- Org.nr.
- 919 292 598
- Adresse
- Dansrudveien 75, 3036 Drammen
- Hovedeier
- Digital Markedsplass AS, 100 %
- Bransje
- Dataprogrammeringstjenester
Driftsresultat−1 022 421
Årsresultat−959 711
Egenkapital3 897 72755,5 % av eiendelene
SALTO RENHOLD AS er et aksjeselskap innen dataprogrammeringstjenester, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 919 292 598
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 26.08.2026
- Stiftet
- 16.06.2017
- Registrert
- 17.07.2017
- Adresse
- Dansrudveien 75, 3036 Drammen
- Kommune
- Drammen
- Aksjekapital
- 357 248
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
5
- SALTO RENHOLD AS AVD ADM919 396 725 · DRAMMEN
- SALTO RENHOLD AS AVD AGDER926 970 976 · KRISTIANSAND · Rengjøring av bygninger
- SALTO RENHOLD AS AVD DRAMMEN926 431 145 · DRAMMEN · Rengjøring av bygninger
- SALTO RENHOLD AS AVD INNLANDET926 971 239 · RINGSAKER · Rengjøring av bygninger
- SALTO RENHOLD AS AVD VESTFOLD926 431 196 · TØNSBERG · Rengjøring av bygninger
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Digitalisering av facility-tjenester, drive renhold og salg av renholdsprodukter, være kontraktsmotpart for utførelse av rengjøringstjenester og annet som naturlig faller sammen med dette.
Tidligere navn
- Apprenhold AS17.07.2017 til 21.01.2019
- Swoosh Company AS21.01.2019 til 04.03.2020
- Swoosh AS04.03.2020 til 10.01.2023
- MOPLY AS10.01.2023 til 11.10.2025
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 13 190 | - | - | 9 175 875 | 5 743 960 |
| Annen driftsinntekt | 78 209 | - | - | 1 917 192 | - |
| Sum driftsinntekter | 91 399 | 167 652 | 5 842 | 11 093 067 | 5 743 960 |
| Varekostnad | 89 920 | - | - | 231 387 | 153 281 |
| Lønnskostnad | - | - | - | 10 195 560 | - |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | 1 010 635 | - |
| Lønnskostnad Il, | 434 389 | - | - | - | 6 668 745 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 637 820 |
| Annen driftskostnad | 589 512 | - | - | 2 940 448 | 2 374 557 |
| Sum driftskostnader | 1 113 820 | 6 308 586 | 4 523 312 | 14 378 030 | 9 834 403 |
| Driftsresultat | −1 022 421 | −6 140 934 | −4 517 471 | −3 284 963 | −4 090 444 |
| Annen renteinntekt | - | - | - | 796 | - |
| Sum finansinntekter | 0 | 16 556 | 90 | 796 | 0 |
| Annen rentekostnad | 206 812 | - | - | 267 180 | 193 242 |
| Annen finanskostnad | 438 | - | - | - | 57 |
| Sum finanskostnader | 207 250 | 311 296 | 300 008 | 267 180 | 193 299 |
| Netto finans | −207 250 | −294 740 | −299 918 | −266 384 | −193 299 |
| Resultat før skatt | - | −6 435 674 | −4 817 389 | −3 551 347 | −4 283 743 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −70 299 |
| Resultat før skattekostnad | −1 229 671 | - | - | - | - |
| Skattekostnad | −269 960 | - | - | −780 796 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −2 770 551 | −4 213 444 |
| Årsresultat | −959 711 | −5 016 623 | −3 603 424 | −2 770 551 | −4 213 444 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | −2 770 551 | - |
| Totalresultat | - | - | - | −2 770 551 | - |
| Overkurs | −959 711 | - | - | - | - |
| Udekket tap | 0 | - | - | −2 770 551 | −4 213 444 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | −2 770 551 | −4 213 444 |
| Utvikling | 500 000 | - | - | 4 569 200 | - |
| Konsesjoner, patenter o.1. | - | - | - | 8 | - |
| Utsatt skattefordel | 6 283 944 | - | - | 3 380 968 | 1 728 654 |
| Sum immaterielle eiendeler | 6 783 944 | - | - | 7 950 176 | 7 099 979 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | - | - | 91 666 |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | 91 666 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 6 783 944 | 6 513 984 | 8 686 421 | 7 950 176 | 7 191 645 |
| Varer | - | - | - | - | 0 |
| Sum varer | - | - | - | - | 0 |
| Kundefordringer | 44 314 | - | - | 46 469 | 526 555 |
| Andre kortsiktige fordringer | 83 449 | - | - | 32 960 | 593 203 |
| Sum fordringer | 127 763 | - | - | 79 429 | 1 119 758 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 3 218 783 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 109 673 | - | - | - | 651 896 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 109 673 | - | - | 3 218 783 | 651 896 |
| Sum omløpsmidler | 237 436 | 289 579 | 1 333 932 | 3 298 212 | 1 771 654 |
| Sum eiendeler | 7 021 380 | 6 803 563 | 10 020 353 | 11 248 388 | 8 963 299 |
| Forskning og utvikling | - | - | - | - | 4 881 105 |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker ol. | - | - | - | - | 490 220 |
| Aksjekapital | 357 248 | - | - | 92 079 | 64 583 |
| Overkurs | 23 877 568 | - | - | 17 295 781 | 12 380 476 |
| Ikke registrert kapitalforhøyelse | 0 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 24 234 816 | 25 194 529 | 22 494 528 | 17 387 860 | 12 445 059 |
| Udekket tap | 20 337 089 | - | - | 12 050 375 | 10 151 342 |
| Sum opptjent egenkapital | −20 337 089 | −20 337 089 | −15 320 466 | −12 050 375 | −10 151 342 |
| Sum egenkapital | 3 897 727 | 4 857 441 | 7 174 062 | 5 337 485 | 2 293 717 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 250 008 | - | - | 2 083 336 | 2 361 112 |
| Langsiktig konserngjeld | 760 000 | - | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 745 183 | - | - | 1 635 918 | 2 635 918 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 755 191 | - | - | 3 719 254 | 4 997 030 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 1 694 282 | 2 664 803 | 3 719 254 | 4 997 030 |
| Leverandørgjeld | 211 568 | - | - | 116 586 | 236 769 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | 548 558 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 63 077 | - | - | - | 890 052 |
| Kortsiktig konserngjeld | 0 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 93 816 | - | - | 1 526 505 | 545 730 |
| Sum kortsiktig gjeld | 368 462 | 251 840 | 181 488 | 2 191 649 | 1 672 551 |
| Sum gjeld | 3 123 653 | 1 946 122 | 2 846 291 | 5 910 903 | 6 669 581 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 021 380 | - | - | 11 248 388 | 8 963 298 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,64▼ | 1,15 | 7,35 | 1,50 | 1,06 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,80▲ | 0,40 | 0,40 | 1,11 | 2,91 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −14,8 %▲ | −72,8 % | −42,5 % | −32,5 % | −45,6 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −1 118,6 %▲ | −3 662,9 % | −77 327,5 % | −29,6 % | −71,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −1 050,0 %▲ | −2 992,3 % | −61 681,3 % | −25,0 % | −73,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 55,5 %▼ | 71,4 % | 71,6 % | 47,5 % | 25,6 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Edilberto Maldonado | 1974 |
| Styrets leder | Thorbjørn Graarud | 1953 |
| Styremedlem | Edilberto Maldonado | 1974 |
| Styremedlem | Tore Staveland | 1967 |
| Styremedlem | Geir Arne Brønstad Rao | 1970 |
| Styremedlem | Håkon Harry Brækken | 1981 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | AST REGNSKAP AS977 498 651 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Digital Markedsplass AS100,0 %Trondheim · 11 908 271 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- SALVESEN & THAMS INVEST AS
- Digital Markedsplass AS86,4 %
- Vaskehjelp AS100,0 %
- SALTO RENHOLD AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.