- Org.nr.
- 992 434 996
- Telefon
- 71 22 44 70
- Adresse
- Øran Vest, 6300 Åndalsnes
- Hovedeier
- SVEIN BERG HOLDING AS, 65 %
Driftsresultat1 618 16754,1 % margin
EBITDA2 348 091før av- og nedskrivninger
Årsresultat1 194 78940,0 % margin
Egenkapital8 689 96365,0 % av eiendelene
SB BYGG AS er et aksjeselskap innen produksjon av andre metallvarer ikke nevnt annet sted, stiftet 2008.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 992 434 996
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 12.10.2026
- Stiftet
- 21.02.2008
- Registrert
- 12.03.2008
- Adresse
- Øran Vest, 6300 Åndalsnes
- Telefon
- 71 22 44 70
- Kommune
- Rauma
- Aksjekapital
- 1 000 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SB BYGG AS992 435 968 · RAUMA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drive industriutvikling ved å leie ut eller selge eiendom og bygg tilknyttet næringsvirksomhet og hva dermed står i forbindelse, herunder deltagelse i andre selskaper.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 589 077 | - | - | - | 93 639 |
| Annen driftsinntekt | 2 400 000 | 2 232 000 | 1 335 264 | 3 738 016 | 3 393 178 |
| Sum driftsinntekter | 2 989 077 | 2 232 000 | 1 335 264 | 3 738 016 | 3 486 817 |
| Avskrivning på varige driftsmidler | - | - | - | - | 729 924 |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 729 924 | 729 924 | 729 924 | 729 924 | - |
| Annen driftskostnad | 640 987 | 368 563 | 306 835 | 507 062 | 160 848 |
| Sum driftskostnader | 1 370 911 | 1 098 487 | 1 036 759 | 1 236 986 | 890 772 |
| Driftsresultat | 1 618 167 | 1 133 513 | 298 505 | 2 501 030 | 2 596 045 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | - | 22 622 | - | - | - |
| Annen renteinntekt | 99 709 | 162 481 | 158 195 | 54 469 | 5 454 |
| Sum finansinntekter | 99 709 | 185 104 | 158 195 | 54 469 | 5 454 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 7 228 | - | 27 514 | 17 161 | 7 355 |
| Annen rentekostnad | 177 716 | 223 782 | 198 072 | 140 393 | 105 216 |
| Sum finanskostnader | 184 943 | 223 782 | 225 586 | 157 554 | 112 571 |
| Netto finans | −85 234 | −38 678 | −67 391 | −103 085 | −107 117 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | 2 488 928 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | 547 564 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 1 941 364 |
| Resultat før skattekostnad | 1 532 932 | 1 094 835 | 231 114 | 2 397 945 | - |
| Skattekostnad | 338 143 | 241 133 | 50 819 | 527 563 | - |
| Årsresultat | 1 194 789 | 853 702 | 180 295 | 1 870 382 | 1 941 364 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | - | - | 1 941 364 |
| Ordinært utbytte | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
| Overføringer annen egenkapital | - | - | - | - | 941 364 |
| Tilleggsutbytte | 1 000 000 | - | - | - | - |
| Annen egenkapital | −805 211 | −146 298 | −819 705 | 870 382 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | 853 702 | 180 295 | 1 870 382 | 1 941 364 |
| Sum immaterielle eiendeler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Tomter, bygninger og annen fast eiendom | 10 740 655 | 11 470 579 | 12 200 503 | 12 930 427 | 13 660 351 |
| Sum varige driftsmidler | 10 740 655 | 11 470 579 | 12 200 503 | 12 930 427 | 13 660 351 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 10 740 655 | 11 470 579 | 12 200 503 | 12 930 427 | 13 660 351 |
| Kundefordringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 24 419 | 0 | 449 196 | 0 | - |
| Konsernfordringer | 2 602 546 | 2 980 524 | 4 544 750 | 3 663 257 | 2 594 022 |
| Sum fordringer | 2 626 965 | 2 980 524 | 4 993 946 | 3 663 257 | 2 594 022 |
| Sum investeringer | 0 | 0 | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 0 | - | 0 | 0 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 0 | 0 | 0 | - | - |
| Sum omløpsmidler | 2 626 965 | 2 980 524 | 4 993 946 | 3 663 257 | 2 594 022 |
| Sum eiendeler | 13 367 621 | 14 451 104 | 17 194 449 | 16 593 685 | 16 254 373 |
| Aksjekapital | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | - |
| Overkurs | 1 500 | 1 500 | 1 500 | 1 500 | 1 500 |
| Sum innskutt egenkapital | 1 001 500 | 1 001 500 | 1 001 500 | 1 001 500 | 1 001 500 |
| Annen egenkapital | 7 688 463 | 8 493 674 | 8 639 972 | 9 459 677 | 8 589 295 |
| Sum opptjent egenkapital | 7 688 463 | 8 493 674 | 8 639 972 | 9 459 677 | 8 589 295 |
| Sum egenkapital | 8 689 963 | 9 495 174 | 9 641 472 | 10 461 177 | 9 590 795 |
| Utsatt skatt | 285 977 | 345 162 | 397 710 | 443 076 | 480 665 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 285 977 | 345 162 | 397 710 | 443 076 | 480 665 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 1 866 646 | 2 399 982 | 2 933 318 | 3 466 654 | 3 999 990 |
| Øvrig langsiktig gjeld | 704 863 | 496 107 | 464 035 | 453 707 | 436 546 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 2 571 509 | 2 896 089 | 3 397 353 | 3 920 361 | 4 436 536 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 3 241 251 | 3 795 063 | 4 363 437 | 4 917 201 |
| Leverandørgjeld | 7 578 | 9 823 | 6 456 | 26 791 | 1 487 |
| Betalbar skatt | 397 328 | 293 681 | 96 185 | 565 152 | 576 719 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | - | - | 145 551 |
| Skyldige offentlige avgifter | 0 | 82 668 | 0 | 139 947 | - |
| Utbytte | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 | 1 000 000 |
| Annen kortsiktig gjeld | 415 266 | 328 508 | 2 655 272 | 37 180 | 22 620 |
| Sum kortsiktig gjeld | 1 820 172 | 1 714 679 | 3 757 913 | 1 769 070 | 1 746 377 |
| Sum gjeld | 4 677 658 | 4 955 930 | 7 552 976 | 6 132 507 | 6 663 578 |
| Sum egenkapital og gjeld | 13 367 621 | 14 451 104 | 17 194 448 | 16 593 684 | 16 254 373 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 1 000 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 1,44▼ | 1,74 | 1,33 | 2,07 | 1,49 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,54▲ | 0,52 | 0,78 | 0,59 | 0,69 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 12,4 %▲ | 8,3 % | 2,7 % | 15,6 % | 16,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 54,1 %▲ | 50,8 % | 22,4 % | 66,9 % | 74,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 40,0 %▲ | 38,2 % | 13,5 % | 50,0 % | 55,7 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 65,0 %▼ | 65,7 % | 56,1 % | 63,0 % | 59,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SB BYGG AS54,1 %
3,0 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %0204060
Saferoad Traffic AS−1,2 % 714,4 mill.503 ansatte 2025
Øglænd System AS8,2 % 815,8 mill.282 ansatte 2025
Brunvoll AS8,9 % 1 779,9 mill.477 ansatte 2025
SB BYGG AS54,1 % 3,0 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %0204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 25.990.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Svein Berg | 1951 |
| Styrets leder | Svein Berg | 1951 |
| Styremedlem | Terje Berg | 1973 |
| Revisor | BDO AS993 606 650 | - |
| Regnskapsfører | SPAREBANK 1 REGNSKAPSHUSET SMN AS936 285 066 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- SVEIN BERG HOLDING AS65,0 %Åndalsnes · 1 625 A-aksjer
- TERJE BERG HOLDING AS17,6 %Åndalsnes · 439 B-aksjer
- HANNE BERG HOLDING AS17,4 %Åndalsnes · 436 B-aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- SVEIN BERG HOLDING AS
- Invisible Connections AS65,0 %
- SB BYGG AS65,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.