- Org.nr.
- 929 555 716
- Adresse
- Vålaugsvegen 111, 2032 Maura
- Bransje
- Oppføring av bygninger
Driftsresultat−121 584
EBITDA−93 744før av- og nedskrivninger
Årsresultat−122 286
Egenkapital−474 716−278,7 % av eiendelene
SAGSTUEN TAK OG METALL AS er et aksjeselskap innen oppføring av bygninger, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 929 555 716
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 18.05.2022
- Registrert
- 27.07.2022
- Adresse
- Vålaugsvegen 111, 2032 Maura
- Kommune
- Nannestad
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SAGSTUEN TAK OG METALL AS929 583 329 · NANNESTAD
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Takarbeider, tømrervirksomhet og kjøp/salg av bygningsmaterialer, samt kjøp/salg av aksjer og alt som naturlig faller herunder
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 41 520 | 292 320 | 1 445 870 | 770 255 |
| Sum driftsinntekter | 41 520 | 292 320 | 1 445 870 | 770 255 |
| Varekostnad | 0 | - | - | 224 815 |
| Lønnskostnad | 18 861 | 27 112 | 745 932 | 297 278 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 27 840 | - | - | 11 600 |
| Annen driftskostnad | 116 403 | - | - | 171 208 |
| Sum driftskostnader | 163 104 | 402 598 | 1 780 207 | 704 901 |
| Driftsresultat | −121 584 | −110 278 | −334 337 | 65 353 |
| Annen renteinntekt | 1 | - | - | 37 |
| Sum finansinntekter | 1 | 27 | 83 | 37 |
| Annen rentekostnad | 703 | - | - | 85 |
| Sum finanskostnader | 703 | 511 | 2 719 | 85 |
| Netto finans | −702 | −484 | −2 636 | −48 |
| Resultat før skatt | −122 286 | −110 762 | −336 974 | 65 306 |
| Skattekostnad | 0 | 70 278 | −84 644 | 14 366 |
| Årsresultat | −122 286 | −181 041 | −252 329 | 50 940 |
| Udekket tap | −122 286 | - | - | 0 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 50 940 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 50 940 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 44 080 | - | - | 127 600 |
| Sum varige driftsmidler | 44 080 | - | - | 127 600 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | 0 |
| Sum anleggsmidler | 44 080 | 71 920 | 170 038 | 127 600 |
| Kundefordringer | 80 000 | - | - | 64 313 |
| Sum fordringer | 80 000 | - | - | 64 313 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 46 260 | - | - | 10 914 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 46 260 | - | - | 10 914 |
| Sum omløpsmidler | 126 260 | 83 617 | 65 092 | 75 227 |
| Sum eiendeler | 170 340 | 155 537 | 235 130 | 202 827 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 0 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 0 | - | - | 50 940 |
| Udekket tap | 504 716 | - | - | 0 |
| Sum opptjent egenkapital | −504 716 | −382 430 | −201 389 | 50 940 |
| Sum egenkapital | −474 716 | −352 430 | −171 389 | 80 940 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 3 855 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | 3 855 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | 0 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 3 855 |
| Leverandørgjeld | 409 870 | - | - | 23 930 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 10 511 |
| Skyldige offentlige avgifter | 23 526 | - | - | 45 695 |
| Annen kortsiktig gjeld | 211 660 | - | - | 37 896 |
| Sum kortsiktig gjeld | 645 056 | 507 967 | 406 520 | 118 032 |
| Sum gjeld | 645 056 | 507 967 | 406 520 | 121 887 |
| Sum egenkapital og gjeld | 170 340 | - | - | 202 827 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,20▲ | 0,16 | 0,16 | 0,64 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −1,36▲ | −1,44 | −2,37 | 1,51 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −74,6 %▼ | −56,4 % | −152,6 % | 32,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −292,8 %▼ | −37,7 % | −23,1 % | 8,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −294,5 %▼ | −61,9 % | −17,5 % | 6,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −278,7 %▼ | −226,6 % | −72,9 % | 39,9 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Gøran Sagstuen | 1979 |
| Styrets leder | Gøran Sagstuen | 1979 |
| Regnskapsfører | A TIL Å REGNSKAP AS887 726 612 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- GØRAN SAGSTUEN100,0 %f. 1979 · Maura · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.