- Org.nr.
- 930 860 387
- Adresse
- Lilløyveien 4, 1366 Lysaker
- Hovedeier
- ØVRE SEM GÅRD AS, 100 %
Driftsresultat−1 568 973−8,9 % margin
EBITDA−1 431 873før av- og nedskrivninger
Årsresultat−2 004 653−11,3 % margin
Egenkapital51 1200,8 % av eiendelene
SEM DRIFT AS er et aksjeselskap innen kongress-, messe- og utstillingsvirksomhet, stiftet 2023.
Omsetning, tre regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 930 860 387
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 03.10.2026
- Stiftet
- 09.01.2023
- Registrert
- 20.02.2023
- Adresse
- Lilløyveien 4, 1366 Lysaker
- Kommune
- Bærum
- Næring
- 82.300 Kongress-, messe- og utstillingsvirksomhetKongress-, messe- og utstillingsvirksomhet i Bærum (22)
- Aksjekapital
- 50 000
- Ansatte
- 19
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SEM DRIFT AS930 903 205 · BÆRUM15 ansatte
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Drift av Øvre Sem Gård, investering i aksjer og andre formuesgoder samt det som naturlig står i forbindelse med dette.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 16 067 672 | 11 963 944 | 3 583 152 |
| Annen driftsinntekt | 1 600 634 | 1 133 784 | 715 388 |
| Sum driftsinntekter | 17 668 306 | 13 097 727 | 4 298 540 |
| Varekostnad | 9 523 312 | 7 220 840 | 2 283 158 |
| Lønnskostnad | 4 882 271 | 4 149 173 | 1 476 410 |
| Avskrivning av driftsmidler og immaterielle eiendeler | 137 100 | 64 800 | 59 100 |
| Annen driftskostnad | 4 694 596 | 3 473 926 | 3 739 283 |
| Sum driftskostnader | 19 237 279 | 14 908 738 | 7 557 951 |
| Driftsresultat | −1 568 973 | −1 811 011 | −3 259 411 |
| Annen renteinntekt | 12 821 | 4 824 | 572 |
| Annen finansinntekt | - | - | 266 |
| Sum finansinntekter | 12 821 | 4 824 | 838 |
| Rentekostnad til foretak i samme konsern | 443 681 | 190 659 | 48 019 |
| Annen rentekostnad | 282 | −680 | 935 |
| Annen finanskostnad | 594 | - | - |
| Sum finanskostnader | 444 557 | 189 979 | 48 954 |
| Netto finans | −431 736 | −185 155 | −48 116 |
| Resultat før skatt | - | - | −3 307 527 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | −3 307 527 |
| Resultat før skattekostnad | −2 000 709 | −1 996 166 | - |
| Skattekostnad på resultat | 3 944 | - | - |
| Årsresultat | −2 004 653 | −1 996 166 | 4 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −2 004 653 | −1 996 166 | −3 307 527 |
| Totalresultat | −2 004 653 | −1 996 166 | −3 307 527 |
| Udekket tap | −2 004 653 | −1 996 166 | −3 307 527 |
| Sum overføringer og disponeringer | −2 004 653 | −1 996 166 | −3 307 527 |
| Hjemmeside | 413 700 | 477 500 | 477 000 |
| Sum immaterielle eiendeler | 413 700 | 477 500 | 477 000 |
| Driftsløsøre, inventar o. a. utstyr | 371 827 | 37 876 | 48 776 |
| Sum varige driftsmidler | 371 827 | 37 876 | 48 776 |
| Sum anleggsmidler | 785 527 | 515 376 | 525 776 |
| Sum varer | 28 168 | 17 998 | 3 395 |
| Kundefordringer | 667 788 | 406 238 | 180 169 |
| Andre kortsiktige fordringer | 17 346 | 82 582 | 429 664 |
| Konsernfordringer | 4 408 155 | 1 940 146 | 966 735 |
| Sum fordringer | 5 093 289 | 2 428 966 | 1 576 568 |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 802 040 | 608 624 | 223 712 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 802 040 | 608 624 | 223 712 |
| Sum omløpsmidler | 5 923 497 | 3 055 588 | 1 803 676 |
| Sum eiendeler | 6 709 024 | 3 570 964 | 2 329 452 |
| Aksjekapital | 50 000 | 50 000 | - |
| Annen innskutt egenkapital | 1 120 | −5 570 | - |
| Sum innskutt egenkapital | 51 120 | 44 430 | - |
| Udekket tap | - | 2 396 812 | - |
| Sum opptjent egenkapital | - | −2 396 812 | −2 340 792 |
| Sum egenkapital | 51 120 | −2 352 382 | −2 296 362 |
| Utsatt skatt | 3 944 | - | - |
| Sum avsetninger for forpliktelser | 3 944 | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | 3 944 | - | 0 |
| Leverandørgjeld | 433 825 | 830 806 | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 210 676 | 229 799 | 49 668 |
| Kortsiktig konserngjeld | 5 186 541 | 4 101 471 | 5 |
| Annen kortsiktig gjeld | 822 918 | 761 269 | 220 885 |
| Sum kortsiktig gjeld | 6 653 959 | 5 923 345 | 4 625 814 |
| Sum gjeld | 6 657 903 | 5 923 345 | 4 625 814 |
| Sum egenkapital og gjeld | 6 709 024 | 3 570 964 | 2 329 452 |
Nøkkeltall 2023 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 |
|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 0,89▲ | 0,52 | 0,39 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 130,24▲ | −2,52 | −2,01 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −30,3 %▲ | −61,2 % | −139,9 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −8,9 %▲ | −13,8 % | −75,8 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −11,3 %▲ | −15,2 % | 0,0 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 0,8 %▲ | −65,9 % | −98,6 % |
Per ansatt 2025
- Omsetning per ansatt, kroner
- 929 911
- Resultat per ansatt, kroner
- −82 578
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SEM DRIFT AS−8,9 %
17,7 mill. 19 ansatte 2025
−10 %−50510
SEM DRIFT AS−8,9 % 17,7 mill.19 ansatte 2025
Liwlig Norway AS1,6 % 365,8 mill.95 ansatte 2025
NOVA SPEKTRUM AS6,4 % 554,7 mill.581 ansatte 2025
Z EVENT AS8,2 % 486,5 mill.64 ansatte 2025
−10 %−50510
De tre andre er de største selskapene i næringskode 82.300.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Caroline Borgersen | 1977 |
| Styrets leder | Caroline Borgersen | 1977 |
| Revisor | KOPSTAD OG KURE REVISJON AS922 176 647 | - |
| Regnskapsfører | ØKONOMISENTERET ASKER AS937 942 389 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- ØVRE SEM GÅRD AS100,0 %Lysaker · 50 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- SANTO AS
- ØVRE SEM GÅRD AS100,0 %
- SEM DRIFT AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.