- Org.nr.
- 922 223 602
- Adresse
- Fossegrenda 34, 7038 Trondheim
- Bransje
- Snekkerarbeid
Driftsresultat−27 295−0,4 % margin
EBITDA383før av- og nedskrivninger
Årsresultat−41 150−0,6 % margin
Egenkapital−278 408−38,7 % av eiendelene
Scanbygg AS er et aksjeselskap innen snekkerarbeid, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 223 602
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 13.10.2026
- Stiftet
- 06.02.2019
- Registrert
- 14.02.2019
- Adresse
- Fossegrenda 34, 7038 Trondheim
- Kommune
- Trondheim
- Næring
- 43.320 SnekkerarbeidSnekkerarbeid i Trondheim (255)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- 6
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Scanbygg AS922 250 588 · TRONDHEIM6 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Å utføre tjenester innen snekker- og murerarbeid, maling, legging av flis samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 6 518 795 | 5 875 218 | 6 810 919 | 8 163 385 | 5 433 795 |
| Sum driftsinntekter | 6 518 795 | 5 875 218 | 6 810 919 | 8 163 385 | 5 433 795 |
| Varekostnad | 1 942 108 | 1 716 937 | 1 911 839 | 2 928 499 | 1 279 214 |
| Lønnskostnad | - | - | 4 260 611 | 3 639 680 | 3 551 208 |
| Avskrivning på driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | - | - | 90 777 |
| Lønnskostnad Il, | 3 808 591 | 3 161 238 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 27 678 | 34 598 | 40 022 | 90 777 | - |
| Annen driftskostnad | 767 712 | 682 589 | 973 658 | 779 901 | 941 340 |
| Sum driftskostnader | 6 546 090 | 5 595 362 | 7 186 130 | 7 438 857 | 5 862 539 |
| Driftsresultat | −27 295 | 279 856 | −375 211 | 724 529 | −428 744 |
| Annen rentekostnad | 20 637 | 34 909 | 29 302 | 30 502 | 108 746 |
| Annen finanskostnad (0) | - | - | - | 1 810 | - |
| Sum finanskostnader | 20 637 | 34 909 | 29 302 | 32 311 | 108 746 |
| Netto finans | −20 637 | −34 909 | −29 302 | −32 311 | −108 746 |
| Resultat før skatt | - | - | - | - | −537 490 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | −537 490 |
| Resultat før skattekostnad | −47 932 | 244 947 | −404 513 | 692 218 | - |
| Skattekostnad | −6 782 | 90 527 | −43 298 | 0 | - |
| Årsresultat | −41 150 | 154 420 | −361 215 | 692 218 | −537 490 |
| Udekket tap | −41 150 | 154 420 | −361 215 | 692 218 | −537 490 |
| Sum overføringer og disponeringer | −41 150 | 154 420 | −361 215 | 692 218 | −537 490 |
| Konsesjoner, patenter, lisenser, varemerker og lignende rettigheter | 8 701 | 10 876 | 13 595 | 17 004 | - |
| Utsatt skattefordel | 2 447 | - | 43 298 | - | - |
| Sum immaterielle eiendeler | 11 148 | 10 876 | 56 893 | 17 004 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner og lignende | 102 010 | 127 513 | 159 392 | 176 489 | - |
| Sum varige driftsmidler | 102 010 | 127 513 | 159 392 | 176 489 | 284 270 |
| Sum anleggsmidler | 113 158 | 138 389 | 216 285 | 193 493 | 284 270 |
| Kundefordringer | 0 | 30 000 | 0 | 333 037 | 286 720 |
| Andre fordringer | 397 161 | 394 964 | 444 158 | 506 586 | 443 360 |
| Sum fordringer | 397 161 | 424 964 | 444 158 | 839 623 | 730 080 |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 209 545 | 67 881 | 286 860 | 203 142 | 368 728 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 209 545 | 67 881 | 286 860 | 203 142 | 368 728 |
| Sum omløpsmidler | 606 706 | 492 844 | 731 018 | 1 042 766 | 1 098 807 |
| Sum eiendeler | 719 864 | 631 233 | 947 303 | 1 236 259 | 1 383 077 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | - | - | 284 270 |
| Selskapskapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Udekket tap | 308 408 | 267 259 | 421 679 | 60 464 | 752 681 |
| Sum opptjent egenkapital | −308 408 | −267 259 | −421 679 | −60 464 | −752 681 |
| Sum egenkapital | −278 408 | −237 259 | −391 679 | −30 464 | −722 681 |
| Utsatt skatt | 0 | 4 335 | - | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 0 | 4 335 | - | - | - |
| Gjeld til kredittinstitusjoner | 88 510 | 125 812 | 162 404 | 196 108 | 229 128 |
| Sum annen langsiktig gjeld | 88 510 | 125 812 | 162 404 | 196 108 | 229 128 |
| Sum langsiktig gjeld | 88 510 | 130 147 | 162 404 | 196 108 | 229 128 |
| Leverandørgjeld | 17 694 | 53 531 | 42 643 | 99 742 | 243 838 |
| Betalbar skatt | 0 | 42 894 | - | - | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 505 286 | 405 072 | 601 322 | 519 257 | 927 198 |
| Annen kortsiktig gjeld | 386 782 | 236 848 | 532 613 | 451 615 | 705 594 |
| Sum kortsiktig gjeld | 909 762 | 738 345 | 1 176 578 | 1 070 614 | 1 876 630 |
| Sum gjeld | 998 272 | 868 492 | 1 338 982 | 1 266 722 | 2 105 759 |
| Sum egenkapital og gjeld | 719 864 | 631 233 | 947 303 | 1 236 259 | 1 383 077 |
| aksjer å kr 30,00) | - | - | - | - | 30 000 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,67 | 0,67 | 0,62 | 0,97 | 0,59 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | −3,59▲ | −3,66 | −3,42 | −41,58 | −2,91 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −4,0 %▼ | 35,5 % | −34,4 % | 55,3 % | −31,0 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −0,4 %▼ | 4,8 % | −5,5 % | 8,9 % | −7,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −0,6 %▼ | 2,6 % | −5,3 % | 8,5 % | −9,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | −38,7 %▼ | −37,6 % | −41,3 % | −2,5 % | −52,3 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 1 086 466
- Resultat per ansatt, kroner
- −4 549
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Scanbygg AS−0,4 %
6,5 mill. 6 ansatte 2025
−60 %−40−20020
Nivako AS−41,7 % 437,2 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
MODULVEGGER OSLO AS−0,6 % 305,3 mill.115 ansatte 2025
Scanbygg AS−0,4 % 6,5 mill.6 ansatte 2025
HANDE AS11,3 % 311,7 mill.37 ansatte 2025
−60 %−40−20020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.320.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Darius Rimelis | 1980 |
| Styrets leder | Darius Rimelis | 1980 |
| Revisor | TRYGG REVISJON AS821 761 522 | - |
| Regnskapsfører | LRC RÅD & REGNSKAP AS925 847 054 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Darius Rimelis100,0 %f. 1980 · Trondheim · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.