- Org.nr.
- 982 722 497
- Telefon
- 56 33 11 30
- Adresse
- Sartor Senter, 5353 Straume
- Bransje
- Tannlegetjenester
Driftsresultat4 205 76212,8 % margin
EBITDA5 797 010før av- og nedskrivninger
Årsresultat4 019 52612,2 % margin
Egenkapital3 532 38641,0 % av eiendelene
Sartor Tannlegesenter DA er en ansvarlig selskap med delt ansvar innen tannlegetjenester, stiftet 2000.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 982 722 497
- Organisasjonsform
- Ansvarlig selskap med delt ansvar
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 01.12.2000
- Registrert
- 07.12.2000
- Adresse
- Sartor Senter, 5353 Straume
- Telefon
- 56 33 11 30
- Postadresse
- Postboks 234
- Kommune
- Øygarden
- Aksjekapital
- Ikke oppgitt
- Ansatte
- 25
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Sartor Tannlegesenter DA982 739 225 · ØYGARDEN25 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Tannhelsetjeneste.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 32 827 817 | 29 137 317 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 32 827 817 | 29 137 317 | 28 715 425 | 24 998 405 | 20 861 109 |
| Varekostnad | 15 051 687 | 12 607 301 | 12 770 485 | 11 095 241 | 9 703 590 |
| Lønnskostnad | 6 634 659 | 6 605 912 | 5 812 162 | 5 802 143 | 5 382 579 |
| Avskrivninger | 1 591 248 | 1 580 106 | 1 565 540 | 975 509 | 1 311 169 |
| Annen driftskostnad | 5 344 460 | 5 040 661 | 5 126 335 | 4 246 219 | 3 776 176 |
| Sum driftskostnader | 28 622 055 | 25 833 980 | 25 274 522 | 22 119 112 | 20 173 514 |
| Driftsresultat | 4 205 762 | 3 303 337 | 3 440 903 | 2 879 294 | 687 595 |
| Annen finansinntekt | 23 250 | 27 970 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 23 250 | 27 970 | 17 676 | 8 999 | 8 528 |
| Annen rentekostnad | 209 485 | 289 444 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 209 485 | 289 444 | 372 826 | 146 319 | 163 760 |
| Netto finans | −186 235 | −261 474 | −355 150 | −137 320 | −155 232 |
| Resultat før skatt | 4 019 526 | 3 041 863 | 3 085 753 | 2 741 974 | 532 363 |
| Årsresultat | 4 019 526 | 3 041 863 | 3 085 753 | 2 741 974 | 532 363 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 4 019 526 | 3 041 863 | - | - | - |
| Totalresultat | 4 019 526 | 3 041 863 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 4 019 526 | 3 041 863 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 4 019 526 | 3 041 863 | - | - | - |
| Goodwill | 2 196 000 | 3 294 000 | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 2 196 000 | 3 294 000 | - | - | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 603 680 | 881 352 | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 813 828 | 570 263 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 417 508 | 1 451 615 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 3 613 508 | 4 745 615 | 6 269 081 | 7 824 663 | 3 130 604 |
| Sum varer | 29 595 | 32 702 | - | - | - |
| Kundefordringer | 760 853 | 724 177 | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 370 800 | 124 926 | - | - | - |
| Sum fordringer | 1 131 653 | 849 103 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 3 845 430 | 3 562 163 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 845 430 | 3 562 163 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 5 006 679 | 4 443 969 | 4 190 629 | 4 562 010 | 3 565 032 |
| Sum eiendeler | 8 620 187 | 9 189 584 | 10 459 711 | 12 386 674 | 6 695 636 |
| Annen egenkapital | 3 532 386 | 3 813 762 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 3 532 386 | 3 813 762 | 4 042 593 | 2 945 054 | 704 080 |
| Sum egenkapital | 3 532 386 | 3 813 762 | 4 042 593 | 2 945 054 | 704 080 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 2 439 988 | 3 659 992 | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 439 988 | 3 659 992 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 2 439 988 | 3 659 992 | 4 879 996 | 6 100 000 | 3 045 376 |
| Leverandørgjeld | 1 526 480 | 600 667 | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 336 335 | 437 376 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 784 998 | 677 787 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 2 647 813 | 1 715 831 | 1 537 122 | 3 341 620 | 2 946 180 |
| Sum gjeld | 5 087 801 | 5 375 823 | 6 417 118 | 9 441 620 | 5 991 556 |
| Sum egenkapital og gjeld | 8 620 187 | 9 189 584 | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,89▼ | 2,59 | 2,73 | 1,37 | 1,21 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,44▲ | 1,41 | 1,59 | 3,21 | 8,51 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 47,5 %▲ | 33,9 % | 30,3 % | 30,3 % | 10,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 12,8 %▲ | 11,3 % | 12,0 % | 11,5 % | 3,3 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 12,2 %▲ | 10,4 % | 10,7 % | 11,0 % | 2,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 41,0 %▼ | 41,5 % | 38,6 % | 23,8 % | 10,5 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 313 113
- Resultat per ansatt, kroner
- 168 230
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Sartor Tannlegesenter DA12,8 %
32,8 mill. 25 ansatte 2025
0 %51015
Colosseumklinikken AS6,0 % 1 855,0 mill.803 ansatte 2025
ORIS DENTAL AS11,3 % 2 260,5 mill.874 ansatte 2025
Odontia Klinikkdrift AS11,7 % 497,3 mill.234 ansatte 2025
Sartor Tannlegesenter DA12,8 % 32,8 mill.25 ansatte 2025
0 %51015
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.230.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Odd Nesse | 1960 |
| Revisor | REVISOR-PARTNER AS987 655 887 | - |
| Regnskapsfører | SILVA REGNSKAP DA990 516 065 | - |
| Deltaker med delt ansvar | Odd Nesse | 1960 |
| Deltaker med delt ansvar | TANNLEGE KATHRINE EKANGER AS911 599 511 | - |