- Org.nr.
- 828 356 712
- Adresse
- Peder Falcks veg 11, 7044 Trondheim
- Bransje
- Skjønnhetspleie
Driftsresultat155 26513,8 % margin
Årsresultat120 60510,7 % margin
Egenkapital629 49982,2 % av eiendelene
Select Beauty AS er et aksjeselskap innen skjønnhetspleie, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 828 356 712
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 03.10.2026
- Stiftet
- 25.10.2021
- Registrert
- 17.12.2021
- Adresse
- Peder Falcks veg 11, 7044 Trondheim
- Kommune
- Trondheim
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- Select Beauty AS828 417 002 · TRONDHEIM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Selge varer og tjenester innen beauty behandlinger og produkter - og annet som naturlig sammenfaller med dette - samt deltakelse i andre selskaper, investeringer og nærliggende virksomhet.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 1 126 958 | 1 209 786 | 1 263 041 | 897 409 | - |
| Annen driftsinntekt | - | - | −31 619 | - | - |
| Annen driftsinntekt (0) | - | 31 899 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 1 126 958 | 1 241 685 | 1 231 422 | 897 409 | - |
| Varekostnad | 168 787 | 36 650 | 335 940 | 63 990 | - |
| Lønnskostnad Il, | - | - | 436 539 | 312 268 | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler | - | - | 2 287 | - | - |
| Lønnskostnad | 266 685 | 205 727 | - | - | - |
| Avskrivning på varige driftsmidler og immaterielle eiendeler (0) | - | 17 313 | - | - | - |
| Annen driftskostnad | 536 221 | 481 154 | 503 509 | 136 450 | - |
| Sum driftskostnader | 971 693 | 740 843 | 1 278 276 | 512 708 | - |
| Driftsresultat | 155 265 | 500 843 | −46 854 | 384 701 | - |
| Annen renteinntekt | - | - | 64 | - | - |
| Annen renteinntekt (0) | - | 1 802 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 0 | 1 802 | 64 | 0 | - |
| Annen rentekostnad | 643 | 218 | 1 673 | 90 | - |
| Annen finanskostnad | - | - | 1 036 | - | - |
| Sum finanskostnader | 643 | 218 | 2 709 | 90 | - |
| Netto finans | −643 | 1 584 | −2 644 | −90 | - |
| Resultat før skatt | 154 622 | 502 426 | −49 498 | 384 611 | 0 |
| Skattekostnad | 34 017 | 110 333 | −7 197 | 83 389 | - |
| Årsresultat | 120 605 | 392 093 | −42 301 | 301 222 | 0 |
| Annen egenkapital | - | - | −42 301 | 301 222 | - |
| Ordinært utbytte | 0 | 170 000 | - | - | - |
| Overføringer til/fra annen egenkapital | 120 605 | 222 093 | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 120 605 | 392 093 | −42 301 | 301 222 | - |
| Investeringer i aksjer og andeler | 150 000 | 150 000 | 150 000 | 0 | - |
| Andre langsiktige fordringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Andre fordringer | 42 000 | 42 000 | - | - | - |
| Sum finansielle anleggsmidler | 192 000 | 192 000 | 150 000 | 0 | - |
| Sum anleggsmidler | 192 000 | 192 000 | 174 510 | 0 | 0 |
| Varer | 144 151 | 193 903 | 101 834 | 52 840 | - |
| Sum varer | 144 151 | 193 903 | 101 834 | 52 840 | - |
| Kundefordringer | 34 054 | 34 751 | 2 248 | 3 187 | - |
| Andre kortsiktige fordringer | - | - | 6 073 | 59 342 | - |
| Sum fordringer | 41 998 | 34 751 | 8 321 | 62 529 | - |
| Sum investeringer | - | - | 0 | 0 | - |
| Bankinnskudd, kontanter og lignende | 387 588 | 257 966 | 154 588 | 431 317 | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 387 588 | 257 966 | 154 588 | 431 317 | - |
| Sum omløpsmidler | 573 738 | 486 619 | 264 743 | 546 687 | 24 430 |
| Sum eiendeler | 765 738 | 678 619 | 439 253 | 546 687 | 24 430 |
| Utsatt skattefordel | - | - | 7 197 | 0 | - |
| Sum immaterielle eiendeler | - | - | 7 197 | 0 | - |
| Driftsløsøre, inventar, verktøy, kontormaskiner, ol. | - | - | 17 313 | 0 | - |
| Sum varige driftsmidler | - | - | 17 313 | 0 | - |
| Selskapskapital | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 24 430 |
| Annen egenkapital | 599 499 | 478 893 | 253 351 | 295 652 | - |
| Sum opptjent egenkapital | 599 499 | 478 893 | 253 351 | 295 652 | - |
| Sum egenkapital | 629 499 | 508 893 | 283 351 | 325 652 | 24 430 |
| Sum avsetninger for forpliktelser | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum annen langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Leverandørgjeld | 25 402 | −19 221 | −13 721 | 5 325 | - |
| Betalbar skatt | 31 956 | 99 687 | 0 | 83 389 | - |
| Skyldige offentlige avgifter | 54 621 | 57 204 | 64 992 | 102 044 | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 24 260 | 32 055 | 104 631 | 30 277 | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 136 239 | 169 726 | 155 902 | 221 035 | - |
| Sum gjeld | 136 239 | 169 726 | 155 902 | 221 035 | 0 |
| Sum egenkapital og gjeld | 765 738 | 678 619 | 439 253 | 546 687 | - |
| Aksjekapital | - | - | 30 000 | 30 000 | - |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 4,21▲ | 2,62 | 1,70 | 2,47 | - |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,22▼ | 0,38 | 0,55 | 0,68 | 0,00 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 21,1 %▼ | 87,9 % | −9,5 % | 134,7 % | - |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 13,8 %▼ | 40,3 % | −3,8 % | 42,9 % | - |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 10,7 %▼ | 31,6 % | −3,4 % | 33,6 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 82,2 %▲ | 72,3 % | 64,5 % | 59,6 % | 100,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
Select Beauty AS13,8 %
1,1 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
0 %204060
Senses AS0,4 % 23,2 mill.15 ansatte 2025
EGER KARL JOHAN AS10,8 % 26,0 mill.13 ansatte 2025
Select Beauty AS13,8 % 1,1 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
Venita Wellness Sriwichai51,8 % 24,9 mill.ansatte ikke oppgitt 2018
0 %204060
De tre andre er de største selskapene i næringskode 96.220.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Monika Lund Lie | 1990 |
| Styrets leder | Monika Lund Lie | 1990 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- MONIKA LUND LIE100,0 %f. 1990 · Trondheim · 30 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eier aksjer i
per 31.12.2025- Elitept AS1,96 %914 083 168 · 2 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.