- Org.nr.
- 914 631 599
- Adresse
- Kirkehaug 4, 7656 Verdal
- Bransje
- Oppføring av bygninger
Driftsresultat−41 801ikke oppgitt
Årsresultat292 964ikke oppgitt
Egenkapital2 155 96239,1 % av eiendelene
Sarisan Holding AS er et aksjeselskap innen oppføring av bygninger, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 631 599
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 19.08.2026
- Stiftet
- 05.12.2014
- Registrert
- 18.12.2014
- Adresse
- Kirkehaug 4, 7656 Verdal
- Kommune
- Verdal
- Aksjekapital
- 210 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Vedtektsfestet formål
Selskapets formål er å investere i aksjer innen ulike sektorer, herunder eiendomsselskaper, samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 41 801 | - | - | 21 488 | 19 452 |
| Sum driftskostnader | 41 801 | 33 535 | 30 935 | 21 488 | 19 452 |
| Driftsresultat | −41 801 | −33 535 | −30 935 | −21 488 | −19 452 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 300 000 | - | - | 58 179 | - |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | - | - | 61 180 | - |
| Annen renteinntekt | 70 | - | - | 50 | - |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | 25 513 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 325 583 | 368 732 | 69 886 | 119 409 | 138 884 |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | - | - | - | 16 096 | - |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | - | - | - | 97 920 | - |
| Sum finanskostnader | - | - | 106 251 | 114 016 | 92 423 |
| Netto finans | 325 583 | 368 732 | −36 365 | 5 393 | 46 461 |
| Resultat før skatt | - | 335 197 | −67 300 | −16 096 | 27 009 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −16 096 | - |
| Resultat før skattekostnad | 283 783 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | −9 181 | - | - | - | 5 942 |
| Årsresultat | 292 964 | 342 550 | 26 483 | −16 096 | 21 067 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 292 964 | - | - | −16 096 | - |
| Totalresultat | 292 964 | - | - | −16 096 | - |
| Ordinært utbytte | 900 000 | - | - | 500 000 | - |
| Overført fra annen egenkapital | −607 036 | - | - | −516 096 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 292 964 | - | - | −16 096 | - |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | 0 |
| Utsatt skattefordel | 33 556 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 33 556 | - | - | - | - |
| Investering i datterselskap | 3 641 565 | - | - | 3 641 565 | - |
| Lån til foretak i samme konsern | 1 559 458 | - | - | 1 506 723 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 5 201 023 | - | - | 5 148 288 | - |
| Sum anleggsmidler | 5 234 579 | 5 225 398 | 5 218 045 | 5 148 288 | 5 632 108 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | - | 58 179 | - |
| Sum fordringer | - | - | - | 58 179 | - |
| Markedsbaserte aksjer | 275 059 | - | - | 163 904 | - |
| Sum investeringer | 275 059 | - | - | 163 904 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 3 228 | - | - | 5 133 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 228 | - | - | 5 133 | - |
| Sum omløpsmidler | 278 287 | 550 504 | 183 307 | 227 216 | 252 121 |
| Sum eiendeler | 5 512 866 | 5 775 902 | 5 401 352 | 5 375 504 | 5 884 229 |
| Aksjekapital | 210 000 | - | - | 210 000 | - |
| Overkurs | 1 945 962 | - | - | 2 183 964 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 2 155 962 | 2 393 964 | 2 393 964 | 2 393 964 | 2 888 993 |
| Sum egenkapital | 2 155 962 | 2 762 998 | 2 420 448 | 2 393 964 | 2 910 060 |
| Utsatt skatt | - | - | - | 76 761 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | - | 76 761 | - |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | 2 860 445 | - |
| Langsiktig konserngjeld | 2 712 570 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 712 570 | - | - | 2 860 445 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 2 712 570 | 2 968 570 | 2 936 570 | 2 937 206 | 2 909 835 |
| Utbytte | 600 000 | - | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 25 000 | - | - | 25 000 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 19 334 | - | - | 19 334 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 644 334 | 44 334 | 44 334 | 44 334 | 64 334 |
| Sum gjeld | 3 356 904 | 3 012 904 | 2 980 904 | 2 981 540 | 2 974 169 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 512 866 | - | - | 5 375 504 | - |
| Sum opptjent egenkapital | - | 369 034 | 26 483 | - | 21 067 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,43▼ | 12,42 | 4,13 | 5,13 | 3,92 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,56▲ | 1,09 | 1,23 | 1,25 | 1,02 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 5,0 %▼ | 6,0 % | 0,7 % | 1,7 % | 2,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 39,1 %▼ | 47,8 % | 44,8 % | 44,5 % | 49,5 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Stein Arild Risan | 1966 |
| Styremedlem | Sissel Gynnild Risan | 1973 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- STEIN ARILD RISAN100,0 %f. 1966 · Verdal · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Merkurveien AS100,0 %916 039 131 · 200 ordinære aksjer
- STEIN ARILD RISAN AS100,0 %916 039 018 · 100 ordinære aksjer
- Havfruvegen 2 AS100,0 %928 830 977 · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.