- Org.nr.
- 912 262 251
- Telefon
- 92507650
- Adresse
- Rådmann Halmrasts vei 14, 1337 Sandvika
- Bransje
- Skjønnhetspleie
Driftsresultat342 08014,4 % margin
EBITDA353 196før av- og nedskrivninger
Årsresultat327 41713,8 % margin
Egenkapital529 09328,8 % av eiendelene
SAIA FRISØR AS er et aksjeselskap innen skjønnhetspleie, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 912 262 251
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 07.06.2013
- Registrert
- 22.08.2013
- Adresse
- Rådmann Halmrasts vei 14, 1337 Sandvika
- Telefon
- 92507650
- Kommune
- Bærum
- Næring
- 96.220 SkjønnhetspleieSkjønnhetspleie i Bærum (153)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SAIA FRISØR AS912 349 284 · BÆRUM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Frisørdrift, hudpleie og wellness
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 372 569 | 2 120 147 | 2 311 055 | 2 923 499 | 2 949 074 |
| Annen driftsinntekt | - | - | - | - | 2 630 |
| Annen driftsinntekt (0) | - | 197 362 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 2 372 569 | 2 317 509 | 2 311 055 | 2 923 499 | 2 951 704 |
| Varekostnad | 91 161 | 189 347 | 112 200 | 178 680 | 114 541 |
| Lønnskostnad | 1 560 477 | 1 766 151 | 817 267 | 1 870 055 | 1 799 621 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | 11 116 | 18 073 | 17 042 | 2 848 | 4 059 |
| Annen driftskostnad | 367 735 | 632 385 | 360 051 | 660 194 | 687 479 |
| Sum driftskostnader | 2 030 489 | 2 605 956 | 1 306 560 | 2 711 777 | 2 605 700 |
| Driftsresultat | 342 080 | −288 447 | 1 004 495 | 211 722 | 346 004 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 346 004 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 346 004 |
| Annen rentekostnad | - | - | 0 | 13 | - |
| Sum finansinntekter | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 0 | 0 | 0 | 13 | - |
| Netto finans | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Resultat før skattekostnad | 342 080 | −288 447 | 1 004 495 | 211 709 | - |
| Skattekostnad | 14 663 | −1 902 | 310 534 | 76 791 | - |
| Årsresultat | 327 417 | −286 545 | 693 961 | 134 918 | 346 004 |
| Ordinært utbytte | - | - | 0 | 300 000 | 400 000 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 327 417 | −286 545 | - | - | - |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | - | - | - |
| Totalresultat | 327 417 | −286 545 | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 327 417 | −286 545 | 693 960 | −165 082 | −53 996 |
| Sum overføringer og disponeringer | 327 417 | −286 545 | 693 960 | 134 918 | 346 004 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner | 24 084 | 35 199 | 73 820 | 5 695 | 8 543 |
| Sum varige driftsmidler | 24 084 | 35 199 | 73 820 | 5 695 | 8 543 |
| Andre langsiktige fordringer | 330 171 | 330 171 | 330 171 | 330 171 | 330 171 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 330 171 | 330 171 | 330 171 | 330 171 | 330 171 |
| Sum anleggsmidler | 354 255 | 365 370 | 403 991 | 335 866 | 338 714 |
| Varer | - | - | - | - | 68 261 |
| Varelager | 13 636 | 26 299 | 79 995 | 79 995 | - |
| Sum varer | 13 636 | 26 299 | 79 995 | 79 995 | 68 261 |
| Andre kortsiktige fordringer | 366 | 366 | 366 | 359 | 359 |
| Sum fordringer | 366 | 366 | 366 | 359 | 359 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 471 554 | 1 054 811 | 1 630 106 | 440 330 | 465 229 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 471 554 | 1 054 811 | 1 630 106 | 440 330 | 465 229 |
| Sum omløpsmidler | 1 485 556 | 1 081 476 | 1 710 467 | 520 684 | 533 849 |
| Sum eiendeler | 1 839 811 | 1 446 846 | 2 114 458 | 856 550 | 872 563 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 499 093 | 171 674 | 853 221 | 159 261 | 324 343 |
| Sum opptjent egenkapital | 499 093 | 171 674 | 853 221 | 159 261 | 324 343 |
| Sum egenkapital | 529 093 | 201 674 | 883 221 | 189 261 | 354 343 |
| Utsatt skatt | - | - | 1 902 | 4 120 | 4 120 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 1 902 | 4 120 | 4 120 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 1 902 | 4 120 | 4 120 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner, kortsiktig | 287 366 | 287 366 | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 32 597 | 0 | 5 546 | 2 177 | 70 538 |
| Betalbar skatt | 187 799 | 173 136 | 220 339 | −44 984 | −61 252 |
| Skyldig offentlige avgifter | 205 920 | 211 200 | 124 064 | 139 285 | 274 667 |
| Utbytte | 295 000 | 295 000 | 695 000 | 300 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 302 036 | 278 470 | 184 386 | 266 692 | 230 147 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 310 718 | 1 245 172 | 1 229 335 | 663 170 | 514 100 |
| Sum gjeld | 1 310 718 | 1 245 172 | 1 231 237 | 667 290 | 518 220 |
| Sum egenkapital og gjeld | 1 839 811 | 1 446 846 | 2 114 458 | 856 551 | 872 563 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,13▼ | 1,24 | 1,39 | 0,79 | 1,04 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,48▲ | 1,61 | 1,39 | 3,53 | 1,46 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 20,2 %▲ | −15,7 % | 67,6 % | 24,5 % | 39,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 14,4 %▲ | −12,4 % | 43,5 % | 7,2 % | 11,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 13,8 %▲ | −12,4 % | 30,0 % | 4,6 % | 11,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 28,8 %▼ | 38,4 % | 41,8 % | 22,1 % | 40,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SAIA FRISØR AS14,4 %
2,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
Senses AS0,4 % 23,2 mill.15 ansatte 2025
EGER KARL JOHAN AS10,8 % 26,0 mill.13 ansatte 2025
SAIA FRISØR AS14,4 % 2,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Venita Wellness Sriwichai51,8 % 24,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2018
0 %204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 96.220.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Barzi Majid Mustafa | 1974 |
| Styrets leder | Barzi Majid Mustafa | 1974 |
| Varamedlem | Ramanjeet Kaur | 1981 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BARZI MAJID MUSTAFA100,0 %f. 1974 · Sandvika · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.