- Org.nr.
- 989 137 891
- Adresse
- c/o Tormod Sandnes, Nesehaven 3, 4513 Mandal
Driftsresultat351 34883,7 % margin
EBITDA386 148før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 909 290
Egenkapital10 248 50498,2 % av eiendelene
Sandnes Holding AS er et aksjeselskap innen etterforskningstjenester og private vakttjenester, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 989 137 891
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 03.10.2026
- Stiftet
- 07.12.2005
- Registrert
- 12.01.2006
- Adresse
- c/o Tormod Sandnes, Nesehaven 3, 4513 Mandal
- Kommune
- Lindesnes
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Sandnes Holding AS934 727 398 · LINDESNES
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Investering i aksjer og andeler, samt investering i eiendom.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftsinntekt | 420 000 | 350 000 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 420 000 | 350 000 | 300 000 | 25 000 | 0 |
| Ordinære avskrivninger | 34 800 | 34 800 | 34 800 | 8 842 | - |
| Annen driftskostnad | 33 852 | 33 701 | 48 839 | 15 078 | 10 636 |
| Sum driftskostnader | 68 652 | 68 501 | 83 639 | 23 920 | 10 636 |
| Driftsresultat | 351 348 | 281 500 | 216 361 | 1 080 | −10 636 |
| Inntekt på investering i datterselskap | - | - | - | - | 74 066 |
| Inntekt på investering i tilknyttet selskap | 4 321 | - | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 265 | 6 865 | - | - | 3 300 |
| Annen finansinntekt | 1 643 000 | 2 070 000 | - | - | 1 400 000 |
| Sum finansinntekter | 1 647 586 | 2 076 865 | 2 393 032 | 1 480 275 | 1 477 366 |
| Annen rentekostnad | 14 376 | 63 943 | - | - | 66 730 |
| Sum finanskostnader | 14 376 | 63 943 | 120 302 | 95 320 | 66 730 |
| Netto finans | 1 633 210 | 2 012 922 | 2 272 730 | 1 384 955 | 1 410 636 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 489 091 | 1 386 035 | 1 400 000 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | 22 020 | 5 728 | −9 899 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 1 409 899 |
| Resultat før skattekostnad | 1 984 558 | 2 294 422 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 75 268 | 49 487 | - | - | - |
| Årsresultat | 1 909 290 | 2 244 935 | 2 467 071 | 1 380 307 | 1 409 899 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 1 909 290 | 2 244 935 | - | - | 1 409 899 |
| Tilleggsutbytte | - | - | - | - | 200 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 1 209 899 |
| Totalresultat | 1 909 290 | 2 244 935 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 1 909 290 | 2 244 935 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 1 909 290 | 2 244 935 | - | - | 1 409 899 |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 1 630 600 | 1 665 400 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 630 600 | 1 665 400 | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 3 916 500 | 3 916 500 | - | - | 3 916 500 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 295 165 | 295 165 | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 280 000 | 280 000 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 4 491 665 | 4 491 665 | - | - | 3 916 500 |
| Sum anleggsmidler | 6 122 265 | 6 157 065 | 5 911 865 | 5 651 500 | 3 916 500 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 106 300 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | 292 378 | - | - | - |
| Konsernfordringer | 3 652 036 | 3 316 305 | - | - | 1 575 286 |
| Sum fordringer | 3 652 036 | 3 608 683 | - | - | 1 681 586 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 662 355 | 411 040 | - | - | 286 364 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 662 355 | 411 040 | - | - | 286 364 |
| Sum omløpsmidler | 4 314 391 | 4 019 723 | 4 009 894 | 1 819 383 | 1 967 950 |
| Sum eiendeler | 10 436 656 | 10 176 788 | 9 921 759 | 7 470 883 | 5 884 450 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | - | - | - |
| Overkurs | 9 437 | 9 437 | - | - | 9 437 |
| Sum innskutt egenkapital | 109 437 | 109 437 | 109 437 | 109 437 | 109 437 |
| Annen egenkapital | 10 139 067 | 8 899 778 | - | - | 3 934 465 |
| Sum opptjent egenkapital | 10 139 067 | 8 899 778 | 7 206 843 | 4 739 772 | 3 934 465 |
| Sum egenkapital | 10 248 504 | 9 009 215 | 7 316 280 | 4 849 209 | 4 043 902 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 1 799 999 |
| Utsatt skatt | 5 304 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 4 870 | 5 304 | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | 480 000 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | 480 000 | - | - | 1 799 999 |
| Sum langsiktig gjeld | 4 870 | 485 304 | 1 085 591 | 2 585 728 | 1 799 999 |
| Betalbar skatt | 75 702 | 49 774 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 107 500 | 607 500 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 80 | 24 995 | - | - | 40 549 |
| Sum kortsiktig gjeld | 183 282 | 682 269 | 1 519 888 | 35 946 | 40 549 |
| Sum gjeld | 188 152 | 1 167 573 | 2 605 479 | 2 621 674 | 1 840 548 |
| Sum egenkapital og gjeld | 10 436 656 | 10 176 788 | - | - | 5 884 450 |
| å kr 1000) | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 23,54▲ | 5,89 | 2,64 | 50,61 | 48,53 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,02▼ | 0,13 | 0,36 | 0,54 | 0,46 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 19,4 %▼ | 23,5 % | 30,0 % | 22,2 % | 24,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 83,7 %▲ | 80,4 % | 72,1 % | 4,3 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 454,6 %▼ | 641,4 % | 822,4 % | 5 521,2 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 98,2 %▲ | 88,5 % | 73,7 % | 64,9 % | 68,7 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Sandnes Holding AS83,7 %
0,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
LOOMIS NORGE AS2,1 % 410,7 mill.220 ansatte 2025
AVARN SECURITY AVIATION AS3,3 % 920,3 mill.1 879 ansatte 2025
Securitas AS5,0 % 2 075,7 mill.2 934 ansatte 2025
Sandnes Holding AS83,7 % 0,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
0 %255075100
De tre andre er de største selskapene i næringskode 80.010.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Tormod Bjerkeli Sandnes | 1974 |
| Varamedlem | Per Olav Bjerkeli Sandnes | 1951 |
| Regnskapsfører | ADMENTO AS989 176 013 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Tormod Bjerkeli Sandnes100,0 %f. 1974 · Mandal · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- MANDAL VAKT OG REDNING AS100,0 %983 902 642 · 1 000 ordinære aksjer
- AT SANDNES HOLDING AS50,0 %932 402 459 · 1 500 ordinære aksjer
- MJÅVANN BOLIG AS36,5 %919 231 351 · 36 500 ordinære aksjer
- CCM Holdings AS0,04 %830 688 072 · 4 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.