- Org.nr.
- 926 474 898
- Adresse
- Flatholmvegen 2B, 4056 Tananger
- Bransje
- Oppføring av bygninger
Driftsresultat76 0899,7 % margin
EBITDA87 089før av- og nedskrivninger
Årsresultat53 8626,8 % margin
Egenkapital122 92231,4 % av eiendelene
SANDNES GULV AS er et aksjeselskap innen oppføring av bygninger, stiftet 2020.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 926 474 898
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 17.12.2020
- Registrert
- 28.01.2021
- Adresse
- Flatholmvegen 2B, 4056 Tananger
- Kommune
- Sola
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SANDNES GULV AS926 521 373 · SOLA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive innen salg av tjenester i bygge bransjen snekring, maling og opprydding i byggeprosjekter, leie ut arbeidskraft og annet som naturlig faller sammen med dette bransjen. I tillegg skal selskapet drive med import og eksport av byggevarer.
Tidligere navn
- GRILL & SPA LAB AS28.01.2021 til 10.08.2021
- ALTA -BYGG AS10.08.2021 til 15.07.2025
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 786 529 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 786 529 | 662 295 | 397 428 | 943 627 | 606 881 |
| Raw materials and consumables used | - | - | - | 640 334 | - |
| Depreciation of fixed assets and intangible assets | - | - | - | 6 403 | - |
| Other operating expenses | - | - | - | 178 295 | - |
| Varekostnad | 366 625 | - | - | - | 493 252 |
| Lønnskostnad | 43 833 | - | - | - | 541 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 11 000 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 288 983 | - | - | - | 108 545 |
| Sum driftskostnader | 710 440 | 695 829 | 408 313 | 825 032 | 602 338 |
| Driftsresultat | 76 089 | −33 534 | −10 885 | 118 595 | 4 543 |
| Annen renteinntekt (0) | - | - | - | −146 | - |
| Other financial income | - | - | - | 966 | - |
| Annen finansinntekt | 890 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 890 | 2 446 | 9 635 | 820 | 601 |
| Other financial expense | - | - | - | 6 325 | - |
| Annen rentekostnad | 8 384 | - | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 898 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 9 282 | 7 313 | 7 623 | 6 325 | 2 381 |
| Netto finans | −8 392 | −4 867 | 2 012 | −5 505 | −1 780 |
| Resultat før skatt | 67 697 | −38 402 | −8 874 | 113 091 | 2 763 |
| Tax on result | - | - | - | 24 438 | - |
| Skattekostnad | 13 835 | - | - | - | 372 |
| Årsresultat | 53 862 | −38 402 | −8 012 | 88 653 | 2 391 |
| Transfers to/from other equity | - | - | - | 88 653 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | - | 88 653 | - |
| Annen egenkapital | 53 862 | - | - | - | - |
| Revenue | - | - | - | 943 017 | - |
| Other operating income | - | - | - | 610 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | - | - | 0 | - |
| Plant and machinery | - | - | - | 70 431 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 99 000 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 99 000 | - | - | 70 431 | - |
| Andre langsiktige fordringer | 9 000 | - | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 9 000 | - | - | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 108 000 | 3 634 | 44 820 | 70 431 | 0 |
| Inventories | - | - | - | 45 858 | - |
| Sum varer | - | - | - | 45 858 | - |
| Accounts receivable | - | - | - | 9 228 | - |
| Other short-term receivables | - | - | - | 1 161 | - |
| Varer | 17 188 | - | - | - | - |
| Kundefordringer | 18 750 | - | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 51 766 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 70 516 | - | - | 10 389 | - |
| Sum investeringer | 0 | - | - | 0 | - |
| Bank deposits, cash in hand, etc | - | - | - | 140 911 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 195 233 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 195 233 | - | - | 140 911 | - |
| Sum omløpsmidler | 282 937 | 212 647 | 112 369 | 197 158 | 130 905 |
| Sum eiendeler | 390 937 | 216 281 | 157 189 | 267 589 | 130 905 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Other equity | - | - | - | 85 473 | - |
| Annen egenkapital | 92 922 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 92 922 | 39 060 | 77 462 | 85 473 | −3 179 |
| Sum egenkapital | 122 922 | 69 060 | 107 462 | 115 473 | 26 821 |
| Utsatt skatt | 959 | - | - | 1 972 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 959 | - | - | 1 972 | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 106 734 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 106 734 | - | - | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 1 972 | 0 |
| Leverandørgjeld | 73 462 | - | - | 97 214 | - |
| Tax payable | - | - | - | 22 466 | - |
| Public duties payable | - | - | - | 16 286 | - |
| Other short-term liabilities | - | - | - | 14 177 | - |
| Betalbar skatt | 12 876 | - | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 28 014 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 45 970 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 160 322 | 147 221 | 49 727 | 150 144 | 104 084 |
| Sum gjeld | 268 015 | 147 221 | 49 727 | 152 116 | 104 084 |
| Sum egenkapital og gjeld | 390 937 | - | - | 267 589 | - |
| Share capital | - | - | - | 30 000 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,76▲ | 1,44 | 2,26 | 1,31 | 1,26 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 2,18▲ | 2,13 | 0,46 | 1,32 | 3,88 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 25,4 %▲ | −16,6 % | −0,6 % | 59,9 % | 3,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 9,7 %▲ | −5,1 % | −2,7 % | 12,6 % | 0,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 6,8 %▲ | −5,8 % | −2,0 % | 9,4 % | 0,4 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 31,4 %▼ | 31,9 % | 68,4 % | 43,2 % | 20,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SANDNES GULV AS9,7 %
0,8 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0,0 %2,55,07,510,0
SKANSKA NORGE AS2,7 % 15 214,7 mill.2 917 ansatte 2025
Veidekke Entreprenør AS3,5 % 16 185,7 mill.2 941 ansatte 2025
HENT AS5,9 % 9 406,9 mill.1 405 ansatte 2025
SANDNES GULV AS9,7 % 0,8 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 41.000.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Tadas Valusaitis | 1981 |
| Styrets leder | Tadas Valusaitis | 1981 |
| Regnskapsfører | CONTUS ØKONOMI AS913 731 689 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- TADAS VALUŠAITIS100,0 %f. 1981 · Tananger · 300 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.