- Org.nr.
- 912 294 072
- Adresse
- C/O MALLING & CO FORVALTNING AS, Dronning Mauds gate 15, 0250 Oslo
- Hovedeier
- OSLO URBAN DEVELOPMENT AS, 100 %
Driftsresultat20 4891,5 % margin
Årsresultat−418 965−30,6 % margin
Egenkapital1 076 2798,8 % av eiendelene
SANDAKERVEIEN 101B AS er et aksjeselskap innen utleie av egen eller leid fast eiendom, stiftet 2013.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 912 294 072
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 20.09.2026
- Stiftet
- 17.06.2013
- Registrert
- 12.08.2013
- Adresse
- C/O MALLING & CO FORVALTNING AS, Dronning Mauds gate 15, 0250 Oslo
- Postadresse
- C/O MALLING & CO FORVALTNING AS, Postboks 1883 Vika
- Kommune
- Oslo
- Næring
- 68.200 Utleie av egen eller leid fast eiendomUtleie av egen eller leid fast eiendom i Oslo (12 324)
- Aksjekapital
- 30 300
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SANDAKERVEIEN 101B AS912 299 872 · OSLO
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investere i fast eiendom eller selskaper som eier fast eiendom, og alt som dermed står i forbindelse.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Revenue | 1 370 746 | 1 000 738 | 238 095 | 1 248 274 | - |
| Sum driftsinntekter | 1 370 746 | 1 000 738 | 238 095 | 1 248 274 | 1 188 021 |
| Ordinære avskrivninger | - | - | - | - | 600 881 |
| Annen driftskostnad | - | - | - | - | 118 463 |
| Ordinary depreciation | 207 463 | 600 880 | 600 880 | 600 880 | - |
| Other expenses | 1 142 794 | 351 622 | 829 440 | 233 018 | - |
| Sum driftskostnader | 1 350 257 | 952 502 | 1 430 320 | 833 898 | 719 343 |
| Driftsresultat | 20 489 | 48 236 | −1 192 225 | 414 376 | 468 678 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 283 024 |
| Annen renteinntekt | 146 | 184 | 9 | - | - |
| Other financial income | 112 172 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 112 318 | 184 | 9 | - | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 669 941 | 601 011 | 523 326 | 232 257 | - |
| Sum finanskostnader | 669 941 | 601 011 | 523 326 | 232 257 | 283 024 |
| Netto finans | −557 623 | −600 827 | −523 317 | −232 257 | −283 024 |
| Resultat før skatt | - | - | −1 715 542 | 182 119 | 185 654 |
| Skatt på ordinært resultat | - | - | - | - | 40 844 |
| Resultat før skattekostnad | −537 134 | −552 592 | - | - | - |
| Income tax expense | −118 169 | −121 571 | −377 419 | 40 067 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −1 338 123 | 142 052 | 144 810 |
| Årsresultat | −418 965 | −431 021 | −1 338 123 | 142 052 | 144 810 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −418 965 | −431 021 | −1 338 123 | 142 052 | 144 810 |
| Totalresultat | −418 965 | −431 021 | −1 338 123 | 142 052 | 144 810 |
| Konsernbidrag | - | - | - | - | 328 818 |
| Avgitt konsernbidrag | - | - | - | 347 410 | - |
| Udekket tap | 418 965 | 431 021 | −1 338 123 | −205 358 | −41 520 |
| Overført til/fra annen egenkapital | - | - | - | - | −142 489 |
| Sum overføringer og disponeringer | 418 965 | 431 021 | −1 338 123 | 142 052 | 144 810 |
| Leieinntekter | - | - | - | - | 1 188 021 |
| Utsatt skattefordel | 849 742 | 731 573 | 610 002 | 232 583 | 174 662 |
| Sum immaterielle eiendeler | 849 742 | 731 573 | 610 002 | 232 583 | 174 662 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | - | - | - | - | 11 188 636 |
| Buildings and land | 9 178 532 | 9 385 994 | 9 986 875 | 10 587 755 | - |
| Sum varige driftsmidler | 9 178 532 | 9 385 994 | 9 986 875 | 10 587 755 | 11 188 636 |
| Sum anleggsmidler | 10 028 274 | 10 117 567 | 10 596 877 | 10 820 338 | 11 363 298 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 46 555 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | - | 192 926 |
| Accounts receivables | 944 256 | 516 553 | 75 834 | 336 957 | - |
| Other short-term receivables | 673 244 | 630 343 | 451 071 | 13 315 | - |
| Konsernfordringer | - | 49 041 | - | - | - |
| Sum fordringer | 1 617 500 | 1 195 936 | 526 904 | 350 272 | 239 481 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | - | 324 761 |
| Cash and cash equivalents | 572 873 | 44 569 | 51 496 | 631 403 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 572 873 | 44 569 | 51 496 | 631 403 | 324 761 |
| Sum omløpsmidler | 2 190 373 | 1 240 506 | 578 401 | 981 674 | 564 242 |
| Sum eiendeler | 12 218 647 | 11 358 073 | 11 175 278 | 11 802 013 | 11 927 540 |
| Share capital | 30 300 | 30 300 | 30 300 | 30 300 | - |
| Overkurs | 1 895 965 | 1 895 965 | 1 895 965 | 3 234 088 | 3 439 446 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 926 265 | 1 926 265 | 1 926 265 | 3 264 388 | 3 469 746 |
| Udekket tap | 849 986 | 431 021 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −849 986 | −431 021 | - | - | - |
| Sum egenkapital | 1 076 279 | 1 495 244 | 1 926 265 | 3 264 388 | 3 469 746 |
| Langsiktig konserngjeld | 10 311 337 | 9 222 498 | 8 699 172 | 7 765 517 | 7 986 881 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 10 311 337 | 9 222 498 | 8 699 172 | 7 765 517 | 7 986 881 |
| Sum langsiktig gjeld | 10 311 337 | 9 222 498 | 8 699 172 | 7 765 517 | 7 986 881 |
| Leverandørgjeld | 92 445 | 35 536 | 21 521 | 19 260 | 885 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 48 466 |
| Public duties payable | - | - | 2 594 | 50 193 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 706 944 | 601 011 | 523 326 | 677 655 | 421 562 |
| Other current liabilities | 31 642 | 3 784 | 2 400 | 25 000 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 831 031 | 640 331 | 549 841 | 772 108 | 470 913 |
| Sum gjeld | 11 142 368 | 9 862 829 | 9 249 013 | 8 537 625 | 8 457 794 |
| Sum egenkapital og gjeld | 12 218 647 | 11 358 073 | 11 175 278 | 11 802 013 | 11 927 540 |
| Aksjekapital | - | - | - | - | 30 300 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,64▲ | 1,94 | 1,05 | 1,27 | 1,20 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 10,35▲ | 6,60 | 4,80 | 2,62 | 2,44 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 1,1 %▲ | 0,4 % | −10,4 % | 3,5 % | 3,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 1,5 %▼ | 4,8 % | −500,7 % | 33,2 % | 39,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −30,6 %▲ | −43,1 % | −562,0 % | 11,4 % | 12,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 8,8 %▼ | 13,2 % | 17,2 % | 27,7 % | 29,1 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SANDAKERVEIEN 101B AS1,5 %
1,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
SANDAKERVEIEN 101B AS1,5 % 1,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
OLAV THON STIFTELSEN98,7 % 3 523,8 mill.1 til 4 ansatte 2025
FERNCLIFF TIH AS99,2 % 1 439,2 mill.1 til 4 ansatte 2025
Ferncliff Holding AS99,8 % 1 390,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 68.200.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Meta Sophia Beemer | 1977 |
| Styremedlem | Jean-Baptiste Garcia | 1980 |
| Styremedlem | Mark Robert Maduras | 1967 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | MALLING & CO FORVALTNING AS985 081 654 | - |
| Forretningsfører | MALLING & CO FORVALTNING AS985 081 654 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- OSLO URBAN DEVELOPMENT AS100,0 %Oslo · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- OSLO URBAN AGF DEVELOPMENT AS
- OSLO URBAN DEVELOPMENT AS94,6 %
- Hammerfestgata 2 AS100,0 %
- Grefsenveien 6 B AS100,0 %
- Hallingsgate 1 AS100,0 %
- PRINSENS GATE AS100,0 %
- Seksjonsdrift 2 AS100,0 %
- THERESES GATE 28 NÆRING AS100,0 %
- Kirkegata 19 AS100,0 %
- Seksjonsdrift AS100,0 %
- SANDAKERVEIEN 101B AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.