- Org.nr.
- 977 290 414
- Adresse
- Verksgata 14B, 4013 Stavanger
- Hovedeier
- MENTO INVESTERING AS, 100 %
Driftsresultat−43 372ikke oppgitt
Årsresultat92 129ikke oppgitt
Egenkapital3 770 32999,2 % av eiendelene
SCAN ONE AS er et aksjeselskap innen reisearrangørvirksomhet ellers, stiftet 1997.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 977 290 414
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 05.10.2026
- Stiftet
- 26.02.1997
- Registrert
- 04.03.1997
- Adresse
- Verksgata 14B, 4013 Stavanger
- Postadresse
- Postboks 7029
- Kommune
- Stavanger
- Aksjekapital
- 300 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SCAN ONE AS977 294 207 · STAVANGER
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Reiselivsvirksomhet, herunder turoperatør- virksomhet konsulentvirksomhet, deltagelse i andre selskaper innen reiselivsbransjen og hva dermed står i forbindelse.
Tidligere navn
- SCAN ONE TOURS AS17.03.1997 til 17.12.2005
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Annen driftskostnad | 43 372 | 59 690 | 100 888 | 99 651 | 133 624 |
| Sum driftskostnader | 43 372 | 59 690 | 6 715 | 1 875 902 | 208 860 |
| Driftsresultat | −43 372 | −59 690 | 36 285 | 54 248 | −180 852 |
| Annen renteinntekt | 162 229 | 168 465 | 125 625 | 56 604 | 677 |
| Valutagevinst | 6 | 67 | 122 | - | 19 |
| Sum finansinntekter | 162 235 | 168 532 | 125 747 | 56 604 | 696 |
| Annen rentekostnad | 585 | 640 | 289 | 268 | 2 103 |
| Sum finanskostnader | 585 | 640 | 289 | 268 | 2 103 |
| Netto finans | 161 650 | 167 892 | 125 458 | 56 336 | −1 407 |
| Resultat før skatt | - | - | 161 743 | 110 584 | −182 259 |
| Skattekostnad på ordinært resultat | - | - | - | - | −40 097 |
| Resultat før skattekostnad | 118 279 | 108 202 | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 26 150 | 23 945 | 35 647 | 24 329 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 126 096 | 86 255 | −142 162 |
| Årsresultat | 92 129 | 84 257 | 126 096 | 86 255 | −142 162 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 92 129 | 84 257 | 126 096 | 86 255 | −142 162 |
| Totalresultat | 92 129 | 84 257 | 126 096 | 86 255 | −142 162 |
| Overført fra annen innskutt egenkapital | - | - | - | - | −142 162 |
| Avsatt til annen egenkapital | 92 129 | 84 257 | 126 096 | 86 255 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 92 129 | 84 257 | 126 096 | 86 255 | −142 162 |
| Gevinst ved avgang driftsmiddel | - | - | 43 000 | - | - |
| Sum driftsinntekter | - | - | 43 000 | 1 930 150 | 28 008 |
| Varekostnad | - | - | - | 1 770 349 | 69 000 |
| Lønnskostnad | - | - | −94 173 | 2 302 | 536 |
| Avskrivning av driftsmidler | - | - | - | 3 600 | 5 700 |
| Salgsinntekt | - | - | - | 1 930 150 | 65 000 |
| Tilskudd kompensasjonsordningen | - | - | - | - | −36 992 |
| Investeringer i aksjer og andeler | 8 500 | 8 500 | 8 500 | 8 500 | 8 500 |
| Sum finansielle anleggsmidler | 8 500 | 8 500 | 8 500 | 8 500 | 8 500 |
| Sum anleggsmidler | 8 500 | 8 500 | 8 500 | 12 500 | 16 309 |
| Kundefordringer | - | - | - | - | 81 250 |
| Andre kortsiktige fordringer | 744 | 991 | 1 913 | 9 132 | 193 836 |
| Konsernfordringer | - | - | - | - | 183 000 |
| Sum fordringer | 744 | 991 | 1 913 | 9 132 | 458 086 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 3 790 223 | 3 701 470 | 3 618 709 | 3 474 947 | 2 913 249 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 3 790 223 | 3 701 470 | 3 618 709 | 3 474 947 | 2 913 249 |
| Sum omløpsmidler | 3 790 967 | 3 702 461 | 3 620 622 | 3 484 079 | 3 371 335 |
| Sum eiendeler | 3 799 467 | 3 710 961 | 3 629 122 | 3 496 579 | 3 387 644 |
| Utsatt skattefordel | - | - | - | 4 000 | 4 209 |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | - | 4 000 | 4 209 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | - | - | - | - | 3 600 |
| Sum varige driftsmidler | - | - | - | - | 3 600 |
| Aksjekapital | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 | 300 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 3 081 593 | 3 081 593 | 3 081 593 | 3 081 593 | 3 081 593 |
| Sum innskutt egenkapital | 3 381 593 | 3 381 593 | 3 381 593 | 3 381 593 | 3 381 593 |
| Annen egenkapital | 388 737 | 296 608 | 212 351 | 86 255 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 388 737 | 296 608 | 212 351 | 86 255 | - |
| Sum egenkapital | 3 770 329 | 3 678 201 | 3 593 944 | 3 467 847 | 3 381 593 |
| Utsatt skatt | - | - | 4 368 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 4 368 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 4 368 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 2 988 | 4 447 | 3 531 | 4 612 | 6 052 |
| Betalbar skatt | 26 150 | 28 313 | 27 279 | 24 120 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 29 138 | 32 760 | 30 810 | 28 732 | 6 052 |
| Sum gjeld | 29 138 | 32 760 | 35 178 | 28 732 | 6 052 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 799 467 | 3 710 961 | 3 629 122 | 3 496 579 | 3 387 644 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 130,10▲ | 113,02 | 117,51 | 121,26 | 557,06 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,01 | 0,01 | 0,01 | 0,01 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 3,2 %▲ | 3,0 % | 4,5 % | 3,2 % | −5,3 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | 84,4 % | 2,8 % | −645,7 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | 293,2 % | 4,5 % | −507,6 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 99,2 %▲ | 99,1 % | 99,0 % | 99,2 % | 99,8 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Styrets leder | Annette Dahle | 1978 |
| Styremedlem | Gaute Wigbjørn Kindervåg | 1952 |
| Varamedlem | Bjørn Dahle | 1947 |
| Revisor | TJEMSLAND REVISJON & RÅDGIVNING AS930 216 976 | - |
| Regnskapsfører | VISTA AS929 765 737 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MENTO INVESTERING AS100,0 %Tananger · 1 720 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- BD Trading AS
- MENTO INVESTERING AS65,0 %
- Rotnem AS100,0 %
- SCAN ONE AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Reisemål Ryfylke AS0,15 %974 906 430 · 1 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.