- Org.nr.
- 984 501 250
- Telefon
- 78 48 75 95
- Adresse
- Øytunveien 4, 9518 Alta
- Hovedeier
- ÁRBI HOLDING AS, 66,1 %
Driftsresultat820 9546,8 % margin
EBITDA891 378før av- og nedskrivninger
Årsresultat760 5286,3 % margin
Egenkapital47 7832,2 % av eiendelene
SAMI SIIDA AS er et aksjeselskap innen drift av historiske steder og monumenter, stiftet 2002.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 984 501 250
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 22.09.2026
- Stiftet
- 03.05.2002
- Registrert
- 13.05.2002
- Adresse
- Øytunveien 4, 9518 Alta
- Telefon
- 78 48 75 95
- Kommune
- Alta
- Aksjekapital
- 1 834 000
- Ansatte
- 53
- Hjemmeside
- www.samisiida.no
Underenheter
1
- SAMI SIIDA AS984 524 242 · ALTA51 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive en turistattraksjon i form av en tradisjonell samisk boplass (siida), samt annen virksomhet som faller inn under dette.
Tidligere navn
- BOAZO SAMI SIIDA AS13.05.2002 til 23.03.2020
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 12 038 508 | 9 014 283 | - | - | 5 648 364 |
| Annen driftsinntekt | 25 992 | 361 480 | - | - | 1 820 500 |
| Sum driftsinntekter | 12 064 500 | 9 375 763 | 7 497 440 | 7 107 375 | 7 468 864 |
| Varekostnad | 3 138 566 | 2 081 107 | 1 844 370 | 2 090 397 | 2 033 015 |
| Lønnskostnad | 4 651 508 | 3 508 659 | 3 274 834 | 3 359 792 | 2 922 838 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | 90 900 | 89 385 | 86 327 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 70 424 | 88 096 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 3 383 048 | 3 115 449 | 2 587 044 | 2 363 335 | 2 568 115 |
| Sum driftskostnader | 11 243 546 | 8 793 312 | 7 797 148 | 7 902 910 | 7 610 294 |
| Driftsresultat | 820 954 | 582 451 | −299 709 | −795 535 | −141 430 |
| Annen renteinntekt | 9 742 | 5 636 | - | - | 85 |
| Annen finansinntekt | 2 078 | 273 246 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 11 820 | 278 882 | 4 957 | 346 | 85 |
| Annen rentekostnad | 67 482 | 208 830 | - | - | 52 016 |
| Annen finanskostnad | 4 764 | 58 | - | - | 35 550 |
| Sum finanskostnader | 72 245 | 208 887 | 277 707 | 52 461 | 87 566 |
| Netto finans | −60 426 | 69 995 | −272 750 | −52 115 | −87 481 |
| Resultat før skatt | - | - | −572 458 | −847 650 | −228 911 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −228 911 |
| Resultat før skattekostnad | 760 528 | 652 446 | - | - | - |
| Årsresultat | 760 528 | 652 446 | −572 458 | −847 650 | −228 911 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 760 528 | 652 446 | - | - | −228 911 |
| Totalresultat | 760 528 | 652 446 | - | - | - |
| Udekket tap | 760 528 | 652 446 | - | - | −228 911 |
| Sum overføringer og disponeringer | 760 528 | 652 446 | - | - | −228 911 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 145 340 | 140 497 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 145 340 | 140 497 | - | - | 351 265 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 6 000 | 6 000 | - | - | 1 020 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 6 000 | 6 000 | - | - | 1 020 000 |
| Sum anleggsmidler | 151 340 | 146 497 | 648 593 | 1 316 879 | 1 371 265 |
| Varer | - | - | - | - | 277 326 |
| Sum varer | 266 776 | 302 948 | - | - | 277 326 |
| Kundefordringer | 475 955 | 341 945 | - | - | 157 861 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 734 657 |
| Andre kortsiktige fordringer | 92 718 | 72 668 | - | - | - |
| Sum fordringer | 568 673 | 414 613 | - | - | 892 518 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 167 200 | 989 561 | - | - | 208 754 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 167 200 | 989 561 | - | - | 208 754 |
| Sum omløpsmidler | 2 002 649 | 1 707 122 | 1 239 622 | 913 017 | 1 378 597 |
| Sum eiendeler | 2 153 989 | 1 853 619 | 1 888 215 | 2 229 896 | 2 749 861 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontorm. | - | - | - | - | 351 265 |
| Aksjekapital | 1 834 000 | 1 834 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 1 834 000 | 1 834 000 | 1 834 000 | 1 834 000 | 1 834 000 |
| Udekket tap | 1 786 217 | 2 546 746 | - | - | 1 779 084 |
| Sum opptjent egenkapital | −1 786 217 | −2 546 746 | −3 199 192 | −2 626 734 | −1 779 084 |
| Sum egenkapital | 47 783 | −712 746 | −1 365 192 | −792 734 | 54 916 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 377 046 | 712 578 | - | - | 988 702 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 454 128 | 632 477 | - | - | 492 990 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 831 174 | 1 345 055 | - | - | 1 481 692 |
| Sum langsiktig gjeld | 831 174 | 1 345 055 | 1 445 960 | 1 481 692 | 1 481 692 |
| Leverandørgjeld | 67 256 | 344 820 | - | - | 774 336 |
| Skyldig offentlige avgifter | 335 362 | 367 281 | - | - | 82 227 |
| Annen kortsiktig gjeld | 872 414 | 509 209 | - | - | 356 691 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 275 032 | 1 221 310 | 1 807 447 | 1 540 938 | 1 213 253 |
| Sum gjeld | 2 106 206 | 2 566 365 | 3 253 407 | 3 022 630 | 2 694 945 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 153 989 | 1 853 619 | - | - | 2 749 861 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 1 834 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,57▲ | 1,40 | 0,69 | 0,59 | 1,14 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 44,08▲ | −3,60 | −2,38 | −3,81 | 49,07 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 41,6 %▼ | 46,0 % | −14,3 % | −31,9 % | −5,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 6,8 %▲ | 6,2 % | −4,0 % | −11,2 % | −1,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 6,3 %▼ | 7,0 % | −7,6 % | −11,9 % | −3,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 2,2 %▲ | −38,5 % | −72,3 % | −35,6 % | 2,0 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 227 632
- Resultat per ansatt, kroner
- 15 490
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SAMI SIIDA AS6,8 %
12,1 mill. 53 ansatte 2025
−2,5 %0,02,55,07,5
Stiftelsen Christian Radich−1,2 % 62,2 mill.41 ansatte 2025
Stiftelsen Seilskipet Statsraad Lehmkuhl−0,6 % 99,5 mill.87 ansatte 2025
STIFTINGA HARDANGER OG VOSS MUSEUM5,0 % 87,7 mill.131 ansatte 2025
SAMI SIIDA AS6,8 % 12,1 mill.53 ansatte 2025
−2,5 %0,02,55,07,5
De tre andre er de største selskapene i næringskode 91.220.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Espen Nystad | 1984 |
| Styrets leder | Ann Kristine Sara Bongo | 1977 |
| Styremedlem | Håvard Flage | 1965 |
| Styremedlem | Nils Per Nilsen Sara | 1979 |
| Styremedlem | Nils Mikal Eira | 1991 |
| Styremedlem | Arnt Harald Wang | 1968 |
| Varamedlem | Inga Laila Sara Eira | 1990 |
| Varamedlem | Ellen Merete Sara Nystad | 1981 |
| Revisor | ENTER REVISJON FINNMARK AS997 397 649 | - |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET NORD-NORGE AS851 987 142 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ÁRBI HOLDING AS66,1 %Kautokeino · 1 212 ordinære aksjer
- AHW HOLDING AS33,9 %Nordre Seiland · 622 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- ÁRBI HOLDING AS
- SAMI SIIDA AS66,1 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.