- Org.nr.
- 927 094 312
- Adresse
- Møllebakken 4A, 4647 Brennåsen
- Hovedeier
- Ingolf Stokkeland Holding AS, 69,9 %
Driftsresultat−1 806 936
Årsresultat−1 804 932
Egenkapital−778 474−52,9 % av eiendelene
SAFI BRANNSIKRING AS er et aksjeselskap innen industri-, produkt- og motedesignvirksomhet, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 094 312
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 14.02.2021
- Registrert
- 10.05.2021
- Adresse
- Møllebakken 4A, 4647 Brennåsen
- Kommune
- Kristiansand
- Næring
- 74.110 Industri-, produkt- og motedesignvirksomhetIndustri-, produkt- og motedesignvirksomhet i Kristiansand (138)
- Aksjekapital
- 42 510
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SAFI BRANNSIKRING AS927 259 362 · KRISTIANSAND
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling av produkter til salg.
Tidligere navn
- SAFE TOPPER AS10.05.2021 til 25.01.2023
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 614 134 | 350 220 | 400 000 | 150 000 | - |
| Annen driftsinntekt | 577 273 | 498 873 | - | - | 50 000 |
| Sum driftsinntekter | 1 191 407 | 849 093 | 400 000 | 150 000 | 50 000 |
| Varekostnad | 35 242 | 64 065 | 17 121 | 90 079 | - |
| Lønnskostnad | 803 980 | 808 132 | 237 246 | - | - |
| Annen driftskostnad | 2 159 120 | 1 824 086 | 469 798 | 339 135 | 41 675 |
| Sum driftskostnader | 2 998 342 | 2 696 283 | 724 165 | 429 214 | 41 675 |
| Driftsresultat | −1 806 936 | −1 847 190 | −324 165 | −279 214 | 8 325 |
| Annen renteinntekt | 9 306 | - | 122 | - | - |
| Annen finansinntekt | 3 866 | 2 921 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 13 172 | 2 921 | 122 | - | - |
| Annen rentekostnad | 783 | 14 097 | 163 | 1 | - |
| Annen finanskostnad | 10 385 | 12 925 | 34 | - | - |
| Sum finanskostnader | 11 168 | 27 022 | 197 | 1 | - |
| Netto finans | 2 004 | −24 101 | −75 | −1 | - |
| Resultat før skatt | - | - | −324 240 | −279 215 | 8 325 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 1 832 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −324 240 | −279 215 | 6 493 |
| Resultat før skattekostnad | −1 804 932 | −1 871 291 | - | - | - |
| Årsresultat | −1 804 932 | −1 871 291 | −324 240 | −279 215 | 6 493 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −1 804 932 | −1 871 291 | −324 240 | −279 215 | 6 493 |
| Totalresultat | −1 804 932 | −1 871 291 | −324 240 | −279 215 | 6 493 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | 6 493 |
| Udekket tap | −1 804 932 | −1 871 291 | −324 240 | −272 722 | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | - | - | −6 493 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −1 804 932 | −1 871 291 | −324 240 | −279 215 | 6 493 |
| Utvikling | 314 509 | 459 357 | 409 354 | 43 646 | 5 449 |
| Konsesjoner, patenter o.1. | - | - | 251 546 | - | - |
| Konsesjoner, patenter o.l. | 251 546 | 251 546 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 566 055 | 710 903 | 660 900 | 43 646 | 5 449 |
| Sum anleggsmidler | 566 055 | 710 903 | 660 900 | 43 646 | 5 449 |
| Kundefordringer | - | 62 775 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 591 560 | 505 064 | - | 4 353 | - |
| Sum fordringer | 591 560 | 567 839 | - | 4 353 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 313 410 | 660 440 | 708 855 | 252 115 | 65 548 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 313 410 | 660 440 | 708 855 | 252 115 | 65 548 |
| Sum omløpsmidler | 904 970 | 1 228 278 | 708 855 | 256 468 | 65 548 |
| Sum eiendeler | 1 471 025 | 1 939 181 | 1 369 754 | 300 114 | 70 997 |
| Aksjekapital | 40 109 | 38 333 | 34 458 | 30 000 | 30 000 |
| Overkurs | 3 454 601 | 2 576 369 | 980 034 | 260 300 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 3 494 710 | 2 614 702 | 1 014 492 | 290 300 | 30 000 |
| Annen egenkapital | - | - | - | - | 6 493 |
| Udekket tap | 4 273 184 | 2 468 252 | 596 962 | 272 722 | - |
| Sum opptjent egenkapital | −4 273 184 | −2 468 252 | −596 962 | −272 722 | 6 493 |
| Sum egenkapital | −778 474 | 146 450 | 417 530 | 17 578 | 36 493 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 600 000 | 1 600 000 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 1 600 000 | 1 600 000 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 1 600 000 | 1 600 000 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 151 894 | −5 193 | 55 434 | 63 815 | 21 250 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 1 832 |
| Skyldig offentlige avgifter | 51 361 | 53 155 | 89 296 | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 446 244 | 144 769 | 807 494 | 218 721 | 11 422 |
| Sum kortsiktig gjeld | 649 499 | 192 731 | 952 224 | 282 536 | 34 504 |
| Sum gjeld | 2 249 499 | 1 792 731 | 952 224 | 282 536 | 34 504 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 471 025 | 1 939 181 | 1 369 754 | 300 114 | 70 997 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,39▲ | −2,38 | 0,74 | 0,91 | 1,90 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −2,89▼ | 8,83 | 2,28 | 16,07 | 0,95 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −123,2 %▲ | −131,3 % | −38,8 % | −150,5 % | 11,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −151,7 %▲ | −217,5 % | −81,0 % | −186,1 % | 16,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −151,5 %▲ | −220,4 % | −81,1 % | −186,1 % | 13,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −52,9 %▼ | 10,2 % | 30,5 % | 5,9 % | 51,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ingolf Stokkeland | 1982 |
| Styrets leder | Ingolf Stokkeland | 1982 |
| Styremedlem | Bjarte Antonsen | 1986 |
| Styremedlem | Tom Erik Gyula Galambos | 1982 |
| Styremedlem | Sindre Baardson | 1956 |
| Regnskapsfører | FRISIKT SØR AS932 372 894 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Brennåsen · 28 025 ordinære aksjer
- Bjarte Antonsen6,67 %f. 1986 · Brennåsen · 2 675 ordinære aksjer
- Torgeir Kilane4,23 %f. 1981 · Røyneberg · 1 698 ordinære aksjer
- Startup Invest AS3,90 %Stavanger · 1 563 ordinære aksjer
- Torkjell Grønstøl3,82 %f. 1983 · Torvastad · 1 534 ordinære aksjer
- LIZBETH AIDA SEPULVEDA GUZMAN3,12 %f. 1977 · Kristiansand S · 1 250 ordinære aksjer
- TOR ERIKSEN2,24 %f. 1959 · Kristiansand S · 900 ordinære aksjer
- KJELL ARTHUR AKERSMYR1,67 %f. 1994 · Vanse · 668 ordinære aksjer
- Elisabeth Tjosavik Harkestad1,27 %f. 1984 · Sandnes · 508 ordinære aksjer
- LASSE BJØRNSEN AS1,16 %Sandnes · 466 ordinære aksjer
- + 4 andre2,05 %
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Ingolf Stokkeland Holding AS
- SAFI BRANNSIKRING AS69,9 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.