- Org.nr.
- 985 913 145
- Telefon
- 51 67 44 04
- Adresse
- Torollsvegen 4, 4365 Nærbø
Driftsresultat−39 092−3,6 % margin
EBITDA32 508før av- og nedskrivninger
Årsresultat−39 997−3,7 % margin
Egenkapital3 926 84191,0 % av eiendelene
SATT ENERGI AS er et aksjeselskap innen kuldeanlegg-, varmepumpearbeid og installasjon av peiser, stiftet 2003.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 985 913 145
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 30.07.2003
- Registrert
- 07.08.2003
- Adresse
- Torollsvegen 4, 4365 Nærbø
- Telefon
- 51 67 44 04
- Kommune
- Hå
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.satt-energi.no
Underenheter
1
- SATT ENERGI AS985 924 201 · HÅ
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Salg av varme og aircondition mot bedrifter og husstander.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 087 200 | 1 035 825 | 1 464 160 | 1 464 100 | 617 323 |
| Sum driftsinntekter | 1 087 200 | 1 035 825 | 1 464 160 | 1 464 100 | 617 323 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | 1 170 | - | - | - | - |
| Varekostnad | 930 883 | 508 103 | 1 425 418 | 904 086 | 623 037 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 71 600 | 23 332 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 122 639 | 95 868 | 69 140 | 71 693 | 18 094 |
| Sum driftskostnader | 1 126 292 | 627 303 | 1 494 558 | 975 779 | 641 131 |
| Driftsresultat | −39 092 | 408 522 | −30 398 | 488 320 | −23 808 |
| Annen finansinntekt (0) | - | - | - | 97 | - |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | - | - | 404 700 | 0 | - |
| Annen renteinntekt | 940 | 2 120 | - | - | −52 |
| Verdiøkning av finansielle instrumenter | - | - | - | - | 414 283 |
| Verdiøkning markedsbaserte omløpsmidler | - | 428 516 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | 938 430 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 939 370 | 430 636 | 404 700 | 97 | 414 231 |
| Verdireduksjon av finansielle instrumenter vurdert til virkelig verdi | - | - | 0 | 358 499 | - |
| Verdireduksjon markedsbaserte omløpsmidler | 947 101 | - | - | - | - |
| Annen rentekostnad | 1 823 | 122 | 1 562 | 433 | - |
| Sum finanskostnader | 948 923 | 122 | −1 562 | −358 932 | - |
| Netto finans | −9 553 | 430 515 | 403 138 | −358 835 | 414 231 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 390 424 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 390 424 |
| Resultat før skattekostnad | −48 645 | 839 037 | 372 740 | 129 485 | - |
| Skattekostnad | - | - | 0 | 102 084 | - |
| Skattekostnad på resultat | −8 648 | 83 455 | - | - | - |
| Årsresultat | −39 997 | 755 582 | 372 740 | 27 401 | 390 424 |
| Annen egenkapital | - | - | 372 740 | 27 401 | 390 424 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −39 997 | 755 581 | - | - | - |
| Totalresultat | −39 997 | 755 581 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | 755 582 | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | −39 997 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | −39 997 | 755 582 | 372 740 | 27 401 | 390 424 |
| Utsatt skattefordel | 8 648 | - | - | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 8 648 | - | 0 | 0 | - |
| Tomter, bygninger o.a. fast eiendom | 1 801 395 | - | - | - | - |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 111 860 | 96 660 | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 1 913 255 | 96 660 | 0 | 0 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 1 921 903 | 96 660 | 0 | 0 | 0 |
| Varer | - | - | 166 675 | 189 145 | 152 313 |
| Sum varer | 429 872 | 71 215 | 166 675 | 189 145 | 152 313 |
| Kundefordringer | 291 975 | 192 475 | 277 859 | 44 609 | 31 601 |
| Andre fordringer | - | - | - | - | 53 004 |
| Andre kortsiktige fordringer | 61 146 | 201 074 | 16 987 | 5 097 | - |
| Sum fordringer | 353 121 | 393 549 | 294 847 | 49 706 | 84 605 |
| Markedsbaserte aksjer | 1 045 957 | 2 761 274 | 2 332 757 | 1 928 057 | 2 286 556 |
| Sum investeringer | 1 045 957 | 2 761 274 | 2 332 757 | 1 928 057 | 2 286 556 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 836 964 | 849 648 | 472 594 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 564 949 | 786 878 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 564 949 | 786 878 | 836 964 | 849 648 | 472 594 |
| Sum omløpsmidler | 2 393 900 | 4 012 916 | 3 631 243 | 3 016 556 | 2 996 068 |
| Sum eiendeler | 4 315 803 | 4 109 576 | 3 631 243 | 3 016 556 | 2 996 068 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 3 826 841 | 3 866 838 | 3 111 256 | 2 738 516 | 2 711 115 |
| Sum opptjent egenkapital | 3 826 841 | 3 866 838 | 3 111 256 | 2 738 516 | 2 711 115 |
| Sum egenkapital | 3 926 841 | 3 966 838 | 3 211 256 | 2 838 516 | 2 811 115 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 388 962 | 300 | 2 313 | 35 343 | 184 953 |
| Betalbar skatt | - | 83 455 | 0 | 102 084 | 5 |
| Skyldige offentlige avgifter | - | - | 70 822 | 40 613 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 346 852 | 0 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | - | 58 983 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 388 962 | 142 738 | 419 987 | 178 040 | 184 953 |
| Sum gjeld | 388 962 | 142 738 | 419 987 | 178 040 | 184 953 |
| Sum egenkapital og gjeld | 4 315 803 | 4 109 576 | 3 631 243 | 3 016 556 | 2 996 068 |
| Aksjekapital l, | - | - | 100 000 | 100 000 | - |
| Aksjekapital ( | - | - | - | - | 1 000 |
| aksjer å kr 100,00) | - | - | - | - | 100 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 6,15▼ | 28,11 | 8,65 | 16,94 | 16,20 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,10▲ | 0,04 | 0,13 | 0,06 | 0,07 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 21,4 %▼ | 21,7 % | 11,3 % | 16,2 % | 13,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −3,6 %▼ | 39,4 % | −2,1 % | 33,4 % | −3,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −3,7 %▼ | 72,9 % | 25,5 % | 1,9 % | 63,2 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 91,0 %▼ | 96,5 % | 88,4 % | 94,1 % | 93,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SATT ENERGI AS−3,6 %
1,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−5 %0510
SATT ENERGI AS−3,6 % 1,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
CO2OLTEC COMMERCIAL REFRIGERATION NORWAY AS5,1 % 475,8 mill.101 ansatte 2025
Therma Industri AS5,2 % 439,3 mill.130 ansatte 2025
Thermo Control AS7,2 % 385,1 mill.109 ansatte 2025
−5 %0510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.222.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Arne Lima | 1964 |
| Styrets leder | Arne Lima | 1964 |
| Varamedlem | Toini Underhaug | 1967 |
| Regnskapsfører | SECANT AS948 114 194 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ARNE LIMA50,0 %f. 1964 · Nærbø · 500 ordinære aksjer
- TOINI UNDERHAUG50,0 %f. 1967 · Nærbø · 500 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.