- Org.nr.
- 923 603 417
- Adresse
- c/o Nikolai Kaspersen, Opsundveien 87A, 1726 Sarpsborg
- Bransje
- Andre helsetjenester ellers
Driftsresultat1 389 4627,7 % margin
EBITDA1 738 640før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 072 8606,0 % margin
Egenkapital1 785 92624,7 % av eiendelene
Samtak AS er et aksjeselskap innen andre helsetjenester ellers, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 923 603 417
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 04.10.2026
- Stiftet
- 25.09.2019
- Registrert
- 14.10.2019
- Adresse
- c/o Nikolai Kaspersen, Opsundveien 87A, 1726 Sarpsborg
- Postadresse
- Dikeveien 29
- Kommune
- Sarpsborg
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 26
- Hjemmeside
- www.samtakhelse.no
Underenheter
1
- Samtak AS823 632 592 · SARPSBORG27 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Veilednings- og oppfølgingstjenester innenfor helse, barnevern og skole. Renhold, vaktmester- og vedlikeholdstjenester, samt annen bistand innen fritid, bolig og næringsbygg.
Tidligere navn
- HOME SUPPORT AS14.10.2019 til 10.02.2021
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 17 896 248 | 24 430 538 | 16 337 877 | 6 810 754 | 863 325 |
| Annen driftsinntekt | 90 000 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 17 986 248 | 24 430 538 | 16 337 877 | 6 810 754 | 863 325 |
| Varekostnad | 2 342 099 | 5 773 950 | 5 760 844 | 3 056 429 | 147 400 |
| Lønnskostnad Il, | 11 635 449 | 13 529 597 | 9 003 336 | 2 719 012 | 670 908 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 349 178 | 53 560 | 13 647 | - | - |
| Annen driftskostnad | 2 270 060 | 2 078 340 | 1 211 529 | 657 329 | 252 093 |
| Sum driftskostnader | 16 596 786 | 21 435 448 | 15 989 356 | 6 432 770 | 1 070 401 |
| Driftsresultat | 1 389 462 | 2 995 089 | 348 521 | 377 984 | −207 076 |
| Annen renteinntekt | 2 939 | 1 756 | 741 | 260 | 20 |
| Sum finansinntekter | 2 939 | 1 756 | 741 | 260 | 20 |
| Annen rentekostnad | 1 461 | 23 345 | 19 802 | 12 929 | 1 949 |
| Annen finanskostnad | 12 034 | 845 | 365 | - | - |
| Sum finanskostnader | 13 495 | 24 190 | 20 167 | 12 929 | 1 949 |
| Netto finans | −10 556 | −22 434 | −19 426 | −12 669 | −1 929 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −209 005 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −209 005 |
| Resultat før skattekostnad | 1 378 905 | 2 972 655 | 329 095 | 365 315 | - |
| Skattekostnad | 306 046 | 654 171 | 72 481 | 30 453 | - |
| Årsresultat | 1 072 860 | 2 318 484 | 256 614 | 334 862 | −209 005 |
| Udekket tap | - | - | 0 | 216 894 | −209 005 |
| Tilleggsutbytte | 2 000 000 | 0 | - | - | - |
| Annen egenkapital | −927 140 | 2 318 484 | 256 614 | 117 968 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 256 614 | 334 862 | −209 005 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Maskiner og anlegg | 1 713 609 | 744 510 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 109 177 | 150 118 | 191 059 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 822 786 | 894 628 | 191 059 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 822 786 | 894 628 | 191 059 | 0 | 0 |
| Kundefordringer | 1 173 953 | 2 664 638 | 4 147 063 | 1 646 108 | 501 750 |
| Andre kortsiktige fordringer | 200 804 | 197 150 | 37 162 | 3 028 | - |
| Sum fordringer | 1 374 757 | 2 861 788 | 4 184 225 | 1 649 136 | 501 750 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 025 970 | 7 035 883 | 2 639 119 | 1 133 329 | 191 568 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 4 025 970 | 7 035 883 | 2 639 119 | 1 133 329 | 191 568 |
| Sum omløpsmidler | 5 400 727 | 9 897 670 | 6 823 344 | 2 782 465 | 693 318 |
| Sum eiendeler | 7 223 513 | 10 792 298 | 7 014 403 | 2 782 465 | 693 318 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | −10 000 | −10 000 | −10 000 | −10 000 | −10 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 | 20 000 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 216 894 |
| Annen egenkapital | 1 765 926 | 2 693 066 | 374 582 | 117 968 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 765 926 | 2 693 066 | 374 582 | 117 968 | −216 894 |
| Sum egenkapital | 1 785 926 | 2 713 066 | 394 582 | 137 968 | −196 894 |
| Utsatt skatt | 34 577 | 11 641 | 6 005 | 0 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 34 577 | 11 641 | 6 005 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 6 005 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 246 268 | 1 644 079 | 491 543 | 242 926 | - |
| Betalbar skatt | 283 109 | 648 534 | 66 476 | 30 453 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 1 335 169 | 900 644 | 1 048 823 | 262 564 | 91 597 |
| Utbytte | 2 000 000 | 0 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 1 538 464 | 4 874 334 | 5 006 975 | 2 108 554 | 776 292 |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 403 009 | 8 067 591 | 6 613 816 | - | 890 212 |
| Sum gjeld | 5 437 587 | 8 079 232 | 6 619 821 | 2 644 497 | 890 212 |
| Sum egenkapital og gjeld | 7 223 513 | 10 792 298 | 7 014 403 | - | 693 318 |
| kr 1 000,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,00▼ | 1,23 | 1,03 | - | 0,78 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 3,04▲ | 2,98 | 16,78 | 19,17 | −4,52 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 15,5 %▼ | 33,7 % | 7,1 % | 21,8 % | −29,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 7,7 %▼ | 12,3 % | 2,1 % | 5,5 % | −24,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 6,0 %▼ | 9,5 % | 1,6 % | 4,9 % | −24,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 24,7 %▼ | 25,1 % | 5,6 % | 5,0 % | −28,4 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 691 779
- Resultat per ansatt, kroner
- 53 441
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Samtak AS7,7 %
18,0 mill. 26 ansatte 2025
0 %5101520
PMG AS2,2 % 434,9 mill.92 ansatte 2025
CAREIUM NORGE AS7,4 % 141,2 mill.183 ansatte 2025
Samtak AS7,7 % 18,0 mill.26 ansatte 2025
FALCK HELSEFORMIDLING AS15,7 % 289,5 mill.50 ansatte 2025
0 %5101520
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.993.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Bent Nikolai Kaspersen | 1991 |
| Styrets leder | Per Gunnar Rymer | 1969 |
| Styremedlem | Rune Haugan | 1970 |
| Styremedlem | Bent Nikolai Kaspersen | 1991 |
| Revisor | LEO REVISJON DA983 846 459 | - |
| Regnskapsfører | ALVA REGNSKAP AS993 085 405 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Thelmia Holding AS50,0 %Sarpsborg · 15 ordinære aksjer
- Themar Holding AS50,0 %Sarpsborg · 15 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.