- Org.nr.
- 912 469 727
- Telefon
- 70 02 63 90
- Adresse
- Moljevegen 32, 6083 Gjerdsvika
- Hovedeier
- CHARO AS, 55,9 %
Driftsresultat2 621 61169,7 % margin
Årsresultat2 192 18358,3 % margin
Egenkapital7 077 50475,9 % av eiendelene
SANCO AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 912 469 727
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 24.06.2013
- Registrert
- 19.09.2013
- Adresse
- Moljevegen 32, 6083 Gjerdsvika
- Telefon
- 70 02 63 90
- Kommune
- Sande
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Sande (24)
- Aksjekapital
- 562 624
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SANCO AS983 322 697 · SANDE
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Skipsfart, utleie av fast eiendom, handel med innkjøpte produkt, utleie av administrative tjenester, samt delta i andre selskap.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Leieinntekt | - | - | 3 614 000 | 3 151 386 | 2 836 836 |
| Sum driftsinntekter | 3 759 132 | 3 784 028 | 3 614 000 | 3 151 386 | 2 836 836 |
| Lønnskostnad | - | 387 100 | 331 800 | 387 100 | 331 800 |
| Avskrivning av driftsmidler | - | 520 028 | 547 002 | 532 370 | 457 100 |
| Nedskrivning av varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | 62 498 | - |
| Annen driftskostnad | - | 360 762 | 1 307 996 | 358 670 | 230 577 |
| Sum driftskostnader | 1 137 521 | 1 267 890 | 2 186 798 | 1 340 638 | 1 019 477 |
| Driftsresultat | 2 621 611 | 2 516 138 | 1 427 202 | 1 810 748 | 1 817 359 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | - | - | 560 769 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern 1, 4, 5, | - | - | 550 132 | 676 090 | - |
| Annen renteinntekt | - | - | 262 791 | 38 685 | 35 196 |
| Sum finansinntekter | 192 477 | 440 365 | 812 923 | 714 775 | 595 965 |
| Annen rentekostnad | - | - | 490 | 1 270 | 846 |
| Sum finanskostnader | 2 805 | 618 | 490 | 1 270 | 846 |
| Netto finans | 189 672 | 439 747 | 812 433 | 713 505 | 595 119 |
| Resultat før skatt | 2 811 283 | 2 955 885 | 2 239 634 | 2 524 253 | 2 412 477 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | 650 008 | - | - | 530 745 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | 492 828 | 555 615 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 1 746 806 | 1 968 638 | 1 881 732 |
| Årsresultat | 2 192 183 | 2 305 877 | 1 746 806 | 1 968 638 | 1 881 732 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 1 746 806 | 1 968 638 | 1 881 732 |
| Totalresultat | - | - | 1 746 806 | 1 968 638 | 1 881 732 |
| Ordinært utbytte | - | - | 1 500 000 | 1 300 000 | 1 000 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 246 806 | 668 638 | 881 732 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 1 746 806 | 1 968 638 | 1 881 732 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 40 244 | 9 867 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 40 244 | 9 867 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | 6 624 543 | 7 117 245 | 7 453 149 |
| Maskiner og anlegg | - | - | 155 004 | 173 204 | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | 183 903 | - | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 6 927 350 | 7 474 352 | 7 453 149 |
| Investering i datterselskap | - | - | - | 39 950 219 | 39 950 219 |
| Lån til foretak i samme konsern | - | - | - | - | 11 483 987 |
| Lån til foretak i samme konsern l, | - | - | - | 12 160 077 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | - | 52 110 295 | 51 434 205 |
| Sum anleggsmidler | 6 193 311 | 6 532 464 | 6 967 594 | 59 594 514 | 58 887 354 |
| Kundefordringer | - | - | 8 750 | 754 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 58 304 | 96 849 | 8 431 |
| Sum fordringer | - | - | 67 054 | 97 603 | 8 431 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 13 175 016 | 662 330 | 5 733 793 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 13 175 016 | 662 330 | 5 733 793 |
| Sum omløpsmidler | 3 127 900 | 2 214 595 | 13 242 070 | 759 933 | 5 742 224 |
| Sum eiendeler | 9 321 211 | 8 747 059 | 20 209 665 | 60 354 448 | 64 629 578 |
| Aksjekapital | - | - | 562 624 | 562 624 | 562 624 |
| Overkurs | - | - | 354 618 | 33 535 826 | 33 535 826 |
| Sum innskutt egenkapital | 0 | 917 242 | 917 242 | 34 098 450 | 34 098 450 |
| Annen egenkapital | - | - | 4 762 202 | 23 500 823 | 22 832 185 |
| Sum opptjent egenkapital | 6 160 262 | 5 468 079 | 4 762 202 | 23 500 823 | 22 832 185 |
| Sum egenkapital | 7 077 504 | 6 385 321 | 5 679 444 | 57 599 273 | 56 930 635 |
| Utsatt skatt | - | - | - | - | 62 568 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | - | 62 568 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 6 000 000 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | 6 000 000 |
| Sum langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 6 062 568 |
| Leverandørgjeld | - | - | 290 599 | 771 602 | 6 599 |
| Betalbar skatt | - | - | 523 205 | 628 152 | 499 221 |
| Utbytte | - | - | 1 500 000 | 1 300 000 | 1 000 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 12 216 417 | 55 421 | 130 556 |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 243 707 | 2 361 738 | 14 530 221 | 2 755 175 | 1 636 375 |
| Sum gjeld | 2 243 707 | 2 361 738 | 14 530 221 | 2 755 175 | 7 698 943 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 20 209 665 | 60 354 448 | 64 629 578 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,39▲ | 0,94 | 0,91 | 0,28 | 3,51 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,32▼ | 0,37 | 2,56 | 0,05 | 0,14 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 31,1 %▲ | 20,4 % | 5,6 % | 4,0 % | 3,7 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 69,7 %▲ | 66,5 % | 39,5 % | 57,5 % | 64,1 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 58,3 %▼ | 60,9 % | 48,3 % | 62,5 % | 66,3 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 75,9 %▲ | 73,0 % | 28,1 % | 95,4 % | 88,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SANCO AS69,7 %
3,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
SANCO AS69,7 % 3,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Bjørg Randi Steine Slettevoll | 1951 |
| Styrets leder | Ivar Dag Slettevoll | 1954 |
| Styremedlem | Bjørg Randi Steine Slettevoll | 1951 |
| Styremedlem | Bjarte Magne Slettevoll | 1956 |
| Regnskapsfører | HASUND AS880 381 962 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- CHARO AS55,9 %Gjerdsvika · 314 688 ordinære aksjer
- AS Bjartland44,1 %Gjerdsvika · 247 936 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- CHARO AS
- SANCO GROUP AS56,4 %
- SANCO AS55,9 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.