- Org.nr.
- 976 962 699
- Telefon
- 22 66 05 00
- Adresse
- Valhallavegen 12, 2060 Gardermoen
- Hovedeier
- Saferoad Holding AS, 100 %
Driftsresultat23 819 78416,2 % margin
EBITDA34 913 360før av- og nedskrivninger
Årsresultat17 188 26911,7 % margin
Egenkapital28 137 95528,8 % av eiendelene
Saferoad Services AS er et aksjeselskap innen spesialisert byggevirksomhet i forbindelse med anleggsarbeid, stiftet 1996.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 976 962 699
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 10.10.2026
- Stiftet
- 12.11.1996
- Registrert
- 05.12.1996
- Adresse
- Valhallavegen 12, 2060 Gardermoen
- Telefon
- 22 66 05 00
- Kommune
- Ullensaker
- Aksjekapital
- 2 356 000
- Ansatte
- 36
- Hjemmeside
- eurostar.no
Underenheter
1
- Saferoad Services AS976 964 470 · ULLENSAKER39 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg av termoplastiske materialer, utføring av vegmerking og det som står i forbindelse med dette herunder deltagelse i andre selskaper.
Tidligere navn
- Eurostar AS12.12.1996 til 12.01.2024
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 144 585 462 | 218 782 129 | - | 141 947 083 | 113 655 000 |
| Annen driftsinntekt | 2 069 708 | 1 580 012 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 146 655 170 | 220 362 141 | 178 778 018 | 141 947 083 | 113 655 000 |
| Varekostnad | 41 157 297 | 90 665 302 | - | 71 565 861 | 56 974 000 |
| Lønnskostnad | 37 336 792 | 44 906 510 | - | 35 215 773 | 33 033 000 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | 6 905 519 | 5 952 000 |
| Avskrivning | 11 093 576 | 11 158 786 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 33 247 721 | 40 446 336 | - | 29 407 413 | 20 725 000 |
| Sum driftskostnader | 122 835 386 | 187 176 934 | 168 116 944 | 143 094 566 | 116 684 000 |
| Driftsresultat | 23 819 784 | 33 185 207 | 10 661 074 | −1 147 483 | −3 029 000 |
| Annen finansinntekt | 1 304 472 | 1 085 547 | - | 80 034 | 225 000 |
| Sum finansinntekter | - | - | 139 272 | 80 034 | 225 000 |
| Annen finanskostnad | 3 053 678 | 3 991 581 | - | 1 359 027 | 662 000 |
| Sum finanskostnader | - | - | 2 579 563 | 1 359 027 | 662 000 |
| Netto finans | −1 749 206 | −2 906 034 | −2 440 291 | −1 278 993 | −437 000 |
| Resultat før skatt | - | - | 8 220 783 | −2 426 476 | −3 466 000 |
| Resultat før skattekostnad | 22 070 578 | 30 279 173 | - | - | - |
| Skattekostnad på ordinært resultat | 4 882 309 | 6 660 376 | - | −531 293 | −747 000 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −1 895 183 | −2 719 000 |
| Årsresultat | 17 188 269 | 23 618 797 | 6 410 341 | −1 895 183 | −2 719 000 |
| Avgitt konsernbidrag | 14 115 811 | 21 419 296 | - | 258 556 | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | - | −2 153 739 | −2 719 000 |
| Overføringer annen egenkapital | 3 072 458 | 2 199 501 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 17 188 269 | 23 618 797 | - | −1 895 183 | −2 719 000 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner ol | 57 976 767 | 53 979 213 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 57 976 767 | 53 979 213 | - | 32 939 925 | 35 131 000 |
| Sum anleggsmidler | 57 976 767 | 53 979 213 | 43 634 981 | 34 514 847 | 35 131 000 |
| Varer | - | - | - | 2 279 632 | 1 109 000 |
| Sum varer | 4 531 880 | 2 730 415 | - | 2 279 632 | 1 109 000 |
| Kundefordringer | 1 301 048 | 487 354 | - | 5 305 293 | 3 975 000 |
| Andre fordringer | 33 313 720 | 46 505 469 | - | 516 040 | 5 637 000 |
| Sum fordringer | 34 614 768 | 46 992 823 | - | 5 821 333 | 9 612 000 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 472 | 0 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 618 523 | 615 630 | - | 472 | 0 |
| Sum omløpsmidler | 39 765 171 | 50 338 868 | 16 063 735 | 8 101 437 | 10 721 000 |
| Sum eiendeler | 97 741 938 | 104 318 081 | 59 698 716 | 42 616 284 | 45 852 000 |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker og lignende rettigheter | - | - | - | 1 574 922 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 1 574 922 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | - | - | - | 32 939 925 | 35 131 000 |
| Aksjekapital | 2 356 000 | 2 356 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 2 356 000 | 2 356 000 | 2 356 000 | 2 356 000 | 2 356 000 |
| Annen egenkapital | 25 781 955 | 22 709 497 | - | 17 892 962 | 20 047 000 |
| Sum opptjent egenkapital | 25 781 955 | 22 709 497 | 21 266 591 | 17 892 962 | 20 047 000 |
| Sum egenkapital | 28 137 955 | 25 065 497 | 23 622 591 | 20 248 962 | 22 403 000 |
| Utsatt skatt | 3 921 757 | 3 020 830 | - | 1 661 257 | 2 265 000 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 3 921 757 | 3 020 830 | - | 1 661 257 | 2 265 000 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 8 485 222 | 11 647 881 | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 17 217 673 | 1 661 257 | 2 265 000 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 21 319 271 | 15 156 953 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 29 804 493 | - | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 10 605 928 | 10 371 692 | - | 4 469 074 | 3 647 000 |
| Skyldige offentlige avgifter | 2 088 724 | 3 530 365 | - | 2 365 064 | 3 224 000 |
| Kortsiktig konserngjeld | 18 097 193 | 27 460 636 | - | 331 482 | 0 |
| Annen kortsiktig gjeld | 5 085 888 | 8 064 227 | - | 13 540 445 | 14 313 000 |
| Sum kortsiktig gjeld | 35 877 733 | 49 426 920 | 18 858 452 | 20 706 065 | 21 184 000 |
| Sum gjeld | 69 603 983 | 79 252 584 | 36 076 125 | 22 367 322 | 23 449 000 |
| Sum egenkapital og gjeld | 97 741 938 | - | - | 42 616 284 | 45 852 000 |
| Selskapskapital | - | - | - | 2 356 000 | 2 356 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,11▲ | 1,02 | 0,85 | 0,39 | 0,51 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,47▼ | 3,16 | 1,53 | 1,10 | 1,05 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 23,6 %▼ | 41,8 % | 21,1 % | −2,4 % | −6,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 16,2 %▲ | 15,1 % | 6,0 % | −0,8 % | −2,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 11,7 %▲ | 10,7 % | 3,6 % | −1,3 % | −2,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 28,8 %▲ | 24,0 % | 39,6 % | 47,5 % | 48,9 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 4 073 755
- Resultat per ansatt, kroner
- 661 661
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Saferoad Services AS16,2 %
146,7 mill. 36 ansatte 2025
0 %5101520
Nordisk Fjellsikring AS0,6 % 565,3 mill.191 ansatte 2025
Fundamentering AS2,7 % 521,5 mill.92 ansatte 2025
Romarheim Entreprenør AS7,1 % 894,2 mill.126 ansatte 2025
Saferoad Services AS16,2 % 146,7 mill.36 ansatte 2025
0 %5101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.500.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Steinar Schønning Holtskog | 1984 |
| Styrets leder | Grzegorz Marcin Baginski | 1973 |
| Styremedlem | Daniel Andrzej Wojdylo | 1976 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Saferoad Holding AS100,0 %Oslo · 2 356 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- SAFEROAD MIDCO AS
- Saferoad Holding AS78,4 %
- Saferoad B. Berntsen AS100,0 %
- SAFEROAD VIK ØRSTA AS100,0 %
- Saferoad Traffic AS100,0 %
- VIK ØRSTA DESIGN AS100,0 %
- Trafikksikring AS100,0 %
- Saferoad Trading AS100,0 %
- TOTAL TRAFIKKHJELP AS100,0 %
- Saferoad Services AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.