | 44,7 % | 47,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 31,7 %▲ | 30,2 % | 27,9 % | 53,2 % | 49,4 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Safecon AS83,2 %
3,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Safecon AS83,2 % 3,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Karl Morgan Johnsen | 1961 |
| Varamedlem | Ann Rigmor Johnsen | 1961 |
| Revisor | EVJEN REVISJON AS915 638 384 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MI Holding AS100,0 %Stathelle · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- MI Holding AS
- GH4S HOLDING AS100,0 %
- MORGAN INSTRUMENT NORGE AS100,0 %
- SPIRO SERVICE AS100,0 %
- Safecon AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.