- Org.nr.
- 928 957 489
- Adresse
- Industriveien 51, 7266 Kverva
- Hovedeier
- Salmar Farming AS, 100 %
Driftsresultat1,6 mrd.8,5 % margin
Årsresultat150,8 mill.0,8 % margin
Egenkapital969,1 mill.4,1 % av eiendelene
Salmar Oppdrett AS er et aksjeselskap innen produksjon av fisk, bløtdyr, krepsdyr og pigghuder i sjø og brakkvann, stiftet 2022.
Omsetning, fire regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 928 957 489
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 09.03.2022
- Registrert
- 21.03.2022
- Adresse
- Industriveien 51, 7266 Kverva
- Kommune
- Frøya
- Næring
- 03.211 Produksjon av fisk, bløtdyr, krepsdyr og pigghuder i sjø og brakkvannProduksjon av fisk, bløtdyr, krepsdyr og pigghuder i sjø og brakkvann i Frøya (20)
- Aksjekapital
- 300 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Salmar Oppdrett AS934 712 137 · FRØYA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Forestå oppdrett av matfisk og tilgrensende virksomheter.
Tidligere navn
- WR START UP 455 AS21.03.2022 til 12.05.2022
- PROSJEKT DONUT AS12.05.2022 til 10.01.2023
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 18 993 757 961 | 18 608 296 798 | 20 370 013 004 | - |
| Sum driftskostnader | 17 375 334 560 | 16 516 380 786 | 17 525 126 049 | - |
| Driftsresultat | 1 618 423 401 | 2 091 916 013 | 2 844 886 955 | - |
| Sum finansinntekter | 35 973 365 | 554 342 642 | 214 698 023 | - |
| Sum finanskostnader | 974 303 322 | 1 845 984 517 | 1 637 504 620 | 3 960 710 |
| Netto finans | −938 329 957 | −1 291 641 875 | −1 422 806 597 | - |
| Resultat før skatt | 680 093 444 | 800 274 138 | 1 422 080 359 | - |
| Årsresultat | 150 827 561 | 983 604 569 | 508 012 222 | −3 084 608 |
| Sum anleggsmidler | 9 046 814 944 | 8 830 493 198 | 8 072 463 180 | 8 034 090 008 |
| Sum omløpsmidler | 14 361 451 372 | 17 149 496 743 | 29 510 541 330 | 14 821 731 539 |
| Sum eiendeler | 23 408 266 316 | 25 979 989 941 | 37 583 004 511 | 22 855 821 547 |
| Sum innskutt egenkapital | 2 330 086 361 | 1 915 264 051 | 30 000 | 8 430 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 360 975 888 | −2 059 056 519 | −3 042 661 088 | −7 321 826 670 |
| Sum egenkapital | 969 110 474 | −143 792 468 | −3 042 631 088 | −7 321 818 240 |
| Sum langsiktig gjeld | 18 226 833 629 | 17 483 296 446 | 30 223 690 645 | 30 173 679 077 |
| Sum kortsiktig gjeld | 4 212 322 214 | 8 640 485 964 | 10 401 944 954 | - |
| Sum gjeld | 22 439 155 843 | 26 123 782 409 | 40 625 635 599 | 30 177 639 787 |
Nøkkeltall 2022 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 |
|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,41▲ | 1,98 | 2,84 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 23,15▲ | −181,68 | −13,35 | −4,12 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 6,7 %▼ | 8,3 % | 10,1 % | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 8,5 %▼ | 11,2 % | 14,0 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 0,8 %▼ | 5,3 % | 2,5 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 4,1 %▲ | −0,6 % | −8,1 % | −32,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Salmar Oppdrett AS8,5 %
18 993,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %51015
Cermaq Norway Salmon AS5,1 % 8 223,4 mill.16 ansatte 2025
Salmar Farming AS6,0 % 14 702,7 mill.1 287 ansatte 2025
Salmar Oppdrett AS8,5 % 18 993,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Cermaq Norway AS12,4 % 6 446,3 mill.1 239 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 03.211.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Anders Jon Fjellheim | 1974 |
| Styrets leder | Frode Arntsen | 1970 |
| Styremedlem | Ulrik Steinvik | 1974 |
| Revisor | ERNST & YOUNG AS976 389 387 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Salmar Farming AS100,0 %Kverva · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Salmar ASA
- Salmar Farming AS100,0 %
- MNH Rederi AS100,0 %
- Skardalen Settefisk AS100,0 %
- Nekton Havbruk AS51,0 %
- Øylaks MTB AS51,0 %
- Salmar Oppdrett AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.