- Org.nr.
- 988 639 346
- Telefon
- 922 98 478
- Adresse
- Næringshagen, 7340 Oppdal
Sensaqua AS er et aksjeselskap innen all annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted, stiftet 2005.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 988 639 346
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 09.10.2026
- Stiftet
- 05.09.2005
- Registrert
- 26.09.2005
- Adresse
- Næringshagen, 7340 Oppdal
- Telefon
- 922 98 478
- Kommune
- Oppdal
- Næring
- 74.990 All annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet stedAll annen faglig, vitenskapelig og teknisk virksomhet ikke nevnt annet sted i Oppdal (10)
- Aksjekapital
- 100 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- www.sensaqua.com
Underenheter
1
- Sensaqua AS988 700 487 · OPPDAL
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Utvikling, produksjon, salg, og service av miljøteknologisk utstyr og tilknyttede konsulenttjenester og opplæringstiltak og andre produkter som naturlig faller sammen med dette, herunder å delta i andre selskaper med lignende virksomhet, kjøp og salg av aksjer, eller på annen måte gjøre seg interessert i andre foretagender.
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 86 202 | 137 784 | - | - | 162 932 |
| Sum driftsinntekter | 86 202 | 137 784 | 363 080 | 744 210 | 162 932 |
| Varekostnad | 22 931 | 75 076 | 113 028 | 70 980 | 99 031 |
| Annen driftskostnad | 120 276 | 253 506 | 281 436 | 254 594 | 52 611 |
| Sum driftskostnader | 143 208 | 328 582 | 394 465 | 325 574 | 151 642 |
| Driftsresultat | −57 005 | −190 798 | −31 384 | 418 635 | 11 289 |
| Annen renteinntekt | 18 641 | 22 171 | - | - | 1 100 |
| Sum finansinntekter | 18 641 | 22 171 | 23 490 | 8 452 | 1 100 |
| Annen rentekostnad | 652 | 704 | - | - | 240 |
| Sum finanskostnader | 652 | 704 | 2 210 | 70 | 240 |
| Netto finans | 17 989 | 21 467 | 21 280 | 8 382 | 860 |
| Resultat før skatt | - | - | −10 104 | 427 017 | 12 150 |
| Skattekostnad l, | - | - | - | 93 945 | 2 673 |
| Ordinært resultat etter skattekostnad | - | - | - | - | 9 477 |
| Resultat før skattekostnad | −39 016 | −169 332 | - | - | - |
| Årsresultat | −39 016 | −169 332 | −10 104 | 333 072 | 9 477 |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | −39 016 | −169 332 | - | - | 9 477 |
| Totalresultat | −39 016 | −169 332 | - | - | 9 477 |
| Udekket tap | −39 016 | −169 332 | - | - | 9 477 |
| Sum overføringer og disponeringer | −39 016 | −169 332 | - | - | 9 477 |
| Sum varer | 38 000 | 41 000 | - | - | 49 671 |
| Bankinnskudd | 584 405 | 628 648 | - | - | 464 172 |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 584 405 | 628 648 | - | - | 464 172 |
| Sum omløpsmidler | 622 405 | 669 648 | 888 357 | 1 092 261 | 513 843 |
| Sum eiendeler | 622 405 | 669 648 | 888 357 | 1 092 261 | 513 843 |
| Sum anleggsmidler | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Aksjekapital | 100 000 | 100 000 | - | - | 100 000 |
| Sum innskutt egenkapital | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 | 100 000 |
| Annen egenkapital | 507 070 | 546 086 | - | - | 392 450 |
| Sum opptjent egenkapital | 507 070 | 546 086 | 715 418 | 725 522 | 392 450 |
| Sum egenkapital | 607 070 | 646 086 | 815 418 | 825 522 | 492 450 |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 0 | 0 | 0 |
| Betalbar skatt | - | - | - | - | 2 673 |
| Skyldig offentlige avgifter | 15 335 | 23 562 | - | - | 18 721 |
| Sum kortsiktig gjeld | 15 335 | 23 562 | 72 939 | 266 739 | 21 394 |
| Sum gjeld | 15 335 | 23 562 | 72 939 | 266 739 | 21 394 |
| Sum egenkapital og gjeld | 622 405 | 669 648 | - | - | 513 843 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 40,59▲ | 28,42 | 12,18 | 4,09 | 24,02 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,03▼ | 0,04 | 0,09 | 0,32 | 0,04 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | −5,9 %▲ | −21,6 % | −0,8 % | 53,2 % | 2,4 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | −66,1 %▲ | −138,5 % | −8,6 % | 56,3 % | 6,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | −45,3 %▲ | −122,9 % | −2,8 % | 44,8 % | 5,8 % |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 97,5 %▲ | 96,5 % | 91,8 % | 75,6 % | 95,8 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
De tre andre er de største selskapene i næringskode 74.990.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Knut Henning Schrøder | 1937 |
| Styrets leder | Øyvind Mikkelsen | 1968 |
| Styremedlem | Knut Henning Schrøder | 1937 |
| Varamedlem | Anne Marie Schrøder | 1939 |
| Varamedlem | Ann Elisabeth Haugen Mikkelsen | 1968 |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- KNUT HENNING SCHRØDER50,0 %f. 1937 · Trondheim · 50 000 ordinære aksjer
- Øyvind Mikkelsen50,0 %f. 1968 · Kattem · 50 000 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.