- Org.nr.
- 921 458 460
- Adresse
- Vannebos veg 205, 2743 Harestua
- Hovedeier
- LA UTVIKLING AS, 100 %
Driftsresultat974 9232,4 % margin
EBITDA4 754 505før av- og nedskrivninger
Årsresultat−5 306 834−13,3 % margin
Egenkapital93 966 48440,2 % av eiendelene
Sagparken Utvikling AS er et aksjeselskap innen kjøp og salg av egen fast eiendom, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 458 460
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 05.07.2018
- Registrert
- 26.09.2018
- Adresse
- Vannebos veg 205, 2743 Harestua
- Kommune
- Lunner
- Aksjekapital
- 1 500 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Sagparken Utvikling AS921 535 430 · LUNNER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selskapets formål er eiendomsutvikling på Harestua, samt det som står i naturlig forbindelse med dette.
Tidligere navn
- Sagparken Eiendom AS26.09.2018 til 16.05.2019
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 33 637 500 | 16 706 224 | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 6 270 622 | 6 497 001 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 39 908 122 | 23 203 225 | 46 366 588 | 189 954 954 | 4 414 636 |
| Varekostnad | 29 554 012 | 13 498 297 | - | - | - |
| Lønnskostnad | 239 610 | 222 495 | - | - | 119 440 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 3 779 582 | 3 761 809 | - | - | 2 450 260 |
| Annen driftskostnad | 5 359 995 | 4 766 861 | - | - | 2 332 013 |
| Sum driftskostnader | 38 933 198 | 22 249 462 | 53 594 557 | 196 148 156 | 4 901 713 |
| Driftsresultat | 974 923 | 953 763 | −7 227 970 | −6 193 202 | −487 077 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 19 833 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 653 887 | 519 473 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 673 720 | 519 473 | 399 994 | 42 222 | 13 845 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 302 734 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 6 635 459 | 7 220 782 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 17 285 | 679 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 6 955 478 | 7 221 461 | 6 777 668 | 4 696 732 | 3 252 980 |
| Netto finans | −6 281 758 | −6 701 988 | −6 377 674 | −4 654 510 | −3 239 135 |
| Resultat før skatt | −5 306 834 | −5 748 225 | −13 605 644 | −10 847 712 | −3 726 212 |
| Årsresultat | −5 306 834 | −5 748 225 | −13 605 644 | −8 174 451 | −3 193 209 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −5 306 834 | −5 748 225 | - | - | - |
| Totalresultat | −5 306 834 | −5 748 225 | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −5 306 834 | −5 748 225 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −5 306 834 | −5 748 225 | - | - | - |
| Skattekostnad | - | - | - | - | −533 003 |
| Utsatt skattefordel | 2 659 181 | 2 659 181 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 2 659 181 | 2 659 181 | - | - | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 106 651 066 | 110 186 792 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 106 651 066 | 110 186 792 | - | - | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 569 833 | - | - | - | - |
| Andre langsiktige fordringer | 13 278 723 | 14 893 688 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 13 848 556 | 14 893 688 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 123 158 803 | 127 739 661 | 124 532 096 | 140 695 897 | 99 929 242 |
| Lager av varer og annen beholdning | 109 119 478 | 104 187 797 | - | - | - |
| Sum varer | 109 119 478 | 104 187 797 | - | - | - |
| Kundefordringer | - | 1 397 181 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 619 423 | 92 575 | - | - | - |
| Konsernfordringer | - | 732 500 | - | - | - |
| Sum fordringer | 619 423 | 2 222 256 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 925 407 | 3 455 964 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 925 407 | 3 455 964 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 110 664 308 | 109 866 017 | 111 143 566 | 101 233 828 | 128 293 039 |
| Sum eiendeler | 233 823 111 | 237 605 677 | 235 675 662 | 241 929 726 | 228 222 282 |
| Aksjekapital | 1 500 000 | 1 500 000 | - | - | - |
| Overkurs | 111 800 000 | 111 800 000 | - | - | - |
| Annen innskutt egenkapital | 1 096 882 | 1 096 882 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 114 396 882 | 114 396 882 | 66 396 882 | 66 396 882 | 3 346 962 |
| Udekket tap | 20 430 398 | 15 123 564 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −20 430 398 | −15 123 564 | −9 375 338 | 4 230 305 | 12 404 757 |
| Sum egenkapital | 93 966 484 | 99 273 318 | 57 021 544 | 70 627 187 | 15 751 719 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 122 086 563 | 120 274 902 | - | - | - |
| Langsiktig konserngjeld | 143 240 | 143 240 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 122 229 803 | 120 418 142 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 122 229 803 | 120 418 142 | 172 553 415 | 156 410 171 | 181 879 341 |
| Leverandørgjeld | 17 133 011 | 17 230 385 | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | - | 557 832 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 302 734 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 191 080 | 126 000 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 17 626 824 | 17 914 217 | 6 100 703 | 14 892 368 | 30 591 222 |
| Sum gjeld | 139 856 627 | 138 332 359 | 178 654 118 | 171 302 539 | 212 470 563 |
| Sum egenkapital og gjeld | 233 823 111 | 237 605 677 | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 6,28▲ | 6,13 | 18,22 | 6,80 | 4,19 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,49▲ | 1,39 | 3,13 | 2,43 | 13,49 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,7 %▲ | 0,6 % | −2,9 % | −2,6 % | −0,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 2,4 %▼ | 4,1 % | −15,6 % | −3,3 % | −11,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −13,3 %▲ | −24,8 % | −29,3 % | −4,3 % | −72,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 40,2 %▼ | 41,8 % | 24,2 % | 29,2 % | 6,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Sagparken Utvikling AS2,4 %
39,9 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
FIRDA EIENDOM AS0,8 % 463,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Sagparken Utvikling AS2,4 % 39,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Steinan Holding AS7,2 % 365,6 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HELGERUDKVARTALET BOLIG AS43,9 % 545,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.110.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Marius Bjordal Utsigt | 1971 |
| Styrets leder | Steffen Strømnes | 1956 |
| Styremedlem | Odd Nymark | 1961 |
| Styremedlem | Roar Enstrøm | 1977 |
| Styremedlem | Mona Hanekne Andersen | 1968 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- LA UTVIKLING AS100,0 %Harestua · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Lunner Almenning
- LA UTVIKLING AS100,0 %
- Harestua Næringspark AS100,0 %
- Sagparken Utvikling AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.