- Org.nr.
- 986 445 706
- Telefon
- 32 77 09 30
- Adresse
- Skrubbmoen 6, 3619 Skollenborg
- Hovedeier
- BEVER HOLDING AS, 100 %
Driftsresultat−1 035 959−39,2 % margin
EBITDA−991 358før av- og nedskrivninger
Årsresultat−601 749−22,7 % margin
Egenkapital4 562 30084,2 % av eiendelene
Scanstillas AS er et aksjeselskap innen annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted, stiftet 2004.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 986 445 706
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 11.10.2026
- Stiftet
- 06.01.2004
- Registrert
- 07.02.2004
- Adresse
- Skrubbmoen 6, 3619 Skollenborg
- Telefon
- 32 77 09 30
- Postadresse
- Postboks 574
- Kommune
- Kongsberg
- Næring
- 43.990 Annen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet stedAnnen spesialisert bygge- og anleggsvirksomhet ikke nevnt annet sted i Kongsberg (13)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- 1 til 4
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Scanstillas AS986 544 690 · KONGSBERG
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Eie og leie av utstyr for utleie til entreprenørvirksomhet, samt annen virksomhet som står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 645 109 | 6 524 309 | 7 807 502 | 10 749 935 | 8 522 725 |
| Annen driftsinntekt | - | - | 9 712 | 8 313 | 35 474 |
| Sum driftsinntekter | 2 645 109 | 6 524 309 | 7 817 214 | 10 758 248 | 8 558 199 |
| Varekostnad | 388 798 | 2 942 562 | 3 415 572 | 3 839 747 | 2 237 043 |
| Lønnskostnad | 2 580 199 | 2 731 818 | 3 414 799 | 3 899 747 | 3 878 271 |
| Avskrivning | 13 602 | 20 900 | 44 303 | 47 526 | 49 580 |
| Nedskrivning av varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | 30 999 | - | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 667 470 | 1 653 652 | 1 987 145 | 3 456 104 | 2 560 426 |
| Sum driftskostnader | 3 681 068 | 7 348 932 | 8 861 819 | 11 243 124 | 8 725 320 |
| Driftsresultat | −1 035 959 | −824 623 | −1 044 605 | −484 876 | −167 121 |
| Renteinntekt fra foretak i samme konsern | 266 161 | 300 834 | 233 960 | 135 756 | 74 889 |
| Annen finansinntekt | - | - | 27 150 | - | - |
| Sum finansinntekter | - | - | 261 110 | 135 756 | 74 889 |
| Annen finanskostnad | −250 | - | 162 | 130 | 1 194 |
| Sum finanskostnader | - | - | 162 | 130 | 1 194 |
| Netto finans | 266 411 | 300 834 | 260 948 | 135 626 | 73 695 |
| Resultat før skatt | - | - | −783 657 | −349 250 | −93 426 |
| Resultat før skattekostnad | −769 548 | −523 789 | - | - | - |
| Skattekostnad på ordinært resultat | −167 799 | −113 690 | −170 669 | −69 962 | −14 634 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −612 988 | −279 288 | −78 792 |
| Årsresultat | −601 749 | −410 099 | −612 988 | −279 288 | −78 792 |
| Overføringer annen egenkapital | −601 749 | −410 099 | −612 988 | −279 288 | −78 792 |
| Sum overføringer og disponeringer | −601 749 | −410 099 | −612 988 | −279 288 | −78 792 |
| Utsatt skattefordel | 34 241 | 78 631 | 65 194 | 78 506 | 78 092 |
| Sum immaterielle eiendeler | 34 241 | 78 631 | 65 194 | 78 506 | 78 092 |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner ol | 20 000 | 64 601 | 17 501 | 61 804 | 109 330 |
| Sum varige driftsmidler | 20 000 | 64 601 | 17 501 | 61 804 | 109 330 |
| Sum anleggsmidler | 54 241 | 143 232 | 82 695 | 140 310 | 187 422 |
| Kundefordringer | 426 025 | 68 602 | 737 030 | 1 220 772 | 1 530 632 |
| Andre fordringer | - | 5 019 326 | 5 001 389 | 3 935 694 | 3 456 721 |
| Sum fordringer | 5 156 042 | 5 087 928 | 5 738 419 | 5 156 466 | 4 987 353 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 210 269 | 456 654 | 512 087 | 1 437 250 | 1 532 031 |
| Sum omløpsmidler | 5 366 311 | 5 544 582 | 6 250 506 | 6 593 716 | 6 519 384 |
| Sum eiendeler | 5 420 552 | 5 687 814 | 6 333 201 | 6 734 026 | 6 706 806 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen innskutt egenkapital | 4 316 408 | 3 564 102 | 3 208 660 | 2 556 366 | 2 309 787 |
| Sum innskutt egenkapital | 4 416 408 | 3 664 102 | 3 308 660 | 2 656 366 | 2 409 787 |
| Annen egenkapital | 145 892 | 747 641 | 1 157 740 | 1 770 729 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 145 892 | 747 641 | 1 157 740 | 1 770 729 | 2 050 017 |
| Sum egenkapital | 4 562 300 | 4 411 743 | 4 466 400 | 4 427 095 | 4 459 804 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 155 643 | 147 599 | 684 794 | 839 143 | 787 420 |
| Skyldige offentlige avgifter | 187 362 | 247 630 | 284 614 | 370 191 | 344 037 |
| Annen kortsiktig gjeld | 515 247 | 880 842 | 897 393 | - | 1 115 545 |
| Sum kortsiktig gjeld | - | - | 1 866 801 | - | 2 247 002 |
| Sum gjeld | 858 252 | 1 276 071 | 1 866 801 | 2 306 931 | 2 247 002 |
| Sum egenkapital og gjeld | 5 420 552 | - | 6 333 201 | - | 6 706 806 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 6,25▲ | 4,35 | 3,35 | - | 2,90 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,19▼ | 0,29 | 0,42 | 0,52 | 0,50 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −18,7 %▼ | −8,7 % | −12,0 % | −5,2 % | −1,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −39,2 %▼ | −12,6 % | −13,4 % | −4,5 % | −2,0 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −22,7 %▼ | −6,3 % | −7,8 % | −2,6 % | −0,9 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 84,2 %▲ | 77,6 % | 70,5 % | 65,7 % | 66,5 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Scanstillas AS−39,2 %
2,6 mill. 1 til 4 ansatte 2025
−40 %−20020
Scanstillas AS−39,2 % 2,6 mill.1 til 4 ansatte 2025
Recover AS1,0 % 1 852,1 mill.961 ansatte 2025
TOTAL BETONG AS8,1 % 1 865,2 mill.148 ansatte 2025
CRANE NORWAY VEST AS10,8 % 1 077,0 mill.330 ansatte 2025
−40 %−20020
De tre andre er de største selskapene i næringskode 43.990.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Vidar Pettersen | 1952 |
| Styrets leder | Vidar Pettersen | 1952 |
| Revisor | CEDRA NORGE AS935 416 779 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- BEVER HOLDING AS100,0 %Skollenborg · 1 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- ANTON HOLDING AS
- BEVER HOLDING AS100,0 %
- Davanger Utvikling AS100,0 %
- Grønvik Stillas AS100,0 %
- Kongsbergporten Holding AS100,0 %
- BM Utvikling AS100,0 %
- Vognveien 39 Eiendom AS100,0 %
- Skrubbemoen 2 AS100,0 %
- BEVER UTSTYR AS100,0 %
- Skrubbemoen 1 AS100,0 %
- Fagerheim Fjellstugu Eiendom AS100,0 %
- Skrubbemoen 3 AS100,0 %
- Gomsrudveien 327 AS100,0 %
- BEVER PROSJEKT AS100,0 %
- Arnadalen Terminal AS100,0 %
- BEVER EIENDOM AS100,0 %
- Arnadalen Terminal 2 AS100,0 %
- BMO TUNNELSIKRING AS94,7 %
- BMO ELEKTRO AS82,8 %
- Scanstillas AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.