- Org.nr.
- 820 503 872
- Adresse
- Taubanen 23, 2742 Grua
- Bransje
- Skjønnhetspleie
Driftsresultat−10 478−2,8 % margin
Årsresultat−14 987−4,0 % margin
Egenkapital−67 533−42,3 % av eiendelene
SB Klinikk AS er et aksjeselskap innen skjønnhetspleie, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 820 503 872
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 02.10.2026
- Stiftet
- 17.02.2018
- Registrert
- 27.02.2018
- Adresse
- Taubanen 23, 2742 Grua
- Kommune
- Lunner
- Næring
- 96.220 Skjønnhetspleie
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
2
- Selena Beauty915 933 130 · LUNNER
- Selena Beauty921 026 528 · LUNNER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Hudpleie, vippeextencion, negldesign samt kurs og opplæring. Virksomheten driver også med import og videresalg av produkter for utførelse av vippeextencion.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 343 701 | 306 577 | 315 902 |
| Sum driftsinntekter | 374 247 | 381 023 | 343 701 | 306 577 | 315 902 |
| Varekostnad | - | 45 632 | 23 533 | 34 906 | 29 796 |
| Lønnskostnad | - | 197 639 | 134 411 | 175 514 | 145 885 |
| Annen driftskostnad | - | 139 906 | 152 442 | 111 098 | 200 964 |
| Sum driftskostnader | 384 725 | 383 227 | 310 386 | 321 518 | 376 645 |
| Driftsresultat | −10 478 | −2 204 | 33 315 | −14 941 | −60 743 |
| Sum finansinntekter | 82 | 9 | - | - | 0 |
| Annen rentekostnad | - | - | - | - | 2 774 |
| Sum finanskostnader | 4 591 | 22 | - | - | 2 774 |
| Netto finans | −4 509 | −13 | - | - | −2 774 |
| Resultat før skatt | −14 987 | −2 217 | - | - | −63 517 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −63 517 |
| Resultat før skattekostnad | - | - | 33 315 | −14 941 | - |
| Skattekostnad | - | - | 9 064 | 0 | - |
| Årsresultat | −14 987 | −2 217 | 24 251 | −14 941 | −63 517 |
| Udekket tap | - | - | 0 | −14 941 | −63 517 |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | - | - | 24 251 | 0 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 24 251 | −14 941 | −63 517 |
| Avskrivninger | - | 48 | - | - | - |
| Utsatt skattefordel | - | - | 0 | 1 725 | 1 725 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 0 | 1 725 | 1 725 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner | - | - | 48 | - | 48 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 48 | 48 | 48 |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 62 750 | 38 060 | 19 395 |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 62 750 | 38 060 | 19 395 |
| Sum anleggsmidler | 75 026 | 72 858 | 62 798 | 39 833 | 21 168 |
| Kundefordringer | - | - | 358 | −172 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 23 727 | 19 962 | −26 928 |
| Sum fordringer | - | - | 24 085 | 19 790 | −26 928 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 54 426 | 30 903 | 44 431 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 54 426 | 30 903 | 44 431 |
| Sum omløpsmidler | 84 512 | 88 032 | 78 511 | 50 693 | 17 503 |
| Sum eiendeler | 159 538 | 160 890 | 141 309 | 90 526 | 38 671 |
| Aksjekapital (selskapskapital) | - | - | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | - | - | 80 328 | 104 579 | 89 638 |
| Sum opptjent egenkapital | −97 533 | −82 544 | −80 328 | −104 579 | −89 638 |
| Sum egenkapital | −67 533 | −52 544 | −50 328 | −74 579 | −59 638 |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | - | - | - | - | −19 464 |
| Øvrig langsiktig gjeld | - | - | - | - | 13 994 |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | - | - | −5 470 |
| Utsatt skatt | - | - | 10 | 0 | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 10 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | 10 | 748 | 10 | - | −5 470 |
| Leverandørgjeld | - | - | - | - | −4 674 |
| Betalbar skatt | - | - | −671 | −8 000 | −8 000 |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 12 399 | 13 293 | 9 501 |
| Utbytte | - | - | - | - | −12 287 |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 179 898 | 159 811 | 119 239 |
| Sum kortsiktig gjeld | 227 061 | 212 688 | 191 626 | 165 104 | 103 779 |
| Sum gjeld | 227 071 | 213 436 | 191 636 | 165 104 | 98 309 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 141 308 | 90 525 | 38 671 |
| Selskapskapital | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,37▼ | 0,41 | 0,41 | 0,31 | 0,17 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −3,36▲ | −4,06 | −3,81 | −2,21 | −1,65 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −6,5 %▼ | −1,5 % | 28,7 % | −23,1 % | −157,1 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −2,8 %▼ | −0,6 % | 9,7 % | −4,9 % | −19,2 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −4,0 %▼ | −0,6 % | 7,1 % | −4,9 % | −20,1 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −42,3 %▼ | −32,7 % | −35,6 % | −82,4 % | −154,2 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SB Klinikk AS−2,8 %
0,4 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %0204060
SB Klinikk AS−2,8 % 0,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Senses AS0,4 % 23,2 mill.15 ansatte 2025
EGER KARL JOHAN AS10,8 % 26,0 mill.13 ansatte 2025
Venita Wellness Sriwichai51,8 % 24,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2018
−20 %0204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 96.220.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Marija Pavlova | 1977 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Marija Pavlova100,0 %f. 1977 · Grua · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.