- Org.nr.
- 997 143 469
- Telefon
- 905 88 448
- Adresse
- Langgata 13, 4306 Sandnes
Driftsresultat3 627 64130,6 % margin
EBITDA3 767 146før av- og nedskrivninger
Årsresultat2 962 65225,0 % margin
Egenkapital133 6562,4 % av eiendelene
Sandnes Optikk AS er et aksjeselskap innen detaljhandel med medisinske og ortopediske artikler, stiftet 2011.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 997 143 469
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 04.07.2011
- Registrert
- 27.07.2011
- Adresse
- Langgata 13, 4306 Sandnes
- Telefon
- 905 88 448
- Postadresse
- Postboks 183
- Kommune
- Sandnes
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 6
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Sandnes Optikk AS997 186 524 · SANDNES6 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Optiske tjenester innen øyeoptikk, samt optiske arktikler og handel med varer og utstyr.
Tidligere navn
- ARNØY CONSULT AS27.07.2011 til 17.11.2015
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 11 859 941 | 10 958 814 | 9 433 206 | 8 931 868 | 9 492 129 |
| Sum driftsinntekter | 11 859 941 | 10 958 814 | 9 433 206 | 8 931 868 | 9 492 129 |
| Varekostnad | 2 511 891 | 2 165 954 | 1 948 218 | 2 043 054 | 2 008 535 |
| Lønnskostnad | 3 896 398 | 3 166 634 | 3 102 756 | 3 055 141 | 2 620 742 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 139 505 | 81 106 | 16 521 | 15 455 | 13 783 |
| Annen driftskostnad | 1 684 505 | 1 664 465 | 1 538 781 | 1 405 879 | 1 203 843 |
| Sum driftskostnader | 8 232 299 | 7 078 159 | 6 606 276 | 6 519 529 | 5 846 903 |
| Driftsresultat | 3 627 641 | 3 880 655 | 2 826 930 | 2 412 339 | 3 645 226 |
| Annen renteinntekt | 125 600 | 107 739 | 67 188 | 18 956 | 20 291 |
| Annen finansinntekt | 23 156 | 22 554 | 22 767 | 20 890 | - |
| Sum finansinntekter | 148 755 | 130 293 | 89 955 | 39 846 | 20 291 |
| Annen rentekostnad | - | 4 595 | 327 | 2 348 | 246 |
| Annen finanskostnad | 18 | 13 | 29 | 89 | 67 |
| Sum finanskostnader | 18 | 4 607 | 356 | 2 437 | 313 |
| Netto finans | 148 738 | 125 685 | 89 598 | 37 409 | 19 977 |
| Resultat før skatt | - | - | 2 916 528 | 2 449 748 | 3 665 203 |
| Resultat før skattekostnad | 3 776 379 | 4 006 340 | - | - | - |
| Skattekostnad | 813 727 | 873 248 | 634 860 | 533 469 | 805 474 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 2 281 668 | 1 916 279 | 2 859 729 |
| Årsresultat | 2 962 652 | 3 133 092 | 2 281 668 | 1 916 279 | 2 859 729 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 962 652 | 3 133 092 | 2 281 668 | 1 916 279 | 2 859 729 |
| Totalresultat | 2 962 652 | 3 133 092 | 2 281 668 | 1 916 279 | 2 859 729 |
| Ordinært utbytte | 2 950 000 | 3 130 000 | 2 280 000 | 1 916 000 | 2 859 000 |
| Overført til annen egenkapital | 12 652 | 3 092 | 1 668 | 279 | 729 |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 962 652 | 3 133 092 | 2 281 668 | 1 916 279 | 2 859 729 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy o.1. | 575 648 | 266 242 | 47 521 | 48 038 | 63 493 |
| Sum varige driftsmidler | 575 648 | - | 47 521 | 48 038 | 63 493 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 | 10 000 |
| Sum anleggsmidler | 585 648 | 276 242 | 57 521 | 58 038 | 73 493 |
| Sum varer | 1 096 873 | 990 093 | 895 343 | 848 157 | 740 516 |
| Kundefordringer | 142 805 | 108 514 | 155 267 | 115 500 | 42 496 |
| Andre kortsiktige fordringer | 934 918 | 816 793 | 722 908 | 747 223 | 594 223 |
| Sum fordringer | 1 077 723 | 925 307 | 878 175 | 862 723 | 636 719 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 2 857 770 | 3 117 125 | 2 395 934 | 1 967 569 | 3 262 029 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 2 857 770 | 3 117 125 | 2 395 934 | 1 967 569 | 3 262 029 |
| Sum omløpsmidler | 5 032 365 | 5 032 525 | 4 169 452 | 3 678 449 | 4 639 264 |
| Sum eiendeler | 5 618 012 | 5 308 767 | 4 226 973 | 3 736 487 | 4 712 757 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Overkurs | 5 180 | 5 180 | 5 180 | 5 180 | 5 180 |
| Sum innskutt egenkapital | 105 180 | 105 180 | 105 180 | 105 180 | 105 180 |
| Annen egenkapital | 28 476 | 15 824 | 12 732 | 11 064 | 10 785 |
| Sum opptjent egenkapital | 28 476 | 15 824 | 12 732 | 11 064 | 10 785 |
| Sum egenkapital | 133 656 | 121 004 | 117 912 | 116 244 | 115 965 |
| Utsatt skatt | 169 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 169 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 169 | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 811 254 | 378 795 | 446 527 | 444 123 | 242 234 |
| Betalbar skatt | 813 558 | 873 248 | 634 860 | 533 469 | 805 474 |
| Skyldige offentlige avgifter | 498 596 | 490 403 | 428 626 | 407 517 | 161 670 |
| Utbytte | 2 950 000 | 3 130 000 | 2 280 000 | 1 916 000 | 2 859 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 410 779 | 315 316 | 319 047 | 319 134 | 528 413 |
| Sum kortsiktig gjeld | 5 484 187 | 5 187 762 | 4 109 060 | - | 4 596 792 |
| Sum gjeld | 5 484 356 | 5 187 762 | 4 109 060 | 3 620 243 | 4 596 792 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 618 012 | 5 308 767 | 4 226 973 | - | 4 712 757 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,92▼ | 0,97 | 1,01 | - | 1,01 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 41,03▼ | 42,87 | 34,85 | 31,14 | 39,64 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 69,1 %▼ | 84,1 % | 73,3 % | 58,0 % | 77,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 30,6 %▼ | 35,4 % | 30,0 % | 27,0 % | 38,4 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 25,0 %▼ | 28,6 % | 24,2 % | 21,5 % | 30,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 2,4 %▲ | 2,3 % | 2,8 % | 3,1 % | 2,5 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 976 657
- Resultat per ansatt, kroner
- 604 607
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Sandnes Optikk AS30,6 %
11,9 mill. 6 ansatte 2025
−10 %010203040
Interoptik AS−1,5 % 301,8 mill.301 ansatte 2024
SYNOPTIK NORGE AS4,4 % 863,9 mill.734 ansatte 2024
SYNSAM GROUP NORWAY AS9,9 % 1 497,9 mill.1 192 ansatte 2025
Sandnes Optikk AS30,6 % 11,9 mill.6 ansatte 2025
−10 %010203040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 47.740.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Knut Arnøy | 1972 |
| Styrets leder | Knut Arnøy | 1972 |
| Varamedlem | Janne Dueland Arnøy | 1974 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
| Regnskapsfører | Forus Regnskapsservice A/S944 961 615 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ARNØY INVEST AS50,0 %Tananger · 500 ordinære aksjer
- Sokath Holding AS50,0 %Sola · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- C Optikk AS0,55 %889 257 512 · 1 000 ordinære aksjer
- Sandnes Sentrum AS0,13 %959 258 503 · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.