- Org.nr.
- 913 387 333
- Adresse
- Moloveien 8, 8622 Mo I Rana
Driftsresultat−64 557ikke oppgitt
Årsresultat2 564 904ikke oppgitt
Egenkapital51 798 99398,6 % av eiendelene
Sagbrukskompaniet Holding AS er et aksjeselskap innen andre egeninvesteringsselskaper, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 913 387 333
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 15.10.2026
- Stiftet
- 25.02.2014
- Registrert
- 19.03.2014
- Adresse
- Moloveien 8, 8622 Mo I Rana
- Kommune
- Rana
- Aksjekapital
- 54 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Eie aksjer i andre selskaper, m.v.
Tidligere navn
- ARNE SJULE HOLDING AS19.03.2014 til 26.10.2015
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 64 557 | - | - | 26 661 | 6 956 |
| Sum driftskostnader | 64 557 | 86 310 | 70 490 | 26 661 | 6 956 |
| Driftsresultat | −64 557 | −86 310 | −70 490 | −26 661 | 38 310 916 |
| Annen renteinntekt | 74 884 | - | - | 26 563 | - |
| Annen finansinntekt | 3 287 488 | - | - | 525 316 | - |
| Sum finansinntekter | 3 362 372 | 7 068 412 | 1 250 345 | 551 879 | - |
| Verdireduksjon av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | - | - | - | 203 065 | - |
| Annen rentekostnad | 7 392 | - | - | 661 | - |
| Sum finanskostnader | 7 392 | 3 367 | −202 946 | 203 726 | - |
| Netto finans | 3 354 980 | 7 065 045 | 1 453 291 | 348 153 | - |
| Resultat før skatt | 3 290 423 | 6 978 735 | 1 382 801 | 321 493 | 38 310 916 |
| Skattekostnad på resultat | 725 519 | 616 617 | 259 073 | 115 548 | 295 470 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 38 015 446 |
| Årsresultat | 2 564 904 | 6 362 118 | 1 123 728 | 205 945 | 38 015 446 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 500 000 | - |
| Annen egenkapital | - | - | - | −294 055 | - |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 564 904 | - | - | - | 38 015 446 |
| Totalresultat | 2 564 904 | - | - | - | 38 015 446 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | - | 38 015 446 |
| Tilleggsutbytte | 3 595 124 | - | - | - | - |
| Overført til/fra annen egenkapital | −1 030 220 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 564 904 | - | - | 205 945 | 38 015 446 |
| Lønnskostnad | - | 0 | 0 | 0 | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 38 317 872 |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | 38 317 872 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 4 500 000 | - | - | 4 500 000 | 4 500 000 |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 300 000 | - | - | 900 000 | 1 200 000 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | - | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 800 000 | - | - | 5 400 000 | 5 700 000 |
| Sum anleggsmidler | 4 800 000 | 4 800 000 | 5 100 000 | 5 400 000 | 5 700 000 |
| Andre kortsiktige fordringer | 4 063 | - | - | 0 | - |
| Sum fordringer | 4 063 | - | - | 0 | - |
| Andre markedsbaserte finansielle instrumenter | - | - | - | 40 322 251 | - |
| Andre finansielle instrumenter | 47 551 988 | - | - | - | - |
| Sum investeringer | 47 551 988 | - | - | 40 322 251 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | - | 3 837 344 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 169 960 | - | - | - | 43 843 585 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 169 960 | - | - | 3 837 344 | 43 843 585 |
| Sum omløpsmidler | 47 726 011 | 48 796 126 | 45 232 273 | 44 159 596 | 43 843 585 |
| Sum eiendeler | 52 526 011 | 53 596 126 | 50 332 273 | 49 559 596 | 49 543 585 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 0 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | 0 | - |
| Aksjekapital | 54 000 | - | - | 54 000 | 54 000 |
| Overkurs | 6 628 083 | - | - | 6 628 083 | 6 628 083 |
| Sum innskutt egenkapital | 6 682 083 | 6 682 083 | 6 682 083 | 6 682 083 | 6 682 083 |
| Annen egenkapital | 45 116 910 | - | - | 42 261 285 | 42 555 340 |
| Sum opptjent egenkapital | 45 116 910 | 46 147 130 | 42 885 013 | 42 261 285 | 42 555 340 |
| Sum egenkapital | 51 798 993 | 52 829 213 | 49 567 096 | 48 943 368 | 49 237 423 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 0 | 3 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 1 499 | - | - | 680 | - |
| Betalbar skatt | 725 519 | - | - | 115 548 | 306 162 |
| Utbytte | - | - | - | 500 000 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 727 018 | 766 912 | 765 177 | 616 228 | 306 162 |
| Sum gjeld | 727 018 | 766 912 | 765 177 | 616 228 | 306 162 |
| Sum egenkapital og gjeld | 52 526 011 | - | - | 49 559 596 | 49 543 585 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 65,65▲ | 63,63 | 59,11 | 71,66 | 143,20 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01 | 0,01 | 0,02 | 0,01 | 0,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,2 %▼ | 13,4 % | 2,4 % | 1,1 % | 77,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | 100,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | 99,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 98,6 % | 98,6 % | 98,5 % | 98,8 % | 99,4 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Leif Olav Sjule | 1947 |
| Styremedlem | Birte Kristine Wulfsberg Sjule | 1978 |
| Styremedlem | Eva Cecilie Sjule | 1974 |
| Revisor | HELGELAND REVISJON AS823 130 422 | - |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- LEIF OLAV SJULE100,0 %f. 1947 · Mo I Rana · 27 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- ARNE SJULE HOLDING AS45,0 %916 464 991 · 45 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.