- Org.nr.
- 927 280 876
- Adresse
- Villaveien 2B, 3413 Lier
- Bransje
- Uoppgitt
Driftsresultat105 25784,2 % margin
Årsresultat947 773
Egenkapital2 894 41753,4 % av eiendelene
Sandli Invest AS er et aksjeselskap innen uoppgitt, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 280 876
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 09.05.2021
- Registrert
- 16.06.2021
- Adresse
- Villaveien 2B, 3413 Lier
- Kommune
- Lier
- Næring
- 00.000 UoppgittUoppgitt i Lier (292)
- Aksjekapital
- 200 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Sandli Invest AS932 506 920 · LIER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investeringer.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 125 000 | 125 000 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 125 000 | 125 000 | 125 000 | 125 000 | - |
| Annen driftskostnad | 19 743 | 20 449 | 20 772 | 15 204 | 6 451 |
| Sum driftskostnader | 19 743 | 20 449 | 20 772 | 15 204 | 6 451 |
| Driftsresultat | 105 257 | 104 551 | 104 228 | 109 796 | −6 451 |
| Annen renteinntekt | 139 | 514 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 944 445 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 944 584 | 514 | 925 490 | 101 | - |
| Annen rentekostnad | 102 068 | 105 758 | - | - | 32 882 |
| Sum finanskostnader | 102 068 | 105 758 | 126 944 | 126 000 | 32 882 |
| Netto finans | 842 516 | −105 244 | 798 546 | −125 899 | −32 882 |
| Resultat før skatt | - | - | 902 773 | −16 103 | −39 333 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −39 333 |
| Resultat før skattekostnad | 947 773 | −693 | - | - | - |
| Årsresultat | 947 773 | −693 | 902 773 | −16 103 | −39 333 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 947 773 | −693 | - | - | −39 333 |
| Sum resultatkomponenter for IFRS-foretak | 0 | 0 | - | - | - |
| Totalresultat | 947 773 | −693 | - | - | −39 333 |
| Udekket tap | - | - | - | - | −39 333 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 947 773 | −693 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 947 773 | −693 | - | - | −39 333 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 0 | 0 | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 5 288 889 | 5 288 889 | - | - | 5 288 889 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 5 288 889 | 5 288 889 | - | - | 5 288 889 |
| Sum anleggsmidler | 5 288 889 | 5 288 889 | 5 288 889 | 5 288 889 | 5 288 889 |
| Sum varer | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum fordringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Sum investeringer | 0 | 0 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 132 186 | 237 981 | - | - | 4 660 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 132 186 | 237 981 | - | - | 4 660 |
| Sum omløpsmidler | 132 186 | 237 981 | 1 046 448 | 145 074 | 4 660 |
| Sum eiendeler | 5 421 075 | 5 526 870 | 6 335 337 | 5 433 963 | 5 293 549 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | 200 000 | 200 000 | - | - | - |
| Overkurs | 900 000 | 900 000 | - | - | 900 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 100 000 | 1 100 000 | 1 100 000 | 1 100 000 | 1 100 000 |
| Udekket tap | - | - | - | - | 39 333 |
| Annen egenkapital | 1 794 417 | 846 643 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 794 417 | 846 643 | 847 337 | −55 436 | −39 333 |
| Sum egenkapital | 2 894 417 | 1 946 643 | 1 947 337 | 1 044 564 | 1 060 667 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | - | - | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | 2 500 000 | 3 552 932 | - | - | 4 232 882 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 500 000 | 3 552 932 | - | - | 4 232 882 |
| Sum langsiktig gjeld | 2 500 000 | 3 552 932 | 4 263 000 | 4 262 260 | 4 232 882 |
| Skyldig offentlige avgifter | 26 658 | 27 295 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 26 658 | 27 295 | 125 000 | 127 140 | - |
| Sum gjeld | 2 526 658 | 3 580 227 | 4 388 000 | 4 389 400 | 4 232 882 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 421 075 | 5 526 870 | - | - | 5 293 549 |
| Aksjekapital | - | - | - | - | 200 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,96▼ | 8,72 | 8,37 | 1,14 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,87▼ | 1,84 | 2,25 | 4,20 | 3,99 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 19,2 %▲ | 1,8 % | 17,5 % | 2,0 % | −0,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 84,2 %▲ | 83,6 % | 83,4 % | 87,8 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 758,2 %▲ | −0,6 % | 722,2 % | −12,9 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 53,4 %▲ | 35,2 % | 30,7 % | 19,2 % | 20,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Sandli Invest AS84,2 %
0,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
FOREX NORGE NUF5,5 % 1 418,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Geminor AS9,6 % 912,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Sandli Invest AS84,2 % 0,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
HVO AS97,2 % 1 770,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 00.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Morten Sandli | 1979 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Morten Sandli100,0 %f. 1979 · Lier · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- AIR INVEST AS9,44 %927 581 329 · 17 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.