- Org.nr.
- 933 577 260
- Adresse
- Hagebyvegen 8, 3734 Skien
- Hovedeier
- Sanderød Holding AS, 100 %
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Driftsresultat−49 157−3,7 % margin
Årsresultat−49 673−3,7 % margin
Egenkapital204 04154,9 % av eiendelene
SANDERØD RØR AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2024.
Omsetning, to regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 933 577 260
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 06.10.2026
- Stiftet
- 30.04.2024
- Registrert
- 07.06.2024
- Adresse
- Hagebyvegen 8, 3734 Skien
- Kommune
- Skien
- Aksjekapital
- 200 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SANDERØD RØR AS933 599 418 · SKIEN
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg av rørleggertjenester og hva som naturlig hører inn under denne type virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 333 094 | 610 891 |
| Annen driftsinntekt | 35 | - |
| Sum driftsinntekter | 1 333 129 | 610 891 |
| Varekostnad | 201 905 | 125 369 |
| Lønnskostnad | 788 456 | 235 021 |
| Annen driftskostnad | 391 925 | 181 063 |
| Sum driftskostnader | 1 382 286 | 541 453 |
| Driftsresultat | −49 157 | 69 439 |
| Annen renteinntekt | 218 | 110 |
| Sum finansinntekter | 218 | 110 |
| Annen rentekostnad | 734 | 685 |
| Sum finanskostnader | 734 | 685 |
| Netto finans | −516 | −575 |
| Resultat før skatt | −49 673 | 68 863 |
| Skattekostnad på resultat | - | 15 150 |
| Årsresultat | −49 673 | 53 713 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −49 673 | 53 713 |
| Totalresultat | −49 673 | 53 713 |
| Avsatt til annen egenkapital | −49 673 | 53 713 |
| Sum overføringer og disponeringer | −49 673 | 53 713 |
| Kundefordringer | 118 436 | 101 400 |
| Andre kortsiktige fordringer | 40 319 | 42 248 |
| Konsernfordringer | 30 000 | - |
| Sum fordringer | 188 755 | 143 648 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 182 849 | 261 452 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 182 849 | 261 452 |
| Sum omløpsmidler | 371 604 | 405 101 |
| Sum eiendeler | 371 604 | 405 101 |
| Aksjekapital | 200 000 | 200 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 200 000 | 200 000 |
| Annen egenkapital | 4 041 | 53 713 |
| Sum opptjent egenkapital | 4 041 | 53 713 |
| Sum egenkapital | 204 041 | 253 713 |
| Leverandørgjeld | 17 235 | 41 750 |
| Betalbar skatt | - | 15 150 |
| Skyldig offentlige avgifter | 66 282 | 69 843 |
| Annen kortsiktig gjeld | 84 047 | 24 644 |
| Sum kortsiktig gjeld | 167 564 | 151 387 |
| Sum gjeld | 167 564 | 151 387 |
| Sum egenkapital og gjeld | 371 604 | 405 101 |
Nøkkeltall 2024 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 |
|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,22▼ | 2,68 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,82▲ | 0,60 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −12,6 %▼ | 17,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −3,7 %▼ | 11,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −3,7 %▼ | 8,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 54,9 %▼ | 62,6 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SANDERØD RØR AS−3,7 %
1,3 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−10 %−50510
VARME & BAD AS−6,8 % 1 563,2 mill.851 ansatte 2025
SANDERØD RØR AS−3,7 % 1,3 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
ELIQUO PMI AS5,0 % 1 124,7 mill.156 ansatte 2025
Assemblin AS5,0 % 1 652,5 mill.668 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Joakim Sanderød | 1986 |
| Styrets leder | Joakim Sanderød | 1986 |
| Regnskapsfører | GRENLAND REGNSKAP AS998 537 045 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Sanderød Holding AS100,0 %Skien · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Sanderød Holding AS
- SANDERØD RØR AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.