- Org.nr.
- 921 862 628
- Adresse
- Halsetsvea 39, 2309 Hamar
- Hovedeier
- Storbilvasken Holding AS, 100 %
Driftsresultat603 6878,5 % margin
EBITDA725 887før av- og nedskrivninger
Årsresultat452 3156,4 % margin
Egenkapital1 369 18249,2 % av eiendelene
SBV KJEMI AS er et aksjeselskap innen engroshandel med kjemiske produkter, stiftet 2018.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 921 862 628
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 07.10.2026
- Stiftet
- 15.11.2018
- Registrert
- 11.12.2018
- Adresse
- Halsetsvea 39, 2309 Hamar
- Kommune
- Hamar
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SBV KJEMI AS821 996 872 · HAMAR
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Kjøp og salg av kjemi til serviceanlegg for bilvask, og annen forretningsmessig virksomhet i tilknytning til dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 7 090 282 | - | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 7 090 282 | 6 501 123 | 6 402 643 | 4 774 209 | 3 725 680 |
| Endring i beholdning av varer under tilvirkning og ferdig tilvirkede varer | 5 182 | - | - | - | - |
| Varekostnad | 5 393 282 | - | - | - | 2 774 638 |
| Lønnskostnad | 815 589 | - | - | - | 311 526 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 122 200 | - | - | - | 833 |
| Annen driftskostnad | 150 343 | - | - | - | 284 729 |
| Sum driftskostnader | 6 486 595 | 6 019 424 | 6 160 090 | 4 319 913 | 3 371 727 |
| Driftsresultat | 603 687 | 481 699 | 242 553 | 454 297 | 353 953 |
| Annen renteinntekt | 4 209 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 4 209 | 19 449 | 14 149 | 20 252 | - |
| Annen rentekostnad | 27 762 | - | - | - | - |
| Sum finanskostnader | 27 762 | 2 773 | 12 657 | 6 110 | - |
| Netto finans | −23 553 | 16 676 | 1 492 | 14 142 | 0 |
| Resultat før skatt | 580 134 | 498 375 | 244 044 | 468 438 | 353 953 |
| Skattekostnad på resultat | 127 819 | - | - | - | 99 870 |
| Årsresultat | 452 315 | 388 892 | 193 190 | 383 813 | 254 083 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 452 315 | - | - | - | - |
| Totalresultat | 452 315 | - | - | - | - |
| Ordinært utbytte | 112 143 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 340 172 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 452 315 | - | - | - | - |
| Maskiner og anlegg | 468 776 | - | - | - | - |
| Sum varige driftsmidler | 468 776 | - | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | 468 776 | 590 976 | 9 167 | 19 167 | 29 167 |
| Sum varer | 194 393 | - | - | - | - |
| Kundefordringer | 407 712 | - | - | - | - |
| Andre kortsiktige fordringer | 12 143 | - | - | - | - |
| Konsernfordringer | 112 143 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 531 998 | - | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 1 586 625 | - | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 1 586 625 | - | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 2 313 017 | 2 170 982 | 1 896 748 | 2 799 968 | 1 796 642 |
| Sum eiendeler | 2 781 793 | 2 761 958 | 1 905 915 | 2 819 135 | 1 825 808 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 1 339 182 | - | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 1 339 182 | 999 011 | 999 011 | 805 820 | 422 007 |
| Sum egenkapital | 1 369 182 | 1 029 011 | 1 029 011 | 835 820 | 452 007 |
| Utsatt skatt | 11 676 | - | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 11 676 | - | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 403 946 | - | - | - | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | 403 946 | - | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 415 622 | 520 894 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 416 058 | - | - | - | - |
| Betalbar skatt | 133 186 | - | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 121 410 | - | - | - | - |
| Utbytte | 112 143 | - | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 100 000 | - | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 114 192 | - | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 996 989 | 1 212 053 | 876 904 | 1 983 314 | 1 373 801 |
| Sum gjeld | 1 412 611 | 1 732 947 | 876 904 | 1 983 314 | 1 373 801 |
| Sum egenkapital og gjeld | 2 781 793 | - | - | - | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,32▲ | 1,79 | 2,16 | 1,41 | 1,31 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 1,03▼ | 1,68 | 0,85 | 2,37 | 3,04 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 21,9 %▲ | 21,5 % | 10,9 % | 20,4 % | 19,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 8,5 %▲ | 7,4 % | 3,8 % | 9,5 % | 9,5 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 6,4 %▲ | 6,0 % | 3,0 % | 8,0 % | 6,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 49,2 %▲ | 37,3 % | 54,0 % | 29,6 % | 24,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SBV KJEMI AS8,5 %
7,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0,0 %2,55,07,510,0
INEOS SALES NORGE AS0,3 % 2 158,4 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Norgesfôr AS1,5 % 925,5 mill.13 ansatte 2025
SBV KJEMI AS8,5 % 7,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
CLARIANT OIL SERVICES SCANDINAVIA AS8,9 % 759,6 mill.23 ansatte 2025
0,0 %2,55,07,510,0
De tre andre er de største selskapene i næringskode 46.850.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Lars Ole Storihle | 1970 |
| Styrets leder | Lars Ole Storihle | 1970 |
| Revisor | LOKAL REVISJON AS982 122 333 | - |
| Regnskapsfører | AIDER AS922 633 452 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Storbilvasken Holding AS100,0 %Ingeberg · 30 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Flocks Holding AS
- Storbilvasken Holding AS100,0 %
- Storbilvasken Kristiansand AS100,0 %
- STORBILVASKEN HAMAR AS100,0 %
- Storbilvasken Svinesund AS66,0 %
- SBV KJEMI AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.