- Org.nr.
- 927 957 906
- Adresse
- Tjønnvoll Industriområde 1, 4706 Vennesla
- Hovedeier
- BARRIOS GROUP AS, 100 %
SCANDINAVIAN CONSTRUCTION GROUP AS er et aksjeselskap innen rekruttering og formidling av arbeidskraft, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 957 906
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 02.10.2026
- Stiftet
- 13.09.2021
- Registrert
- 21.10.2021
- Adresse
- Tjønnvoll Industriområde 1, 4706 Vennesla
- Kommune
- Vennesla
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SCANDINAVIAN CONSTRUCTION GROUP AS927 992 027 · VENNESLA
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utleie av arbeidskraft samt eiendomsutvikling, kjøp og salg av eiendom, byggeprosjekter, utleie av eiendom og andre produkter/tjenester som naturlig hører sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, og kjøp og salg av aksjer eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretak.
Tidligere navn
- HUCE AS21.10.2021 til 08.01.2026
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | - | - | 460 225 | 310 430 | - |
| Sum driftsinntekter | 0 | 0 | 460 225 | 310 430 | 0 |
| Lønnskostnad | - | −2 818 | 361 139 | 103 811 | - |
| Annen driftskostnad | - | 18 333 | 59 621 | 143 276 | 7 182 |
| Sum driftskostnader | 43 592 | 15 515 | 420 761 | 247 087 | 7 182 |
| Driftsresultat | −43 592 | −15 515 | 39 464 | 63 343 | −7 182 |
| Annen finansinntekt | - | - | 1 338 | - | - |
| Sum finansinntekter | - | 186 | 1 338 | - | - |
| Annen rentekostnad | - | - | 441 | 95 | - |
| Sum finanskostnader | - | 662 | 441 | 95 | - |
| Netto finans | 0 | −476 | 897 | −95 | 0 |
| Resultat før skatt | −43 592 | −15 991 | 40 361 | 63 248 | −7 182 |
| Skattekostnad på resultat | - | - | 8 879 | 12 335 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | 31 482 | 50 913 | - |
| Årsresultat | −43 592 | −15 991 | 31 482 | 50 913 | −7 182 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | - | - | 31 482 | 50 913 | - |
| Totalresultat | - | - | 31 482 | 50 913 | - |
| Udekket tap | - | - | - | 7 182 | - |
| Avsatt til annen egenkapital | - | - | 31 482 | 43 731 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | - | - | 31 482 | 50 913 | - |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 134 974 | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | - | - | 134 974 | - | - |
| Sum anleggsmidler | 119 474 | 134 974 | 134 974 | 0 | 0 |
| Kundefordringer | - | - | 12 500 | 12 500 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 2 191 | 996 | - |
| Sum fordringer | - | - | 14 691 | 13 496 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | - | - | 1 110 | 23 805 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | - | - | 1 110 | 23 805 | - |
| Sum omløpsmidler | 75 176 | 14 827 | 15 801 | 37 301 | 19 828 |
| Sum eiendeler | 194 650 | 149 801 | 150 775 | 37 301 | 19 828 |
| Aksjekapital | - | - | 30 000 | 30 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | - | - | −5 570 | −5 570 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 | 24 430 |
| Annen egenkapital | - | - | 75 213 | 43 731 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 75 213 | 59 222 | 75 213 | 43 731 | −7 182 |
| Sum egenkapital | 99 643 | 83 652 | 99 643 | 68 161 | 17 248 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | - | - | 3 936 | 807 | - |
| Betalbar skatt | - | - | 8 879 | 12 335 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | - | - | 4 | 2 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | - | - | 38 314 | −44 003 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 27 507 | 66 149 | 51 132 | −30 860 | 2 580 |
| Sum gjeld | 95 007 | 66 149 | 51 132 | −30 860 | 2 580 |
| Sum egenkapital og gjeld | - | - | 150 775 | 37 301 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 2,73▲ | 0,22 | 0,31 | −1,21 | 7,69 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,95▲ | 0,79 | 0,51 | −0,45 | 0,15 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −25,3 %▼ | −10,2 % | 43,4 % | 221,8 % | −36,2 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | 8,6 % | 20,4 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | 6,8 % | 16,4 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 51,2 %▼ | 55,8 % | 66,1 % | 182,7 % | 87,0 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Amir El Hammani Barrios | 2004 |
| Styrets leder | Humberto Flores Barrios | 1974 |
| Styremedlem | Amin El Hammani Barrios | 2001 |
| Styremedlem | Amir El Hammani Barrios | 2004 |
| Regnskapsfører | MERKANT AS916 589 085 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BARRIOS GROUP AS100,0 %Vennesla · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- BARRIOS GROUP AS
- PBJ Entreprenør AS100,0 %
- DREAM CAR AS100,0 %
- HUBA SUPPLY AS100,0 %
- Carhub AS100,0 %
- SCANDINAVIAN CONSTRUCTION GROUP AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.