- Org.nr.
- 922 741 328
- Adresse
- Minne industriområde 8, 2092 Minnesund
Driftsresultat−35 027ikke oppgitt
EBITDA−5 694før av- og nedskrivninger
Årsresultat2 964 129ikke oppgitt
Egenkapital2 966 81586,6 % av eiendelene
SCANDINAVIAN TRUCK & CRANE AS er et aksjeselskap innen engroshandel med maskiner og utstyr ellers, stiftet 2019.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 922 741 328
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 14.10.2026
- Stiftet
- 10.04.2019
- Registrert
- 31.05.2019
- Adresse
- Minne industriområde 8, 2092 Minnesund
- Kommune
- Eidsvoll
- Næring
- 46.640 Engroshandel med maskiner og utstyr ellersEngroshandel med maskiner og utstyr ellers i Eidsvoll (10)
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SCANDINAVIAN TRUCK & CRANE AS922 839 026 · EIDSVOLL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Import, eksport og salg av transportmateriell og nyttekjøretøy og alt som er i forbindelse med dette, konsulenttjenester, opplæring, taksering og sertifisering av påbygg og kraner, samt å delta i andre selskaper med lignende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 29 333 | - | - | 35 000 | - |
| Annen driftskostnad | 5 694 | - | - | 2 100 | - |
| Sum driftskostnader | 35 027 | 5 419 | 39 763 | 37 100 | 31 100 |
| Driftsresultat | −35 027 | −5 419 | −39 763 | −37 100 | −31 100 |
| Inntekt på investering i datterselskap | 3 000 000 | - | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 3 000 000 | - | 170 | - | 102 980 |
| Annen rentekostnad | 8 | - | - | 10 | - |
| Sum finanskostnader | 8 | 13 | - | 10 | - |
| Netto finans | 2 999 992 | −13 | 170 | −10 | 102 980 |
| Resultat før skatt | - | −5 432 | −39 593 | −37 110 | 71 880 |
| Resultat før skattekostnad | 2 964 965 | - | - | - | - |
| Skattekostnad på resultat | 836 | - | - | −1 719 | - |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | −35 391 | - |
| Årsresultat | 2 964 129 | −5 432 | −39 593 | −35 391 | 56 066 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 2 964 129 | - | - | −35 391 | - |
| Totalresultat | 2 964 129 | - | - | −35 391 | - |
| Avgitt konsernbidrag | 2 964 | - | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 2 961 165 | - | - | −35 391 | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 2 964 129 | - | - | −35 391 | - |
| Sum driftsinntekter | - | 0 | 0 | - | 0 |
| Maskiner og anlegg | 24 000 | - | - | 88 333 | - |
| Sum varige driftsmidler | 24 000 | - | - | 88 333 | - |
| Investering i datterselskap | 313 500 | - | - | 313 500 | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 313 500 | - | - | 313 500 | - |
| Sum anleggsmidler | 337 500 | 366 833 | 366 833 | 401 833 | 436 833 |
| Andre kortsiktige fordringer | 52 423 | - | - | 52 423 | - |
| Konsernfordringer | 3 000 000 | - | - | - | - |
| Sum fordringer | 3 052 423 | - | - | 52 423 | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 34 600 | - | - | 51 782 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 34 600 | - | - | 51 782 | - |
| Sum omløpsmidler | 3 087 023 | 92 725 | 98 157 | 104 205 | 222 103 |
| Sum eiendeler | 3 424 523 | 459 558 | 464 990 | 506 038 | 658 936 |
| Aksjekapital | 30 000 | - | - | 30 000 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 2 936 815 | - | - | 20 675 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 2 936 815 | −24 350 | −18 918 | 20 675 | 56 066 |
| Sum egenkapital | 2 966 815 | 5 650 | 11 082 | 50 675 | 86 066 |
| Sum langsiktig gjeld | - | 0 | 0 | 0 | 1 719 |
| Leverandørgjeld | 10 000 | - | - | 9 375 | - |
| Kortsiktig konserngjeld | 437 708 | - | - | 425 988 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 10 000 | - | - | 20 000 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 457 708 | 453 908 | 453 908 | 455 363 | 571 151 |
| Sum gjeld | 457 708 | 453 908 | 453 908 | 455 363 | 572 870 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 424 523 | - | - | 506 038 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 6,74▲ | 0,20 | 0,22 | 0,23 | 0,39 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,15▼ | 80,34 | 40,96 | 8,99 | 6,66 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 152,7 %▲ | −1,2 % | −8,2 % | −6,4 % | 10,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | - | - | - | - | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 86,6 %▲ | 1,2 % | 2,4 % | 10,0 % | 13,1 % |
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Olav Gusdal Hansen | 1976 |
| Styrets leder | Olav Gusdal Hansen | 1976 |
| Varamedlem | Steinar Liavaag | 1972 |
| Regnskapsfører | REGNSKAPSFABRIKKEN AS985 286 736 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- OLAV GUSDAL HANSEN100,0 %f. 1976 · Frogner · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Tymler AS100,0 %899 262 492 · 3 000 ordinære aksjer
- Påbygg Spesialisten AS100,0 %998 024 722 · 42 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.