- Org.nr.
- 918 843 388
- Adresse
- Bragernes torg 8, 3017 Drammen
- Hovedeier
- Hyttelykke AS, 100 %
Driftsresultat−138 730ikke oppgitt
Årsresultat56 382ikke oppgitt
Egenkapital5 017 57595,6 % av eiendelene
Sanderstølen Holding AS er et aksjeselskap innen utvikling og salg av byggeprosjekter, stiftet 2017.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 918 843 388
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 07.03.2017
- Registrert
- 24.04.2017
- Adresse
- Bragernes torg 8, 3017 Drammen
- Kommune
- Drammen
- Næring
- 68.120 Utvikling og salg av byggeprosjekterUtvikling og salg av byggeprosjekter i Drammen (274)
- Aksjekapital
- 1 050 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Investering i selskaper og eiendomsprosjekter samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Tidligere navn
- Bomera Invest 5 AS24.04.2017 til 03.12.2018
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Lønnskostnad | 0 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 138 730 | - | - | 969 559 | 732 543 |
| Sum driftskostnader | 138 730 | 741 794 | 744 878 | 969 559 | 732 543 |
| Driftsresultat | −138 730 | −741 794 | −744 878 | −969 559 | −732 543 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | - | - | 24 861 098 | 11 096 450 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 203 089 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 7 809 | - | - | 10 398 | - |
| Sum finansinntekter | 210 898 | 608 833 | 6 933 752 | 24 871 496 | 11 096 450 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | 340 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 15 786 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 15 786 | 972 945 | 15 595 | 340 | - |
| Netto finans | 195 112 | −364 112 | 6 918 157 | 24 871 156 | 11 096 450 |
| Resultat før skatt | - | −1 105 905 | 6 173 279 | 23 901 597 | 10 363 908 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 1 079 685 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | - | 2 377 526 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | 21 524 071 | 9 284 223 |
| Resultat før skattekostnad | 56 382 | - | - | - | - |
| Skattekostnad | 0 | - | - | - | - |
| Årsresultat | 56 382 | −1 105 905 | 5 801 727 | 21 524 071 | 9 284 223 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | 21 524 071 | 9 284 223 |
| Totalresultat | - | - | - | 21 524 071 | 9 284 223 |
| Ordinært utbytte | - | - | - | 21 500 000 | 9 200 000 |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | - | 24 071 | 84 223 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 21 524 071 | 9 284 223 |
| Overkurs | −4 443 618 | - | - | - | - |
| Tilleggsutbytte | 4 500 000 | - | - | - | - |
| Udekket tap | 0 | - | - | - | - |
| Annen egenkapital | 0 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | - | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 2 889 564 | - | - | 6 119 564 | 6 119 564 |
| Investering i annet foretak i samme konsern | 0 | - | - | - | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 2 232 210 | - | - | 1 500 000 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 5 121 774 | - | - | 7 619 564 | 6 119 564 |
| Sum anleggsmidler | 5 121 774 | 4 389 564 | 7 619 564 | 7 619 564 | 6 119 564 |
| Andre kortsiktige fordringer | 0 | - | - | - | - |
| Konsernfordringer | 0 | - | - | 24 871 496 | 11 096 450 |
| Sum fordringer | 0 | - | - | 24 871 496 | 11 096 450 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | - | 1 951 837 | 3 777 527 |
| Sum investeringer | 0 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 126 414 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 126 414 | - | - | 1 951 837 | 3 777 527 |
| Sum omløpsmidler | 126 414 | 7 374 468 | 9 119 086 | 26 823 333 | 14 873 977 |
| Sum eiendeler | 5 248 187 | 11 764 031 | 16 738 649 | 34 442 896 | 20 993 540 |
| Aksjekapital | 1 050 000 | - | - | 1 050 000 | 1 050 000 |
| Overkurs | 4 850 812 | - | - | 9 294 430 | 9 294 430 |
| Sum innskutt egenkapital | 5 900 812 | 10 344 430 | 10 344 430 | 10 344 430 | 10 344 430 |
| Annen egenkapital | - | - | - | 220 940 | 196 869 |
| Udekket tap | 883 238 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −883 238 | −883 238 | 222 667 | 220 940 | 196 869 |
| Sum egenkapital | - | 9 461 192 | 10 567 097 | 10 565 370 | 10 541 299 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | - | - | - | 2 377 526 | 1 079 685 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | - | - | - | - |
| Leverandørgjeld | 4 347 | - | - | - | 172 556 |
| Utbytte | 0 | - | - | 21 500 000 | 9 200 000 |
| Kortsiktig konserngjeld | 226 266 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 230 613 | 2 302 839 | 6 171 552 | 23 877 526 | 10 452 241 |
| Sum gjeld | 230 613 | 2 302 839 | 6 171 552 | 23 877 526 | 10 452 241 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 248 187 | - | - | 34 442 896 | 20 993 540 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,55▼ | 3,20 | 1,48 | 1,12 | 1,42 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,05▼ | 0,24 | 0,58 | 2,26 | 0,99 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 0,8 %▲ | −0,9 % | 24,2 % | 86,2 % | 49,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 95,6 %▲ | 80,4 % | 63,1 % | 30,7 % | 50,2 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Christian Espedal Ørjansen | 1978 |
| Styremedlem | Per Fredrik Myrvold | 1993 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | SAGA REGNSKAP ASKER OG BÆRUM AS882 571 432 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Hyttelykke AS100,0 %Drammen · 2 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- BRØDRENE JENSEN BOLIG AS
- Hyttelykke AS62,8 %
- Branas Hytteutvikling AS100,0 %
- Byggesett Hyttelykke AS100,0 %
- Østebøneset Utvikling AS60,0 %
- Sanderstølen Holding AS100,0 %
- Sanderstølen Vannverk AS100,0 %
- Sanderstølen Hytteinvest AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Sanderstølen Vannverk AS100,0 %915 257 267 · 1 030 000 ordinære aksjer
- Sanderstølen Hytteinvest AS100,0 %921 880 502 · 1 030 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.