- Org.nr.
- 921 524 633
- Adresse
- Ringeriksveien 164, 1339 Vøyenenga
- Hovedeier
- ES INVESTMENT AS, 100 %
- Bransje
- Rørleggerarbeid
Sandvika VVS Senter AS er et aksjeselskap innen rørleggerarbeid, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 524 633
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 20.09.2018
- Registrert
- 20.10.2018
- Adresse
- Ringeriksveien 164, 1339 Vøyenenga
- Kommune
- Bærum
- Næring
- 43.221 RørleggerarbeidRørleggerarbeid i Bærum (110)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 5
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Sandvika VVS Senter AS921 602 103 · BÆRUM5 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Håndvekstjenester innen for bygg og anlegg, salg av VVS og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender. Levere tjenester innen rørlegger, snekker, murer/flislegger, fasadearbeid og ventilasjonsarbeid og andre tjenester/produketer som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Tidligere navn
- NETTBAD OSLO AS20.10.2018 til 03.09.2019
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 6 892 031 | 6 944 552 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 6 892 031 | 6 944 552 | 6 446 190 | 8 602 561 | 9 465 362 |
| Varekostnad | 3 804 396 | 4 754 139 | 4 002 001 | 5 053 909 | - |
| Lønnskostnad | 879 057 | 792 215 | 563 311 | 1 899 533 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 258 679 | 161 092 | 230 208 | 163 069 | - |
| Annen driftskostnad | 2 055 773 | 1 549 015 | 1 405 619 | 1 553 189 | - |
| Sum driftskostnader | 6 997 905 | 7 256 461 | 6 201 139 | 8 669 701 | 9 010 162 |
| Driftsresultat | −105 875 | −311 910 | 245 051 | −67 139 | 455 201 |
| Annen renteinntekt | 4 475 | - | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 368 | 173 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 4 843 | 173 | - | 1 244 | 7 |
| Annen rentekostnad | 68 820 | 79 747 | - | - | - |
| Annen finanskostnad | 8 125 | 2 422 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 76 945 | 82 168 | 118 634 | 16 581 | 21 843 |
| Netto finans | −72 102 | −81 995 | −118 634 | −15 337 | −21 836 |
| Resultat før skatt | −177 977 | −393 904 | 126 417 | −82 476 | 433 365 |
| Skattekostnad | 58 691 | −50 322 | −98 634 | −17 361 | - |
| Årsresultat | −236 668 | −343 582 | 225 051 | −65 115 | 550 655 |
| Udekket tap | −236 668 | −256 263 | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 0 | −87 319 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −236 668 | −343 582 | - | - | - |
| Utsatt skattefordel | 0 | 58 691 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 58 691 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 634 475 | 573 254 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 634 475 | 573 254 | - | - | - |
| Lån til tilknyttet selskap og felles kontrollert virksomhet | 1 020 000 | - | - | - | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 55 000 | 55 000 | - | - | - |
| Andre fordringer | 76 907 | 0 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 1 151 907 | 55 000 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 1 786 383 | 686 945 | 856 793 | 314 237 | 468 937 |
| Varer | 1 216 473 | 1 216 473 | - | - | - |
| Sum varer | 1 216 473 | 1 216 473 | - | - | - |
| Kundefordringer | 288 524 | 318 702 | - | - | - |
| Sum fordringer | 501 986 | 710 156 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 349 125 | 1 050 219 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 349 125 | 1 050 219 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 2 067 584 | 2 976 848 | 2 948 426 | 1 734 021 | 1 715 900 |
| Sum eiendeler | 3 853 966 | 3 663 793 | 3 805 219 | 2 048 258 | 2 184 837 |
| Selskapskapital | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | 388 514 | 151 846 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | −388 514 | −151 846 | 312 371 | 87 318 | 152 433 |
| Sum egenkapital | −358 514 | −121 846 | 342 371 | 117 318 | 182 433 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 681 812 | 705 804 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 681 812 | 705 804 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 681 812 | 705 804 | 848 769 | 450 354 | 818 403 |
| Leverandørgjeld | 1 182 449 | 1 182 991 | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 331 021 | 190 520 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 2 017 198 | 1 706 323 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 3 530 668 | 3 079 834 | 2 614 079 | 1 480 585 | 1 184 000 |
| Sum gjeld | 4 212 480 | 3 785 639 | 3 462 848 | 1 930 939 | 2 002 404 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 853 966 | 3 663 793 | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,59▼ | 0,97 | 1,13 | 1,17 | 1,45 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −11,75▲ | −31,07 | 10,11 | 16,46 | 10,98 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −2,7 %▲ | −8,3 % | 8,4 % | −3,1 % | 20,8 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −1,5 %▲ | −4,5 % | 3,8 % | −0,8 % | 4,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −3,4 %▲ | −4,9 % | 3,5 % | −0,8 % | 5,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −9,3 %▼ | −3,3 % | 9,0 % | 5,7 % | 8,3 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 378 406
- Resultat per ansatt, kroner
- −21 175
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.221.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Ensar Sabanovic | 1991 |
| Styrets leder | Ensar Sabanovic | 1991 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ES INVESTMENT AS100,0 %Vøyenenga · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- ES INVESTMENT AS
- Sandvika VVS Senter AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- VARME & BAD AS0,01 %991 603 344 · 75 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.