- Org.nr.
- 925 562 033
- Adresse
- Søren R Thornæs veg 8, 7800 Namsos
- Hovedeier
- NYE HUSTAD EIENDOM AS, 100 %
Driftsresultat2 186 92268,9 % margin
EBITDA3 017 154før av- og nedskrivninger
Årsresultat979 50930,9 % margin
Egenkapital11 229 66937,3 % av eiendelene
Sagbruksvegen 1 AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 925 562 033
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 03.10.2026
- Stiftet
- 11.06.2020
- Registrert
- 01.09.2020
- Adresse
- Søren R Thornæs veg 8, 7800 Namsos
- Kommune
- Namsos
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Namsos (305)
- Aksjekapital
- 606 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Sagbruksvegen 1 AS987 403 098 · STEINKJER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investeringer i- og utleie av fast eiendom, herunder deltakelse i andre selskaper med lignende formål.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 3 172 057 | 2 968 608 | 4 917 541 | 4 015 933 | 2 381 733 |
| Sum driftsinntekter | 3 172 057 | 2 968 608 | 4 917 541 | 4 015 933 | 2 381 733 |
| Avskrivning | 830 232 | 830 232 | 830 804 | 812 278 | 657 185 |
| Annen driftskostnad | 154 903 | 290 793 | 775 594 | 690 009 | 859 150 |
| Sum driftskostnader | 985 135 | 1 121 025 | 1 606 398 | 1 502 287 | 1 516 335 |
| Driftsresultat | 2 186 922 | 1 847 583 | 3 311 143 | 2 513 646 | 865 398 |
| Annen finansinntekt | 35 515 | 34 079 | 21 914 | 376 | - |
| Sum finansinntekter | - | - | 21 914 | 376 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 75 000 | 75 205 | 90 616 | 121 438 | - |
| Annen finanskostnad | 894 480 | 1 014 012 | 956 848 | 602 514 | 409 415 |
| Sum finanskostnader | - | - | 1 047 464 | 723 952 | 409 415 |
| Netto finans | −933 965 | −1 055 138 | −1 025 550 | −723 576 | −409 415 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 285 593 | 1 790 070 | 455 983 |
| Resultat før skattekostnad | 1 252 957 | 792 445 | - | - | - |
| Skattekostnad på ordinært resultat | 273 448 | 175 302 | 503 755 | 393 734 | 106 317 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 781 838 | 1 396 336 | 349 666 |
| Årsresultat | 979 509 | 617 143 | 1 781 838 | 1 396 336 | 349 666 |
| Konsernbidrag | 1 164 025 | 779 120 | - | - | - |
| Overføringer annen egenkapital | −184 516 | −161 977 | 1 781 838 | 1 396 336 | 349 666 |
| Sum overføringer og disponeringer | 979 509 | 617 143 | 1 781 838 | 1 396 336 | 349 666 |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 29 644 921 | 30 472 523 | 31 300 125 | 32 128 299 | 31 990 865 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner ol | 2 632 | 5 262 | 7 892 | 10 522 | 13 152 |
| Sum varige driftsmidler | 29 647 553 | 30 477 785 | 31 308 017 | 32 138 821 | 32 004 017 |
| Sum anleggsmidler | 29 647 553 | 30 477 785 | 31 308 017 | 32 138 821 | 32 004 017 |
| Kundefordringer | 190 305 | 273 029 | 124 489 | - | 44 876 |
| Andre fordringer | 58 301 | 47 382 | 44 478 | 50 689 | 1 069 008 |
| Sum fordringer | 248 606 | 320 411 | 168 967 | 50 689 | 1 113 884 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 189 234 | 423 669 | 743 121 | 1 689 946 | 49 547 |
| Sum omløpsmidler | 437 840 | 744 080 | 912 088 | 1 740 635 | 1 163 431 |
| Sum eiendeler | 30 085 393 | 31 221 865 | 32 220 105 | 33 879 456 | 33 167 448 |
| Aksjekapital | 606 000 | 606 000 | 606 000 | 606 000 | 606 000 |
| Overkurs | 7 091 519 | 7 091 519 | 7 091 519 | 7 091 519 | 7 091 519 |
| Sum innskutt egenkapital | 7 697 519 | 7 697 519 | 7 697 519 | 7 697 519 | 7 697 519 |
| Annen egenkapital | 3 532 150 | 3 716 666 | 3 878 642 | 2 096 805 | 700 469 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 532 150 | 3 716 666 | 3 878 642 | 2 096 805 | 700 469 |
| Sum egenkapital | 11 229 669 | 11 414 185 | 11 576 161 | 9 794 324 | 8 397 988 |
| Utsatt skatt | 41 589 | 96 456 | 140 906 | 173 856 | 130 146 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 41 589 | 96 456 | 140 906 | 173 856 | 130 146 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 13 837 500 | 15 067 500 | 16 297 500 | 17 527 500 | 18 757 500 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 13 837 500 | 15 067 500 | 16 297 500 | 17 527 500 | 18 757 500 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 16 438 406 | 17 701 356 | 18 887 646 |
| Leverandørgjeld | 160 196 | 71 847 | 41 160 | 575 303 | 2 744 492 |
| Betalbar skatt | - | - | 536 705 | 350 024 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 90 256 | 148 524 | 144 436 | 115 793 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 4 726 183 | 4 423 353 | 3 483 237 | 5 342 656 | 3 137 322 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 976 635 | 4 643 724 | 4 205 538 | 6 383 776 | 5 881 814 |
| Sum gjeld | 18 855 724 | 19 807 680 | 20 643 944 | 24 085 132 | 24 769 460 |
| Sum egenkapital og gjeld | 30 085 393 | 31 221 865 | 32 220 105 | 33 879 456 | 33 167 448 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,09▼ | 0,16 | 0,22 | 0,27 | 0,20 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,68▼ | 1,74 | 1,78 | 2,46 | 2,95 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 7,1 %▲ | 5,9 % | 10,1 % | 7,5 % | 2,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 68,9 %▲ | 62,2 % | 67,3 % | 62,6 % | 36,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 30,9 %▲ | 20,8 % | 36,2 % | 34,8 % | 14,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 37,3 %▲ | 36,6 % | 35,9 % | 28,9 % | 25,3 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Sagbruksvegen 1 AS68,9 %
3,2 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
Sagbruksvegen 1 AS68,9 % 3,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ole Kristian Sagvik | 1986 |
| Styrets leder | Hilde Synnøve Hustad Barstad | 1960 |
| Styremedlem | Silvia Hustad | 1978 |
| Styremedlem | Finn Pettersen | 1955 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
| Regnskapsfører | TALERA AS925 913 731 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- NYE HUSTAD EIENDOM AS100,0 %Namsos · 6 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- NYE HUSTAD EIENDOM AS
- Hyllavegen 3 AS100,0 %
- SRT 8 AS100,0 %
- SRT 4 AS100,0 %
- BOBYN KJØPESENTER AS100,0 %
- Sagbruksvegen 1 AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.