- Org.nr.
- 914 731 593
- Telefon
- 920 70 165
- Adresse
- Henrik Bulls veg 115, 2052 Jessheim
- Bransje
- Catering for arrangementer
Driftsresultat372 8155,8 % margin
EBITDA430 867før av- og nedskrivninger
Årsresultat301 6464,7 % margin
Egenkapital944 66142,0 % av eiendelene
SATAY CATERING AS er et aksjeselskap innen catering for arrangementer, stiftet 2014.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 914 731 593
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 08.12.2014
- Registrert
- 29.12.2014
- Adresse
- Henrik Bulls veg 115, 2052 Jessheim
- Telefon
- 920 70 165
- Postadresse
- Siggerudhagan 56
- Kommune
- Ullensaker
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SATAY CATERING AS914 769 043 · ULLENSAKER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Tilbereding, utkjøring og produksjon av mat, samt utleie av lokaler.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 6 441 694 | 6 702 648 | 6 826 487 | 6 250 397 | 2 263 517 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 96 383 | −87 164 | 211 347 |
| Annen driftsinntekt (0) | - | 385 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 6 441 694 | 6 703 033 | 6 922 870 | 6 163 233 | 2 474 863 |
| Varekostnad | 957 794 | 1 171 804 | 1 226 492 | 1 177 644 | 501 358 |
| Lønnskostnad l, 2, 3, | - | - | - | - | 493 565 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 128 242 |
| Lønnskostnad | 3 590 731 | 3 692 686 | 3 678 610 | 2 165 639 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 58 052 | 27 978 | 141 313 | 117 352 | - |
| Annen driftskostnad | 1 462 302 | 1 820 198 | 1 288 435 | 1 130 449 | 881 004 |
| Sum driftskostnader | 6 068 879 | 6 712 666 | 6 334 850 | 4 591 084 | 2 004 168 |
| Driftsresultat | 372 815 | −9 633 | 588 020 | 1 572 149 | 470 695 |
| Annen renteinntekt | 9 139 | 11 781 | 1 514 | 199 | 217 |
| Annen finansinntekt | - | - | - | - | 2 751 |
| Annen finansinntekt (0) | - | 5 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 9 139 | 11 787 | 1 514 | 199 | 2 968 |
| Annen rentekostnad | 70 | 4 777 | 4 550 | 779 | 2 904 |
| Annen finanskostnad (0) | - | 130 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 70 | 4 907 | 4 550 | 779 | 2 904 |
| Netto finans | 9 069 | 6 880 | −3 035 | −580 | 64 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 470 759 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 81 490 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 389 269 |
| Resultat før skattekostnad | 381 885 | −2 754 | 584 984 | 1 571 569 | - |
| Skattekostnad | 80 239 | 0 | 180 861 | 313 971 | - |
| Årsresultat | 301 646 | −2 754 | 404 123 | 1 257 598 | 389 269 |
| Avgitt konsernbidrag | 117 000 | 0 | 477 976 | 0 | - |
| Annen egenkapital | 184 646 | −2 754 | −73 853 | 1 257 598 | 389 269 |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 404 123 | 1 257 598 | 389 269 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 46 047 | - |
| Maskiner og anlegg | - | - | 0 | 129 487 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | 21 411 | 79 463 | 257 249 | 0 | 224 683 |
| Sum varige driftsmidler | 21 411 | 79 463 | 257 249 | 129 487 | 224 683 |
| Investeringer i tilknyttet selskap | - | - | 100 | - | 100 |
| Investering i datterselskap | 100 | 100 | - | - | 0 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 100 | 100 | 100 | - | 100 |
| Sum anleggsmidler | 21 511 | 79 563 | 257 349 | 175 634 | 224 783 |
| Kundefordringer | 371 789 | 240 004 | 591 911 | 214 612 | 206 847 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 51 653 |
| Konsernfordringer | - | - | - | - | 5 626 |
| Andre kortsiktige fordringer | 28 525 | 156 082 | 174 491 | 202 272 | - |
| Sum fordringer | 400 314 | 396 086 | 766 402 | 416 884 | 264 127 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 828 072 | 1 585 679 | 1 219 015 | 2 572 039 | 984 700 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 828 072 | 1 585 679 | 1 219 015 | 2 572 039 | 984 700 |
| Sum omløpsmidler | 2 228 386 | 1 981 765 | 1 985 417 | 2 988 923 | 1 248 827 |
| Sum eiendeler | 2 249 898 | 2 061 327 | 2 242 766 | 3 164 557 | 1 473 610 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 0 | 46 047 | - |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 914 661 | 730 016 | 732 769 | 806 622 | 749 024 |
| Sum opptjent egenkapital | 914 661 | 730 016 | 732 769 | 806 622 | 749 024 |
| Sum egenkapital | 944 661 | 760 016 | 762 769 | 836 622 | 779 024 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 275 516 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 0 | 0 | 0 | 0 | 275 516 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 275 516 |
| Leverandørgjeld | 109 811 | 144 049 | 226 124 | 200 004 | 121 140 |
| Betalbar skatt | 47 239 | 0 | 0 | 360 018 | 81 490 |
| Skyldige offentlige avgifter | 327 214 | 284 075 | 374 608 | 300 340 | 141 847 |
| Utbytte | - | - | 0 | 1 200 000 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 150 000 | 0 | 612 790 | 0 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 670 973 | 873 188 | 266 475 | 267 574 | 74 593 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 305 236 | 1 301 312 | 1 479 996 | 2 327 936 | 419 071 |
| Sum gjeld | 1 305 236 | 1 301 312 | 1 479 996 | 2 327 936 | 694 586 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 249 898 | 2 061 327 | 2 242 766 | 3 164 558 | 1 473 610 |
| å kr 100,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,71▲ | 1,52 | 1,34 | 1,28 | 2,98 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,38▼ | 1,71 | 1,94 | 2,78 | 0,89 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 17,7 %▲ | 0,1 % | 21,8 % | 67,8 % | 32,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 5,8 %▲ | −0,1 % | 8,5 % | 25,5 % | 19,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 4,7 %▲ | −0,0 % | 5,8 % | 20,4 % | 15,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 42,0 %▲ | 36,9 % | 34,0 % | 26,4 % | 52,9 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SATAY CATERING AS5,8 %
6,4 mill. 1 til 4 ansatte 2025
0 %246
ESS MOBILE OFFSHORE UNITS AS0,6 % 226,0 mill.380 ansatte 2025
GATE GOURMET NORWAY AS0,7 % 308,5 mill.269 ansatte 2025
ARAMARK NORGE OFFSHORE AS2,1 % 399,6 mill.263 ansatte 2025
SATAY CATERING AS5,8 % 6,4 mill.1 til 4 ansatte 2025
0 %246
De tre andre er de største selskapene i næringskode 56.210.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Zoltán Mohácsi | 1979 |
| Styrets leder | Zoltán Mohácsi | 1979 |
| Styremedlem | Zsuzsanna Mohácsiné Teplan | 1973 |
| Regnskapsfører | IREGNSKAP AS997 808 339 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Zsuzsanna Mohácsiné Teplan53,3 %f. 1973 · Eidsvoll · 160 ordinære aksjer
- ZOLTÁN MOHÁCSI46,7 %f. 1979 · Eidsvoll · 140 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- DON AS100,0 %815 777 182 · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.