- Org.nr.
- 927 729 385
- Adresse
- Innmarksvegen 29, 2407 Elverum
- Hovedeier
- Tennasfallet Holding AS, 100 %
- Bransje
- Allmennlegetjenester
Driftsresultat965 52438,9 % margin
Årsresultat765 31430,9 % margin
Egenkapital2 262 29074,0 % av eiendelene
SENTRUM DIN FASTLEGE AS er et aksjeselskap innen allmennlegetjenester, stiftet 2021.
Omsetning, fem regnskapsår
Foretaket
- Organisasjonsnummer
- 927 729 385
- Organisasjonsform
- Aksjeselskap
- Status
- Aktiv per 25.09.2026
- Stiftet
- 17.07.2021
- Registrert
- 15.09.2021
- Adresse
- Innmarksvegen 29, 2407 Elverum
- Kommune
- Elverum
- Aksjekapital
- 30 000
- Ansatte
- Ikke oppgitt
- Hjemmeside
- Ikke oppgitt
Underenheter
1
- SENTRUM DIN FASTLEGE AS927 770 458 · ELVERUM
Kilde: Enhetsregisteret.
Vedtektsfestet formål
Lege- og helsetjenester
Regnskap
Beløp i 1 000 krBeløp i kr
| Post | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Salgsinntekt | 2 467 551 | 1 050 145 | - | - | - |
| Annen driftsinntekt | 12 259 | 142 934 | - | - | - |
| Sum driftsinntekter | 2 479 810 | 1 193 079 | 1 884 498 | 3 560 906 | 1 089 459 |
| Lønnskostnad | 1 187 996 | 830 927 | 1 125 238 | 1 341 776 | 227 643 |
| Annen driftskostnad | 326 290 | 531 545 | 356 671 | 1 043 161 | 182 496 |
| Sum driftskostnader | 1 514 286 | 1 362 472 | 1 590 659 | 2 386 962 | 436 390 |
| Driftsresultat | 965 524 | −169 393 | 293 839 | 1 173 944 | 653 069 |
| Annen renteinntekt | 15 498 | 1 978 | - | - | - |
| Annen finansinntekt | - | 3 700 | - | - | - |
| Sum finansinntekter | 15 498 | 5 678 | 1 388 | - | - |
| Annen rentekostnad | - | 35 | - | - | - |
| Sum finanskostnader | - | 35 | 1 788 | 647 | - |
| Netto finans | 15 498 | 5 643 | −400 | −647 | 0 |
| Resultat før skatt | 981 022 | −163 750 | 293 439 | 1 173 297 | 653 069 |
| Skattekostnad på resultat | 215 708 | −36 166 | 65 455 | 258 194 | 143 675 |
| Årsresultat | 765 314 | −127 584 | 227 984 | 915 103 | - |
| Årsresultat etter minoritetsinteresser | 765 314 | −127 584 | - | - | - |
| Totalresultat | 765 314 | −127 584 | - | - | - |
| Avgitt konsernbidrag | - | 11 223 | - | - | - |
| Overført fra annen egenkapital | - | −138 807 | - | - | - |
| Avsatt til annen egenkapital | 765 314 | - | - | - | - |
| Sum overføringer og disponeringer | 765 314 | −127 584 | - | - | - |
| Avskrivninger | - | - | 108 750 | 2 025 | 26 250 |
| Kundefordringer | 194 150 | - | - | - | - |
| Konsernfordringer | 2 140 744 | 1 515 000 | - | - | - |
| Sum fordringer | 2 334 894 | 1 537 832 | - | - | - |
| Bankinnskudd, kontanter o. l. | 722 374 | 650 501 | - | - | - |
| Sum bankinnskudd, kontanter og lignende | 722 374 | 650 501 | - | - | - |
| Sum omløpsmidler | 3 057 268 | 2 188 333 | 1 588 673 | 1 336 436 | 896 962 |
| Sum eiendeler | 3 057 268 | 2 188 333 | 2 549 298 | 2 405 811 | 2 070 712 |
| Andre kortsiktige fordringer | - | 22 832 | - | - | - |
| Sum anleggsmidler | - | - | 960 625 | 1 069 375 | 1 173 750 |
| Aksjekapital | 30 000 | 30 000 | - | - | - |
| Sum innskutt egenkapital | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 | 30 000 |
| Annen egenkapital | 2 232 290 | 1 466 976 | - | - | - |
| Sum opptjent egenkapital | 2 232 290 | 1 466 976 | 1 605 783 | 1 424 496 | 509 394 |
| Sum egenkapital | 2 262 290 | 1 496 976 | 1 635 783 | 1 454 496 | 539 394 |
| Leverandørgjeld | 2 254 | 8 726 | - | - | - |
| Betalbar skatt | 215 708 | 6 637 | - | - | - |
| Skyldig offentlige avgifter | 64 617 | 71 878 | - | - | - |
| Kortsiktig konserngjeld | - | 74 256 | - | - | - |
| Annen kortsiktig gjeld | 512 399 | 529 860 | - | - | - |
| Sum kortsiktig gjeld | 794 979 | 691 357 | 867 546 | 922 439 | 1 521 300 |
| Sum gjeld | 794 979 | 691 357 | 913 514 | 951 315 | 1 531 318 |
| Sum egenkapital og gjeld | 3 057 268 | 2 188 333 | - | - | - |
| Sum langsiktig gjeld | - | - | 45 968 | 28 876 | 10 018 |
Nøkkeltall 2021 til 2025
| Nøkkeltall | 2025 | 2024 | 2023 | 2022 | 2021 |
|---|---|---|---|---|---|
| Likviditetsgrad 1omløpsmidler / kortsiktig gjeld | 3,85▲ | 3,17 | 1,83 | 1,45 | 0,59 |
| Gjeldsgradgjeld / egenkapital | 0,35▼ | 0,46 | 0,56 | 0,65 | 2,84 |
| Totalrentabilitet(driftsresultat + finansinntekter) / gjennomsnittlig totalkapital | 37,4 %▲ | −6,9 % | 11,9 % | 52,4 % | 31,5 % |
| Driftsmargindriftsresultat / driftsinntekter | 38,9 %▲ | −14,2 % | 15,6 % | 33,0 % | 59,9 % |
| Resultatmarginårsresultat / driftsinntekter | 30,9 %▲ | −10,7 % | 12,1 % | 25,7 % | - |
| Egenkapitalandelegenkapital / sum eiendeler | 74,0 %▲ | 68,4 % | 64,2 % | 60,5 % | 26,0 % |
Driftsmargin mot tre navngitte selskaper
SENTRUM DIN FASTLEGE AS38,9 %
2,5 mill. ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %02040
DR.Dropin AS−18,2 % 140,0 mill.45 ansatte 2025
Offshore Health Services AS9,9 % 43,3 mill.8 ansatte 2025
Ifocus Øyeklinikk Haugesund AS22,4 % 48,3 mill.17 ansatte 2025
SENTRUM DIN FASTLEGE AS38,9 % 2,5 mill.ansatte ikke oppgitt 2025
−20 %02040
De tre andre er de største selskapene i næringskode 86.210.
Roller og styre
| Rolle | Navn | Født |
|---|---|---|
| Daglig leder | Anne Line Haugen | 1969 |
| Styrets leder | Anne Line Haugen | 1969 |
| Regnskapsfører | ØKORÅD ELVERUM & RENA AS844 396 082 | - |
Aksjeeiere
per 31.12.2025- Tennasfallet Holding AS100,0 %Elverum · 100 ordinære aksjer
Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.
Eierstruktur
- Tennasfallet Holding AS
- SENTRUM DIN FASTLEGE AS100,0 %
Eierandeler over 50 %. Kilde: Skatteetatens aksjonærregister.