- Org.nr.
- 927 164 132
- Adresse
- Ådlandsmauet 10A, 4005 Stavanger
Driftsresultat−298 878−42,6 % margin
Årsresultat−298 878−42,6 % margin
Egenkapital−729 008−104,0 % av eiendelene
SAFETY1 AS er et aksjeselskap innen etterforskningstjenester og private vakttjenester, stiftet 2021.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 164 132
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 08.10.2026
- Stiftet
- 13.04.2021
- Registrert
- 28.05.2021
- Adresse
- Ådlandsmauet 10A, 4005 Stavanger
- Kommune
- Stavanger
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SAFETY1 AS927 180 383 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Privat vaktvirksomhet, sikkerhetstjenester.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekter | 701 000 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 701 000 | 1 441 600 | 400 000 | 0 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | 0 | - | - | - |
| Endring i beholdning av egentilvirkede anleggsmidler | 0 | - | - | - |
| Varekostnad | 0 | - | - | - |
| Lønnskostnad | 0 | - | 1 230 162 | 0 |
| Annen driftskostnad | 999 878 | - | 35 037 | 600 |
| Sum driftskostnader | 999 878 | 1 005 931 | 1 265 199 | 600 |
| Driftsresultat | −298 878 | 435 669 | −865 199 | −600 |
| Resultat før skatt | - | 435 669 | −865 199 | −600 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −865 199 | −600 |
| Inntekt på investering i datterselskap og tilknyttet selskap | 0 | - | - | - |
| Inntekt på andre investeringer | 0 | - | - | - |
| Verdiøkning andre finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 0 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 0 | - | - | - |
| Verdireduksjon andre finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | 0 | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 0 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 0 | - | - | - |
| Netto finans | 0 | 0 | - | - |
| Resultat før skattekostnad | −298 878 | - | - | - |
| Skattekostnad | 0 | - | - | - |
| Årsresultat | −298 878 | 435 669 | −865 199 | −600 |
| Udekket tap | - | - | −865 199 | −600 |
| Andre resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | - | - | - |
| Totalresultat | −298 878 | - | - | - |
| Ordinært utbytte | 0 | - | - | - |
| Tilleggsutbytte | 0 | - | - | - |
| Ekstraordinært utbytte | 0 | - | - | - |
| Konsernbidrag | 0 | - | - | - |
| Avgitt konsernbidrag | 0 | - | - | - |
| Fondsemisjon | 0 | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | −298 878 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −298 878 | - | −865 199 | −600 |
| Salgsinntekt | - | - | 400 000 | 0 |
| Utvikling | 0 | - | - | - |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker og lignende rettigheter | 0 | - | - | - |
| Utsatt skattefordel | 0 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - |
| Maskiner og anlegg | 0 | - | - | - |
| Skip, rigger, fly og lignende | 0 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 0 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 0 | - | - | - |
| Investering i annet foretak i samme konsern | 0 | - | - | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 0 | - | - | - |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 0 | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 0 | - | - | - |
| Obligasjoner | 0 | - | - | - |
| Andre fordringer | 701 000 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 701 000 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 701 000 | 0 | 0 | 0 |
| Varer | 0 | - | - | - |
| Sum varer | 0 | - | - | - |
| Kundefordringer | 0 | - | 500 000 | 0 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 773 478 | 359 213 |
| Sum fordringer | 0 | - | 1 273 478 | 359 213 |
| Aksjer og andeler i foretak i samme konsern | 0 | - | - | - |
| Markedsbaserte aksjer | 0 | - | - | - |
| Markedsbaserte obligasjoner | 0 | - | - | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 235 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 235 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 235 | 2 460 296 | 1 273 478 | 359 213 |
| Sum eiendeler | 701 235 | 2 460 296 | 1 273 478 | 359 213 |
| Selskapskapital | 30 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | - | - | 865 799 | 600 |
| Annen egenkapital | −759 008 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −759 008 | −430 130 | −865 799 | −600 |
| Sum egenkapital | −729 008 | −400 130 | −835 799 | 29 400 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 1 300 243 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 300 243 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 1 300 243 | 0 | 0 | 0 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner, kortsiktig | - | - | 117 951 | −1 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 240 559 | 0 |
| Skyldige offentlige avgifter | 0 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 130 000 | - | 1 750 768 | 329 814 |
| Sum kortsiktig gjeld | 130 000 | 2 860 426 | 2 109 278 | 329 813 |
| Sum gjeld | 1 430 243 | 2 860 426 | 2 109 278 | 329 813 |
| Sum egenkapital og gjeld | 701 235 | - | 1 273 479 | 359 213 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | - | - | 30 000 | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2024
| Nøkkeltall | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,00▼ | 0,86 | 0,60 | 1,09 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,96▲ | −7,15 | −2,52 | 11,22 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −18,9 %▼ | 23,3 % | −106,0 % | −0,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −42,6 %▼ | 30,2 % | −216,3 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −42,6 %▼ | 30,2 % | −216,3 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −104,0 %▼ | −16,3 % | −65,6 % | 8,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SAFETY1 AS−42,6 %
0,7 mill. ansatte ikke oppgitt 2024
−60 %−40−20020
SAFETY1 AS−42,6 % 0,7 mill.ansatte ikke oppgitt 2024
LOOMIS NORGE AS2,1 % 410,7 mill.220 ansatte 2025
AVARN SECURITY AVIATION AS3,3 % 920,3 mill.1 879 ansatte 2025
Securitas AS5,0 % 2 075,7 mill.2 934 ansatte 2025
−60 %−40−20020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 80.010.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Hosiar Naseh | 1984 |
| Styrets leder | Trond Larsen | 1975 |